Moderně natočené válečné drama se vrací do roku 1944, kdy celý svět s napětím a netrpělivostí očekával vylodění Spojenců v Normandii. Německý důstojník Klaus Müller se účastní těžkých bojů na ruské frontě. Při jedné z bitev je zraněn a po vyléčení je převelen do Normandie, aby sloužil pod polním maršálem Rommelem, jen pár dní před invazí Spojenců. K velkému překvapení zjistí, že jeho dívka Klaudie slouží jako zdravotní sestra v místní nemocnici. Šťastné shledání jim pokazí nebezpečí hrozící nejen od blížících se Spojenců, ale také od velitele gestapa Brahmse, kterému se v den největší invaze v historii snaží uniknout a zachránit si tak život. (oficiální text distributora)

Big Bear

V Americe nastala renesance válečných filmů. Jinak si totiž nelze vysvětlit jejich tak velký nárůst (viz pár mnou okomentovaných dříve). Otázkou je, zdali je to dobře. Osobně doporučuji navštívit jakoukoliv bitvu (respektive její rekonstrukci), kterých už i u nás dělá mnoho spolků válečné historie do roka několik. Ono to totiž vyjde nastejno. Ba co víc, bitva bude zaměřena na konkrétní období a bude-li klub ortodoxní, nesetkáte se tam se špatně oblečenými vojáky či technikou, která v té době nemá co dělat atd... Red Rose Normandy si nese všechny znaky špatně natočených a laciných válečných snímků. Srovnal bych to s italskou produkcí válečných snímků v sedmdesátých letech. Tehdy si s nasazením bojové techniky také nelámali hlavu ani s módními trendy a tak většina všech vojáků má účesy na pěšinku a knírky... To se dnes naštěstí neobjevuje, ale máme tu další fenomén. Západní svět trpí obezitou, USA zejména a tak se nám v těchto válečných filmech objevují vypasení taťkové, kteří by stěží vylezli ze zákopu kdyby na to přišlo... Ne, opravdu jsem nečekal strhující podívanou. Bral jsem to jaksi studijně. Snímek začíná v roce 1944 v Rusku. hrdina Klaus není žádný nácek, ale jak sám říká - je hrdný na to že může být důstojníkem německé armády...( tak si vyberte...!) . Boje v Rusi se odehrávají v lesích a na loukách, filmaři kdesi dokonce splašili opravdické téčko. Bohužel se pak objeví v záběru ještě asi 20x a to i přes to, že na začátku schytá zásah. Proč si nikdo nedal tu práci s přelepením čísla na věži netuším. Oproti téčku mají Rusové mnoho americké techniky ! Všechny bílé hvězdy filmaři přelepili rudými, ale tak divně, že vždy jen na jedné straně má kraj bílé lemování od původní bílé hvězdy. Na některých tancích byl ponechán bílý kruh kolem přelepené hvězdy na rudo... Bohuže se jaksi pozapomnělo že dodge, jeepy, M3A halftracky ad.. mají nástřik USA i na náraznících, kde to zůstalo... Amíci posílali do Ruska v rámci lend and lease mnoho techniky, ale tady toho bylo made in USA zkrátka moc :-). Po útoku na německé pozice to Klaus koupí a je zraněn odeslán do Francie do Normandie. Zde se setká se svojí láskou Klaudií. Nevím kde herečku vyhrabali, ale její papulajznu by ji mohla závidět i Angelina Jolie či nejeden africký kmen. Aby toho nebylo málo, bylo na ta obří ústa použito hojně rudé rtěnky... brrr. Štábu to asi připadalo málo sexy, a a tak tuto německou sestřičku oděl do šatů s minisukýnkou nad kolena... Jelikož byla moc sexy, zatoužil po ní i místní velitel gestapa. Velmi se mu hodilo, že její tatík šmelí s Frantíky a zatknul jej. Za omilostnění žádal od této smyslné dračice sex. To se ale nelíbilo Klausovi a rozhodl se tatíka od nějž očekával požehnání k sňatku osvobodit. Při útěku z vězení v převlečení za důstojníka gestapa je svým sokem v lásce lapen a všichni jsou zavřeni ve vězení. Tam také zažijí vylodění spojenců (to se odehrává za pomoci: 2 LC, Mustangu a asi 20 maníků z nichž někteří vyběhli na pláž s puškami zabalenými do igelitu...). Vězňům se podaří nejen se oddat díky uvězněnému polnímu kurátovi (ne nebyl to Oto Katz) ale i prchnout a po vzoru Steve McQueeena prchnou sajdkou BMW skrz americkou palbu. Zažijeme ještě mnoho bojů a uvidíme jak kolový Greyhound sejme německý tank !Dál nebudu spoilerovat, nechte se překvapit jestli měli 2 nebo tři děti a kolik z nich bylo kluků a kolik hočiček.... Takhle prostě ne. Cením si odvahy vrhnout se na natočení vylodění, ale chce to krapet víc než jen odvahu.... Hřebík do rakve dal snímku i český dabing a překlad. Pořád jsem nechápal proč Amíci po vylodění mluví o rozprášeném letectvu, nebo o tom, že letectvo dostává pěkně na frak... Při přepnutí zvuku na ENG jsem zaslechl - Airborne..mno.. air tam je tak to bude letctvo podle vduchu ne ?.. Jediné co se výrazněji vyvyšuje je zvuková a zejména hudební kulisa. Ta byla velmi solidní. --------- Škoda s tímto nasazením a jistě i elánem by klidně mohlo vzniknout něco pořádnějšího... Zatím na to ale stále jen čekám. Dávám jednu hvězdu (přelepenou). * () (méně) (více)

xaver odpad!

Vemu to stručně. Úvod na ruské frontě - ubohost. Tvůrci si s jedním T-34 s číslem 36 na věži vystačili v několika bojích, kdy byl pokaždé zničen, aby pak mohl být opět nasazen. Prostředek - hlavní hrdina kapitán Müller se pak ocitne na Západní frontě. Zde je hlavní osobností, o kterou se opírá i maršál Rommel. Závěr. Vede svoji osobní válku s SS, několik jich osobně zabije v boji o osvobození své milé (nevím, kde vzali tu herečku, ale jakoby ji vytáhli z bahna pornofilmů a dali ji slušnou roli), aby pak jednotky SS osobně vedl do boje proti práve se vylodivším Američanům. Jeho milá přitom samozřejmě zahyne. Pěkná stupidita. Záběry z vylodění spojenců se již ani nepokouším komentovat. Něco tak amatérského jsem snad na DVD vydaném s bombastickou reklamou ještě neviděl. Snímek posílám tam kam patří. Na smětiště. A Řitkavideo v mých očích dál a dál klesá. Pomalu, ale jistě se propracovává na smetiště taky. Nechápu, že si takhle dovolí hazardovat s důvěrou svých zákazníků. Uvést takhle ubohý snímek, jako Velkolepou válečnou podívanou, hraničí s klamáním diváků. ()

Dr.dogous

Hrdinný německý voják se snaží padnout za národ. U Stalingradu se mu to nepodaří, až na druhý pokus v Normandii je skoro blízko svému cíli. Zdatně mu v této snaze sekunduje jeho milenka, vilná zdravotní sestra. Spíše amatérské video. Slabé i pro televizní inscenaci, špatné herecké výkony, popletený děj, scénář, téměř vše je nepodařené, až na hudbu. 10% ()

kaposlav odpad!

Keď som videl pred pozretím filmu tunajšie hodnotenie, tak som si myslel, že to nemôže byť take hrozné a ono to bolo hrozné. Uživatel Joppo88 vo svojom komentári napísal, že je to výsmech vojnového žánru aj udalostí v Normandii a nebol ďaleko od pravdy. Priznám sa, že som to nepozrel ani do štvrtiny filmu. Viete prečo? Stráta času! Väčšinov to považujem za davovú psychózu, keď každy druhý ohodnotí film odpadom, ale človek čo videl kvalitné vojnové filmy sa nad týmto musí pousmiať. ()

smalldevil odpad!

Teda myslím, že snesu hodně, ale tohle jsem po 35 minutách vzdal a vypnul. Těšil jsem se na jednohvězdičkovej paskvil a taky to jednohvězdičkovej paskvil s výzbrojí málem k smíchu byl. Ale pouze do té doby, než se na scéně objevil botoxovej mutant v podobě hlavní hrdinky. Nemám nic proti plným rtům (Angelinu mám zrovna teď jako wallpaper), ale tahle hrdinka v kombinaci s rudou barvou na pysky na mě působila esteticky asi jako bobr (chápej jako dámské přirození) právě vytažený z vakuové pumpy (kdo neviděl, nechtějte vidět). Fakt děs a hrůza. Kdyby zde v hlavní roli hrála Mládkova Kalamity Jane, tak jsem měl šanci film dokouknout. Takhle mám smolíka a z filmu mám prd. A film ze mne totéž. Palec dolu za toto dílo. Pro všechny co to neviděli a jsou zde na výzvědách, vemte to prosím kolem tohoto filmu velkým obloukem, pokud nechcete mít obrovské psychické trauma. ()

• Keď sa Miller bozkáva pri jazere so zdravotnou sestrou, po tom, ako po neho príde vojak, si môžeme všimnúť, že má ruku na jej krku položenú po každom strihu inak. (Johnny.ARN)