poster

Led Zeppelin – Celebration Day (koncert) (festivalový název)

 • Velká Británie

  Led Zeppelin: Celebration Day

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 2012, 124 min

Režie:

Dick Carruthers
 • cheyene
  *****

  Koncert Led Zeppelin bez Bonza s mladým Bonhamem v roce 2007 neunikl pozornosti snad žádného fanouška tohoto legendárního a dodnes nepřekonaného hudebního seskupení. Staří pánové si to s Bonzo jr. pěkně dávali, potěšili své fandy největšími fláky, které vytvořili, a nutno říct, že jim to stále šlape. Není to sice jako za mladých let, ale jako dárek pro své věrné se jim to náramně povedlo. Stairway to Heaven zahráli víc než bravurně. A pochválit musím také kameru, která zabírá přesně to, co chci jako divák a posluchač vidět.(29.7.2013)

 • reky
  *****

  Famózní. Mám pocit, že Celebration Day má potenciál postavit se vedle DVD Led Zeppelin z roku 2003. Perfektně poskládaný set (ono, ať by zahráli v podstatě cokoliv, dopadlo by to povedeně), přesná souhra zbývající trojice doplněné o mladého Bonhama a našláplý zvuk. Na výjimečnosti všemu přidává i fakt, že ten reuninový koncert byl jeden jediný, žádné turné... A podle mě je to tak dobře. Mimochodem, vrcholem je Kashmir, ve kterém do toho Bonzův synek mlátí neskutečně, a rovněž Plant tam vytahuje ze svého hlasového rejstříku to nejlepší. Page se smyčcem v Dazed and Confused taktéž nemá chybu.(1.12.2012)

 • Mr.KarlAdler
  *****

  Možná je to smutné, ale tenhle koncert byl pro mě dosavadním největším zážitkem z kina v letošním roce. Už jen fakt, že je naprostým unikátem a že příležitost vidět tuhle skupinu naživo mít nikdy nebudu, mi způsoboval "husinu" (ten Kashmir!). Plantovi to ještě zpívá, Jonesova všestrannost je nepostradatelná, Page jednoduše válel (a nikdo mi snad nevyvrátí, že se jedná o jednoho z nejlepších kytaristů všech dob :) a mladý Bonham, přes všechny emoce, předvedl doslova výjimečný výkon. Zahráli, udělali show, pak přidali, rozloučili se: legendární záležitost!(4.12.2012)

 • xxmartinxx
  ***

  Nechápu, proč je to zde označováno za dokumentární film a ještě méně, jak se záznam koncertu, když tolik jiných věcí je filtrováno, může dostat mezi nejlepší filmy - asi chyba systému. To ale jen na okraj. Jinak musím přiznat, že celé dvě hodiny jsem na to koukat nevydržel - jako tradičně u záznamu koncertu, protože ani záznam toho nejlepšího nejlepší kapely na světě by mě nebavil, co teprve tohle. Zkrátka z toho naprosto nedokážu načerpat atmosféru - myslím, že člověk by u toho musel být, nebo si to aspoň pouštět v nějakém dobře ozvučeném kině a na plátně. Vlastně ani nevím, jak se dá taková věc hodnotit. Ty tři hvězdy teda symbolizují spíš pokrčení rameny, ke kterému jsem donucený, když chci kompletovat zdejší žebříček.(9.3.2013)

 • mm13
  ***

  Prísne hodnotenie, pretože páni robia, čo môžu. Ja sa ale skrátka asi nikdy nebudem vedieť stotožniť s týmto typom, hoci jednorázových, návratov. No Quarter alebo Page & Plant album svoj význam mali, toto je iba privolávanie časov, ktoré vrátiť nejde. Chvalabohu za Planta a jeho zásadovosť!(12.7.2013)

 • - Celebration Day bol prvý samostatný koncert kapely po dvadsiatich siedmich rokoch. (mackyns)

 • - O 18,000 lístkov, ktoré boli k dispozícii formou lotérie, malo záujem vyše 20 miliónov ľudí, čím sa koncert zapísal do Guinessovej knihy rekordov. (mackyns)

 • - Na koncertě vůbec poprvé zazněla živě skladba "For Your Life". (ivojiran)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace