Generální linie

• Sovětský svaz Geněralnaja linija (více)

Poslední Ejzenštejnův němý film. Na rozdíl od jeho předchozích filmů má hlavní postavu, chudou vesnickou dívku Marfu, která se zaslouží o vznik a rozvoj kolchozu na malé ruské vesnici. Film poetickou a vtipnou formou zobrazuje kolektivizaci a vrcholí příjezdem traktoru. (ČSFD)

Biopler

Sovietske vzniky kolektivizácie je téma filmu a veľakrát je to úsmevné pozorovať. Družstvá či združenia vznikajú na kolene, buchnutím po stole a basta. Forma prevedenia je povedzme fajn, no prežíval som muky nudy. ()

Jacques1

Generální linie aneb jak si koupit traktor. Pokud se na film podíváte budete se upřímně bavit nad neskrývanou tendenčností filmu a jeho scén. Zároveň se tu velmi pěkně ukazuje rozdíl mezi formou a obsahem.Obsah je opravdu strašný, přesto se jedná o kvalitně natočený němý černobílý film a to s veškerým umem. ()

PetraMishka

Ejzenštejn byl vynikající režisér, který dokázal vršit obrazy tak, aby oslnil diváka krásou něčeho, co vlastně tak hezké nebylo. A ačkoliv jsem cítila tu chudobu a špínu na začátku a naději, když se to začalo zlepšovat, tak zbytek cca. od scény ve funkcionalistické vile byl bez jakéhokoliv pocitu. Překvapila mě scéna se svatbou a pobavila "Generální linie" na úřadě nebo oprava traktoru, ale nemohu dát než průměrné hodnocení. Obrazy krásné, obsah mě neoslovil. ()

Mr.Raven

Stelesnený súčasný recept na reklamu, návod na to čo obsiahnuť a s čím pracovať vo filme aby výsledná emócia diváka bol, úplny úžas. Dobový (a pre mňa) aj súčasný Masterpiece. Doslova: skrátený preklad významovosti Hollywoodskych sračiek aké sa dnes točia... ()