Led Zeppelin – Celebration Day (koncert) (festivalový název)

Led Zeppelin: Celebration Day

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 2012, 124 min

Dick Carruthers

Eugene O'Connor

První hvězda pro Roberta, za jeho zničenej, vychlastanej a přesto úžasnej hlas. Druhou si zasloužil Jimmy, kterej v třiašedesáti předvádí na kytaru to, co před ním uměl jen Hendrix. Třetí hvězda pro JPJ a jeho bezchybnou basu a ještě bezchybnější klávesy. Jason Bonham se pěkně potatil a ukázal, že na to taky má. A když začal zpívat s Plantem, bylo rozhodnuto o hvězdě číslo čtyři. No a ta pátá už je tady jen za perfektní show, věk účastníků, hitovky, který si necham hrát na pohřbu a vyprodaný outůčko. Jen škoda, že žiju ve špatný době. Za pár let se stane tento dokument kultovní a bude se povinně promítat na základkách a děti si možná uvědomí, že Bieber, Rebecca Black nebo Rihanna jsou ZLO!(24.11.2012)

• Frajer42

Záznamy koncertů by měly mít samostatnou kategorii a necpat se mezi 300 nejlepších filmů. Přiznám se, že jsem se vydržel na 3 spocené dětky a tlustého bubeníka dívat asi hodinu. Druhou hodinu už jsem pouze poslouchal. Zeppelinskou tvorbu nemám rád. Líbí se mi pouze hit Stairway to Heaven. Všechno ostatní jsou totální sračky a udivuje mě, co na této kapele lidi vidí a slyší. Nudou jsem málem pomřel. Na jejich koncert bych se nikdy nevydal. Dávám odpad!(28.3.2013)

Pripájam sa k názoru užívateľa xxmartinxx s tým, že tiež nechápem, čo to robí v kategórii "dokumentárny film". A práve trochu intra, outra, či iných vsuviek tomu podľa mňa chýbalo. Koncert, fajn, no všetko ohľadom neho som sa musel dozvedieť odvšadiaľ, než práve z filmu. Takto to stráca určitú citovú hodnotu, ktorá tam určite patrí. Zároveň ja ako mierny ignorant klasického rocku som spoznal len asi 3-4 pesničky, čo sa mi až tak často nestáva. Väčšinou si myslím, že od kapely nepoznám takmer nič a zistím, že poznám 3/4 setlistu. Tu tomu bolo naopak. Napriek tomu hudba dobrá, aj ozvučenie, no skôr sa to hodí ako pozadie k inej aktivite, nedá sa na to sústrediť celé 2 hodiny, pohľad a myšlienky mi často odbiehali ďaleko od obrazovky.(15.5.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Patřím do generace, která Cepelíny milovala, ale já jsem v tomto směru byl vždy nechtěně černou ovcí. Já je totiž také chtěl zbožňovat, chtěl jsem ujíždět na jejich tvorbě, chtěl jsem s nimi hrát na neviditelnou kytaru, ale oni mi zkrátka nikdy nepronikli do srdce. Několikrát jsem jim dal šanci, ale pokaždé ji spolehlivě promarnili. Tentokrát jsem zkusil koncert, protože "naživo" zaujme takřka cokoli, ale dopadlo to zase tak, že jsem se ke konci ani neprokousal. To je asi dobře, neboť mé hodnocení by patrně bylo ještě mizernější. Sorry, hoši, fakt jsem se snažil.(19.8.2013)

Splněný sen několika generací. Led Zeppelin opět pospolu. Pouze bez zesnulého Johna Bonhama, kterého zastoupil, o nic hůře bijící syn. Opatrné úvodní písně nedávají tušit jak moc to tihle dědové ještě jsou schopni rozjet. Výborný koncert, úžásná šou. Proložená digitálně upravenými záběry navozující atmosféru dřívějších záznamů. Oku a hlavně uchu lahodící mistrovský zážitek. Jen Plantovi už to tak neřeže a Page si prozměnu "obarvil" vlasy.(6.12.2012)

• - Koncert byl odehrán na počest zakladatele vydavatelství „Atlantic Records“ Ahmeta Erteguna 10. prosince 2007 v londýnské O2 Aréně. (Marek#33)

• - Na koncertě vůbec poprvé zazněla živě skladba "For Your Life". (ivojiran)

• - O 18,000 lístkov, ktoré boli k dispozícii formou lotérie, malo záujem vyše 20 miliónov ľudí, čím sa koncert zapísal do Guinessovej knihy rekordov. (mackyns)