Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný

Recenze (1 103)

plakát

Ultimátum - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Čekal jsem něco zajímavého, ale bylo nám předloženo něco na primitivní americký způsob. Ochranka ministra je parta tupců a jejich šéf je znectí, že se k ministrovi nechovali jako k zadrženému recidivistovi.  Snad to bude v dalších dílech lepší, ale celkem pochybuji. Dál to již radši nebudu komentovat. Jednu * dávám jenom proto, abych neurazil bratry Slováky.

plakát

Svět v plamenech (2019) (seriál)

Slabé, unylé, Nacisti zde nejsou až tak špatní, jako by se jednalo o jinou neskutečnou válku. Jaksi nevím, co tím režisér sledoval, asi nemněl dost prostředků na natočení víc vypovídajících scén o hrůzách války a pod.  Prostě 7 dílů prakticky nanic, tak za jednu *.

plakát

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Bezduché, přehnaně násilné, zbytečně destruktivní - tolik ničení se ve filmu hned tak nevidí, kromě filmů válečných. Prostě příšerná ptákovina. Člověk maně přemýšlí, co tím autoři chtěli říct.  Slátanina bez ladu a skladu. Je možné, že autoři měli určitou myšlenku, ale bohužel jsem ji neodhalil. Proto snímek neposílám na smetiště a 1* dávám jenom kvůli Jeff Bridgesovi.

Casting na lásku (2020)

Z posledních českých komedií jedna z nejslabších. Slušné obsazení ale ze strany režisérky velmi slabé využití nesporných hereckých kvalit hlavních hrdinů. Stejně tak slabý až bezduchý scénář. Samotní herci, byť sebelepší, dobrý film neudělají.  Romantika scvrklá na zbytečně dlouhé scény hlavní hrdinky ležící v květinách, komedii bych hledal hodně dlouho, žádný spád, takové vcelku odfláknuté.  Jedna * je až moc.

Hodinářův učeň (2019)

Opět zklamání proti klasickým českým, resp. československým pohádkám. Taková slátanina vyzobaná z klasických pohádek, bez ladu a skladu. Tak trochu chybí koncepce a dějové navazování. Pojetí "sudiček" je netradiční, což by ani tak nevadilo, kdyby to nebyla ztřeštěná jízda bez ladu a skladu. Teda, určitý záměr tam byl, ale byl zcela negován podrazáctvím a podlostí sudičky v podání Jany Plodkové, která tou mrchu ale jinak zahrála excelentně. Další sudičky Plesl a Neužil pak byly zcela neschopné a ujeté, nebo neschopně ujeté, nevím. Zde byl záměr scénáře zcela nejasný. Scéna, kdy se sudičky ožerou jak prasata je sice zajímavá, ale do pohádky zcela určitě nepatří. Nebo že by autorka chtěla posunout myšlení dětí dál? Viktor Prreiss jako vždy nezklamal, ale nechal se navrtat do něčeho, co neodpovídá jeho hereckému umění. Teda něco mezi parodií a dramatem pro dospělé? Budiž, ale jako pohádka, určitě ne. Každopádně však podprůměrné především z hlediska scénáře. Takže celkově 2*, i když některé herecké výkony by si zasloužily i 4 *.

Tarzan (1984)

Před pár dni jsem ten film viděl znovu po pár letech v televizi. Vím, že svým příkrým hodnocením mohu sklamat hodně fandů, kterým se ten film líbil, ale zdá se že nečetli knihu. Filmový scénář je hodně mimo románovou předlohu a jako většinou ke škodě filmové podoby. Kdyby se scénarista a režisér jen trochu víc drželi románové předlohy, tak by byl snímek daleko zajímavější. Navíc sposta diváků nepochopila, že se jedná v podstatě o sci-fi román kde nevystupují šimpanzi, ale jakýsi druh lidoopů, předchůdců pravěkeho člověka, kterí již měli svůj jazyk. Alespoň podle knihy. E.R.Burroughs napsal celou sérii knih o Tarzanovi, asi 20. Jak jsem již v úvodu řekl, ten film je hodně spackaný a již vůbec nechápu, kdo si do filmu vymyslel Tarzanova dědečka, který snad v pominutí smyslů se spustí dolu schody na stříbrném (snad) tácu a zabije se. Tato scéna snímek nikam neposunula, spíš naopak. Hodnocení 2* je snad jen kvůli slušnému výkonu E. Lamberta a mladičké Andie Mac Dowellové.

Monstrum (2008) odpad!

DVD jsem koupil v bazaru za 10 Kč čistě pro dokumentaci. Po shlédnuté jsem pochopil, že i těch deset korun bylo moc. Zakový primitivní a bezduchý snímek jsem již dávno neviděl. Spousta lidí má pro takovéto filmy přiléhavějsí názvy, ale nechci se uchýlit ke sprostotám. Naprostá žumpa a i odpad je ještě lchotívé hodnocení.

plakát

Když draka bolí hlava (2018) odpad!

To katastrofální hodnocení vychází hlavně z toho, že jsme zmlsaní krásnými klasickými pohádkami a tato se skutečně nepovedla. Myšlenka dvou království, kde v jednom se mluví česky a v druhém slovensky byla znehodnocena především příšernou slovenčinou Karla Gotta. Dvouhlavý dráček byl paskvil hodící se tak to béčkového animovaného filmu a snad ani to ne. Proč tomu tak bylo mi došlo, když jsem viděl závěrečné titulky. Méně je někdy více. Ty stovky lidí podílející se na filmu museli stát zřejmě tolik, že na slušnějšího dráčka již nezbyly penízky. Dětské postavy byly omezeny na válení se v dráčkově sluji a moc toho neukázaly, tedy prakticky nic, ale to zřejmě proto, že nedostaly prostor. Pohádka, snad rádoby muzikál byla dál znehodnocena dost ubohými písničkami. Bylo by zajímavé zjistit, kolik lidí by si koupilo sound track z tohoto filmu, i když Gott stále letí, tak nevím. Každopádně je to jedna z nejmizernějších pohádek z koprodukce ČR - SR a vyhozena spousta peněz. Snad až se objeví ještě horší pohádky, tak změním názor a hodnocení na tento snímek, ale zatím nemohu dát víc než odpad, a to ani z úcty k "Mistrovi".

plakát

Agatha Christie: Vraždy podle abecedy (2018) (seriál)

Jako milovník Hercule Poirota musím tento snímek tvrdě zkritizovat, áno i odsoudit. Když se na obrazovce objevil Poirot z bradkou, tak jsem spozorněl, když se potkal s vrchním inspektorem Jappem v důchodu přemýšlel jsem o co jde. Když Japp dostal infarkt, nechtěl jsem věřit a když potom jeho nástupce obvinil Poirota, že zavinil smrt Jappa, protože ho podvedl a nalhal mu, že byl v minulosti policajtem v Belgii, nevěřil jsem, že někdo mohl takhle zprznit klasickou detektivku a slavného detektiva. Nic proti samotnému filmu, byl natočen zajímavě, ale proč si scénaristka "vzala do huby" slavného detektiva Aghaty Christie a takhle ho zprznila. Vrcholem pak byla reminiscence v závěru filmu, podle které Hercule Poirot nebyl bývalý policejní důstojník v Belgii, nýbrž kněz. Proboha proč ???!!! Z tohoto důvodu jsem nucen snímek odsoudit. Nepřísluší mu přívlastek ani Vražda podle abecedy, ani jméno spisovatelky Aghata Christie, ani postava detektiva Hercule Poirota. Nehodnotím proto snímek z pohledu zpracování jako takového(herci, režie, kamera, zvuk a pod.) nýbrž z pohledu zneužití knižní předlohy, která byla zcela nesmyslně "přeťápnuta". Jednu * dávám z milosti.

plakát

Megažralok versus Kolossus (2015) odpad!

Jednoduše nepopsatelné. Primivní, inteligenci normálního (i nenormálního) člověka urážející. Plýtvání penězi a lidskou práci. Scéna, kdy v závěru Kolossus vyhodí megažraloka na oběžní dráhu a zničí s ním vojenskou družici (to vše za pár sekund), to už ani nepotřebuje komentář. Rozumně uvažující člověk se nutně musí zeptat proč. Proč má někdo potřebu natočit tuto zhůvěřilost a kdo má vůli a chuť to financovat? Odpad je ještě příliš lichotivé hodnocení.