Found

Trailer 1
Drama / Horor / Thriller / Psychologický
USA, 2012, 103 min

Marty, fanúšik hororových filmov a komiksov, je v škole obeťou šikany. Prednedávnom však prišiel k hrozivému nálezu - odrezanej hlave nachádzajúcej sa v bratovom šatníku. Objav mu pomohol prísť na skutočnosť, že jeho brat je brutálny sériový vrah. Všetko zlo sa na neho začína rútiť z každej strany, ale on si musí zachovať chladnú hlavu, čo v dnešnom svete plného násilia ľahké nie je... (ash99)

Trailer 1

Fr

„VÍŠ, NIKDY BYCH NEUDĚLAL NIC, CO BY TI UBLÍŽILO. JSEM TVŮJ STARŠÍ BRÁCHA…“ /// Marty a jeho Chlapectví… Artovej horor, plnej divnejch hereckejch kreací. Nebo spíš dramatický drama (plný divnejch hereckejch kreací), který je určeno měkčí odnoži fans Srbskýho filmu. Artová píčovina, co se mění v píčovinu magorskou. (Tohle vás vážně uspokojilo? Uchyláci!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou novelu, kterou napsal Todd Rigney, neznám. 2.) Udělá mě jen kuřba vod uřízlý hlavy. 3.) Thx za titule ,,sheffield358“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Bloody13

Klobouk dolů. Takhle fajn podívanou natočit jen za pár tisíc? To chce vážně talent. Found po většinu času sice dýchá jako psychologické rodinné drama, ale dokáže být i napínavý, depresivní a, zejména v závěru, až nečekaně drsný. Dobrou práci odvedl taky casting, jelikož ústřední dvojice bratrů byla vybrána perfektně. Zmínit jsem ale chtěl i vášeň toho mladšího z nich. Fandu potěší nejen ty plakáty v jeho pokoji (Street Trash, Without Warning a spousta dalších), ale i návštěva ve videopůjčovně. Tam jsem si dokonce zastavil obraz a kochal se pohledem na všechny ty kazety. Hold nostalgie :) ()

J*A*S*M

Čtvrtou hvězdičku přihazuju jako bonusovou podporu pro začínajícího tvůrce. Být americký hororový producent, tak mu přihodim něco jiného, třeba milion dolarů - a čekám, že mi za něj natočí horor roku. Protože pokud dokázal natočit takhle koukatelný, ambiciózní, temný a v rámci možností profesionálně působící horor za 8000 dolarů (!!!), dříme v něm opravdu hodně velký talent. Fanoušci americké nezávislé scény by tomuhle kousku měli věnovat pozornost, ostatní ať počkají na příští Schirmerův film, který už by snad mohl mít vyšší rozpočet. Každopádně doufám, že tenhle člověk bude točit dál. Rozhovor s režisérem. ()

EvilPhoEniX

Found je spíše psychologické drama než- li horor, což je pro mne bohužel kámen úrazu. Příběh je celkem slušný, provedení je však na tom podstatně hůře, co se týče celkového vzhledu, audia, kamery či těch pár lacinných gore efektů. Co mně však mile potěšilo byly příjemné narážky na horor obecně ( I am scared, then go watch PG13 horror movies!) Ale díru do mého srdce film však neudělal. 60% ()

Flipnic

Teda ... fakt hustej snímek ... Na jedné straně je to vyloženě nízkorozpočtový, o pár hercích, takový celý divný scénářem, že člověk nechápe, co chce tvůrce vlastně říct ... Na druhý straně je to tísnivý, tíživý, znepokojující, nepříjemný, nepříjemně kamerově detailní a ve výsledku extrémně znechucující až traumatizující. Závěr filmu jsem jasně pochopil, o co tu vlastně šlo a bylo to ažsmutný. Dost psycho, dost real ... ()

• Filmový rozpočet byl pouhých 8.000 dolarů. (Tereszka33)
  • Film byl zakázán v Austrálii pro dlouhé a detailní zobrazení sexuálního násilí. Později byl film vydán na DVD o dvě minuty zkrácený. (Tereszka33)