Zachraňte generála Yanga

• Čína Čung lie jang ťia ťiang (více)

V roce 986 našeho letopočtu se snaží vůdce legendárního klanu Yang, generál Yang Ye, (Adam Cheng) ochránit dynastii Song před útoky kočovných Chitánů, ale je vlákán do pasti. Jeho sedm synů spěchá hned generálovi na pomoc, ale i oni se dostanou spolu se svým otcem do obklíčení. Klanu Yang zbývá už jen hrstka statečných bojovníků, kteří se musí probít přes několikatisícihlavé vojsko, aby generála dopravili živého domů. (Film+)

wallax

Zaujímavý príbeh dvoch rodín v čase vojny so všetkou tou čínskou pompéznosťou, idylou, bontónom, hierarchiou ale aj špinavosťou, podrazmi a zákernosťami. Výborná kamera a hudba, veľmi dobre spracované akčné scény a zvládnutá choreografia. Dlho som sa už pri tomto type filmu nezabavil, takže konečne iskra v čínskej kinematografii. ()

Raziel811

Jak o filmu něco napsat a přitom nespoilerovat? Vizuál je na asijskou "pecku" relativně umírněný, příběh klasický a režie ničím nevybočující z průměru. Nabízí se porovnání s Musa the Warrior, kde si ale člověk udělal větší "pouto" s jednotlivými postavami. To se mi u tohoto snímku nepovedlo. Co mi ale vyloženě vadilo je, že ač sedm bratrů jsou potomci generála, strategicky vůbec neuvažují a výsledek pak sami uvidíte.... ()

PORTER44

Průměrná historicko akční podívaná,bojové scény rozdělené po celý film,není jenom jedna ,ale je jich víc takže se člověk nenudí.Chyběli tomu lepší efekty a lepší herecké výkony,sedm bratrů kteří jdou zachránit generála svého otce,příběh zajímavý a ještě podle skutečnosti zase vím o něco víc o Číně. ()