Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (3 609)

Hodní hoši (2019)

Fajnová jednohubka, která je místy až moc přitažená za vlasy, ale ve výsledku funguje dobře. Hlavní postavy jsou dobře napsané, děj odsýpá... nenáročná podívaná o kamarádství a první "líbací párty".

Greyhound (2020)

Velmi milé překvapení! Od Toma Hankse v hlavní roli bych už předem samozřejmě nečekal nějakou blbost, ale s ohledem na spíše nižší hodnocení v rámci mých oblíbených uživatelů jsem si nedělal přehnaná očekávání. Mohu ale říct, že prakticky od prvních minut jsem byl vtažen do děje a atmosféry ledového a neklidného Atlantiku, v němž číhá smrtonosné a "torpédometné" nebezpečí v podobě smečky Dönitzových ponorek. K působivosti snímku napomáhá i perfektně zvolená hudba, zejména kvílivá melodie skvěle zapadá do konceptu scén. Stopáž filmu je optimální, tudíž zde není prostor pro nudu či nějaké velkosáhlé sondy do života jednotlivých členů posádky. Za jediné mínus tak ve výsledku lze považovat přespříliš CGI, ovšem taková je prostě nyní doba a filmové řemeslo.

plakát

Survivor Česko & Slovensko (2022) (pořad)

Nechci si hrát na estéta jako mnozí předřečníci. Ale popořádku. Neznám americkou verzi, ani tureckou předlohu, podle které je tato česko-slovenská varianta točená. Když Survivor začínal, měl jsem zcela jiné životní starosti a apriori jsem si říkal, coby nepříznivec reality show obecně, že tohle opravdu sledovat nebudu. První díl jsem po chvilce přepnul na jiný program, abych se při práci, kterou jsem toho večera dělal, nepobuřoval plytkostí podobného pořadu. Další epizodu jsem však nepřepínal a zaujala mě. Dala mi jakýsi pocit odpočinku do jinak stresového období. A už jsem se vezl. Soutěže v jednotlivých dílech mne začaly bavit, počal jsem si utvářet vztah k některým soutěžícím. Je mi jedno, zda je to slabý odvar proti originálu, protože jej neznám. Tato varianta se mi líbila, fandil jsem kmenu Mao, v němž se to hemžilo celebritami (z nichž jsem znal jen Pazderkovou, Nathana, neb jsem před časem v rámci relaxu a kulisy u večerní práce měl puštěný Love Island, velmi matně možná Báru Jánovou a snad velmi velmi mlhavě Chili z MasterChefa, kterého též nějak nesleduji). Brzy jsem si oblíbil: Gábora, Tomáše Zástěru, Xenku i Dana "GoGo" či Veroniku. Z kmene Azua mne bavil Braňo, kterému se věčně nedařilo, proměnlivě Johy, postupně jsem fandil i Vláďovi a Veve, kterou jsem na počátku vyloženě nemusel. Celkem sympatická mi byla i Dominika, Lukáš a Tomáš Benko, jenž však před sloučením moji přízeň ztratil. Chili a Nikol mne bavily, ale nebyly moje favoritky. K Adamovi či Aylin jsem byl poněkud neutrální. Moderátor Ondřej Novotný prokázal kvalitu, hudba, soutěže a duely byly povedené. Nejvíce mě mrzel konec Gábora, Tomáše Zástěry, Dana a Xenky. Za normálních bych hodnotil 3*, ale pro takto nízké hodnocení dávám alespoň 4*. Objektivně si show zaslouží těch 40-50% naprosto bez problému (v čem je proboha lepší plytkost typu Výměna manželek, x-tá řada Superstar či Tvoje tvář má známý hlas?). Bonusem tohoto formátu pro muže, resp. této konkrétní verze, bylo sledování pěkných holek v plavkách (Veronika Havlíková, Xénie či Veve měly pěkné postavy) během nejrůznějších fyzicky náročných úkolů. P. S. Holkám to slušelo, když byly nenamalované, při akci před sloučením nebo až byly v porotě, make-up dle mého ubral hodně na osobním kouzlu.

plakát

Jak to bylo, šéfe? (2022) (pořad)

Za Zdéňu a záběry z Ano, šéfe! dám ty 4*. Jinak by to byl průměrný pořad o vaření.

plakát

Clarksonova farma - Harvesting (2021) (epizoda)

Příjemné zakončení projektu. Jeremy umí a každý by si měl vážit práce zemědělců, protože je pro společnost nezbytná. Clarkson už to též pochopil.

1917 (2019)

Po technické stránce, zejména co se kamery týče, je 1917 opravdovou lahůdkou. Natáčení zdánlivě na jeden záběr kamery diváka snad ještě více vtáhne do děje, do války. Příběhově není tento počin něčím inovativním, ale přesto dobře funguje, čas u něj rychle plyne a čas na nudu tu vskutku není. Jeden z momentů ve filmu byl pro mě překvapivý (abych nespoileroval, tak jen upřesním - scéna po pádu letadla) a přijde mi skoro až neuvěřitelný, byť stát se může, a ve válce obzvlášť, cokoliv. Už před několika lety jsem si v některém ze svých komentářů povzdechl, že se točí velmi málo snímků z období první světové války. Jsem velice rád, že Mendes připravil takovýto počin, který se rozhodně zařadí mezi moje největší filmové zážitky roku 2022.

plakát

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Coby pejskař, vlastně páníček od útulkového psa, který byl týraný, zlomený, bázlivě agresivní, lidmi zcela zrazený, jemuž jsme dali domov, začali jej socializovat, pracovat na něm a ukazovat mu, že život s fenkami, lidmi či dětmi může být i psina, hodnotím tento film nejen jako snímek, ale také na základě emocí, které dokáže vyvolat snad v každém, kdo někdy měl čtyřnohého parťáka do života. Oceňuji herecké výkony Bolka Polívky, Evy Holubové či Richarda Krajča, hudbu, kameru, aranžmá scén i příběh. Chválím samozřejmě též herecký projev Gumpů 1-4. :) Tento snímek má v sobě určité poselství i lidství. Není to sice kvalita typu Hačikó, ale výsledek českého snažení rozhodně není zahanbující. Naopak.

plakát

Superstore - Pilotní díl (2015) (epizoda)

Na rozjezd to nebylo vůbec špatné. Řada postav bude mít jistě v budoucnu co nabídnout.

plakát

O zatoulané princezně (1987)

"Dejmore! Propadl jsi peklu!" Nebo tak nějak to zde zaznělo. Pohádka či rodinný (dětský) film, který jsem měl vždy docela rád.