White Line

Dokumentární / Sportovní

Česko, 2012, 50 min

Sympaticky zpracované, pěkné záběry a hodně dobrá hudba, ovšem pro mě osobně spíše nic neříkající dokument.(8.8.2014)

• triatlet

Klip, z jěhož střihu a délky mě bolely oči. Místy mi podání pohnutek "svobodomyslných lyžařů" přišlo strojené.(2.1.2014)

Skvělý film a záběry porovnatelné s cizí produkcí. S tím rozdílem, že má českou výslovnost a typické české výrazy. :) Láska k horám, freeridu, sněhu, respekt k horám. Shlédnuto v rámci Filmového festivalu zimních sportů (FFZS) Krnov 2012.(30.11.2012)

White line je taková česká odpověď na zahraniční dokumenty jako Art of Flight a jemu podobné. Rozhodně sice nedosahuje jejich kvalit, ale je to celkově hodně sympatický počin. Některé záběry jsou téměř srovnatelné s daleko kvalitnějšími dokumenty a díky tomu, že stopáž je celkem rozumná, tak se docela i pobavíte. Některé výpovědi ''volnomyšlenkářských'' freeriderů jsou sice více než úsměvné, ale dokresluje to náladu, která obklopuje tyto sportovní odvětví. Sympatický počin, ale ke svým větším zahraničním bratříčkům má hodně daleko.(25.2.2015)

• Liznic

Velmi zajímavý a nadějný koncept, jehož realizace mne však místy dosti nudila.(19.11.2012)

Působivě sestříhané osvěžení na léto..(16.8.2015)

Výborný film z české produkce, který skutečně vystihuje popis, který se objevuje v jeho úvodu: Toto je film o lásce, ale není to love story. Sledujeme příběhy několika lidí, kteří odlišným způsobem vyjadřují svou životní náklonnost k láskám s názvy hory, sníh, freeride, lyže, white line. Je úplně jedno, zda zrovna přespáváte v **** hotelu, odpočíváte ve wellness a pijete drahou kávu, nebo spíte ve staré dodávce, odpočíváte v horském prameni a hlavu si myjete zásadně plzeňskou 12°. Pokud jste na vrcholu hory, boty máte zapnuté ve vázání a jen už se nahnout dolů z kopce, ta láska je stejná. A právě tuto zásadu film White Line skvěle ukazuje.(11.11.2012)

Audiovizuální stránka tohoto dokumentu až dech vyráží. Široké spektrum kvalitních záběrů a k tomu odpovídající hudba. Videoklip, který trvá 50 minut a neřeší pouze samotný sport, ale i spektrum lidí, kteří ho dělají (vč. jejich pohnutek). Když si vezmu, že se jedná o dokument český, tak dávám plný počet.(1.1.2014)