poster

Hlava duše šok (festivalový název)

 • Nizozemsko

  Shock Head Soul

Dokumentární / Animovaný / Životopisný

Nizozemsko / Velká Británie, 2011, 86 min

Režie:

Simon Pummell

Scénář:

Simon Pummell

Střih:

Tim Roza

Zvuk:

Bart Jilesen

Scénografie:

Rosie Stapel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fikus.xf
  *

  Můj první film letošního festivalu - po hodině jsme odešli. Zajímavý námět na psychologickou studii se rychle zvrtnul v lékařskou zbytečně informativní a věcnou diagnózu pro studenty psychiatrie ve formě quasi dokumentu, jehož jedním zcela nepochopitelným rysem je, že současní komentátoři a reální doktoři se vyjadřují ke stavu pacienta oblečení v tehdejších dobových kostýmech. Proč? Jednoznačně velmi slabé - bez poselství, smyslu nebo přesahu.(3.7.2012)

 • Jan Preissler
  *

  Film jsme viděli ve Varech. Dobrý námět, vleklý děj...Jedna hvězda za vizuální zpracování.(3.7.2012)

 • bassator
  ***

  47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Shock Head Soul / SHOCK HEAD SOUL / Hlava duše šok) - Úvodní film festivalu mě hned docela rozhodil. Stále nevím co si o filmu nebo spíše o jeho hlavním hrdinovi myslet. Smik! Cvak! Smik!... - 29. 6. 2012 - kino Čas - Karlovy Vary - 9/10 filmu - 60%(12.8.2012)

 • Botič
  ***

  Zvláštní rekonstrukce doplněná o schizofrenní animace, které ale v celkovém kontextu nedávají žádný smysl a tuhle dokumentárně-filmovou výpověď spíš brzdí a zmatečně přehazují výhybku jiným směrem.(15.7.2012)