Je tomu již dvacet let, co psychiatr Gerald Swan (Jeremy Slate) zastřelil šíleného kolegu Colina Ramziho (Danny Gochnauer) a tím udělal tečku za jeho nelidskými experimenty a jeho tajný operační sál pod psychiatrickou léčebnou, zapečetil. Dnes do ústavu přichází mladá dívka Jane (Cheryl Lawson) trpící amnézií, která tvrdí, že jí byla paměť vyoperována. Netrvá dlouho a Ramziho mrtví pacienti pohřbení v jámě ve sklepě opět ožijí a začnou krvavě likvidovat ze světa personál nemocnice. (IFA movie)

Petulka88

Ještě dnes se slzou v oku vzpomínám na páteční noci, kdy Nova vysílala horory z osmdesátých let. Mezi tyto ,,perly" patří i Mrtvá jáma. Pamatuju se, že mě to tenkrát opravdu dostalo. Pravda, to co mě tenkrát dokázalo vyděsit, dnes působí nechtěne komicky (obzvlášť ten doktor se svítícíma očima). Je to béčko jako řemen se vším, co k tomu patří. Podivné herecké výkony, děj postrádající logiku, ale pořád je to kus poctivě odvedené řemeslné práce a dokonalá ukázka hororové tvorby let osmdesátých. Na nějaké vysvětlování tady není čas, za to krvavějšími záběry se tady nijak nešetří. Navíc, hlavní hrdinka je docela kus (hlavně její ,,noční úbor" ji opravdu sluší). Jen tak mimochodem, je zajímavé, že té totální béčkovosti podlehli i jinak výborní čeští dabéří (Brabec, Soukup, Bubník a další) a házejí do placu těžce uvěřitelné perly. ,,Mě nemůžeš zabít Žééralde!" ()

Jepator

Pro nenáročné diváky velmi slušný, depresivní a temný film. Zejména díky temnému prostředí a hudbě, která hraje prakticky celou stopáž. ()

John80

Horor z nemocnice o šialenom doktorovi , ktory pred niekolkymi rokmi urobi experimenty na svojích pacientoch a po rokoch začnu tito pacienti oživať 2* ()

masekjc

Před 20 lety jsem možná strachy nedýchal, dnes dýchám hluboce a s úsměvem na rtech. Napětí žádné a dialogy klasicky hloupé. Tak či tak, tohle nikdy z řady vyčnívat nebude. ()

lusa

V rokoch 90. rokoch ma tento film skutočne vydesil a asi 10 rokov som zomierala túžbou pozrieť si ho znova. Čo bola asi chyba, pretože strach sa viac nekonal a triky ma šteklili pod rebrami. Ale i napriek tomu, zombíci boli na tú dobu desiví, atmosféra tiež, takže so spomienkami to bude za 3*. ()

--TMO--

Pamätám si veľmi dobre, že ako malého ma tento viťúz veru pekne zdemoloval a doteraz si tento film veľmi rád pozriem, z nejakých dôvodov ma zombárne a podobné -takmer-živými-ale-predsa-krvou-a-kusmi-mäsa-postriekanými- chodcami doteraz najviac vedia vydesiť. Ani neviem presne určiť v čom to je, to čaro 80tych a 90tych rokov v hororoch, či je to tá nedokonalosť obrazu, alebo prostý fakt, že tam neboli žiadne pixle ale poctivé triky a "kečup". Novodobí kvázi strašidelní panáci ála Já Legenda, ktorí rátajú svoju hrôzu iba v počte polygónov ma vedia iba nasrdiť a pomedzi zuby sa ticho spytovať, prečo v 3D boome neostali iba dinosauri a veľké jašterice vychádzajúce z oceánov... ()

HEED

Hlavní herečka byla docela kost, a na tu dobu docela dost slušný zombie horror, samozřejmě nesmím opomenout pár Gore efektů které jsou normální u tehoto filmového žánru. Dost jsem se pobavil u těch červeně svítících očí. ()

toty

Film ktorý zanechal stopu a doteraz som nezažil pri filme také napätie ako vtedy. Bolo mi 12 rokov a na Nove po polnoci dávali tento horor. No mal som co robiť do dopozerať do konca. Strach ma ovládol do špiku kosťi. Aj ked roky išli, na tento film som nezabudol a ani tak ľahko nezabudnem. Patrí medzi moje top. ()

horor2

Problémem pro mě je, že i přes všechnu tu brutalitu a některé hodně povedené momenty, zkrátka Mrtvá jáma vyšumí. Hodně jsem se těšil, hodně jsem se zklamal, čekal jsem jiný film, bohužel. ()

djbarrel

Noční můra mého dětství, tenkrát když jsem to viděl prvně tak se mi strachem kroutili prsty u nohou. Dneska to samozřejmě ten efekt nemá, ale ndávno když jsem ho sledoval, tak na mě opět dýchla ona atmosféra, kterou mnoho dnešních filmů nemá. 90 % s čistým svědomím. ()

Katy19

Strašidelný zombie horor mého mládí, veliká nostalgie. Škoda jen, že je z větší části točen ve tmě. Ale v podstatě mu neubírá na kvalitě, snad nejlepší horůrek z prostředí psychiatrické léčebny s výbornou hudbou. I po letech mě dokáže překvapit a polekat! Hlavně jak tam ten doktor s dírou v hlavě stojí pod jejím oknem - uf, fakt děsivý! ()

Skretule

Spousta křiku, hrozný scénář a šílený chirurg se svítícíma očima dělají z tohoto filmu nudnou a dost otravnou podívanou bez nápadu. ()

Světloslav

Chtěl jsem si to připomenout, jsem rád, že jsem to znovu viděl, ale už asi víckrát ne. Vzpomínky byly lepší než poslední zážitek. Nicméně pár postřehů. Hudební aspekt - kdo má rád psychedelii, drones, experimental, noise a tyhlety škatulky, tak opravdu ocení výsledný mix zvonů, hřmění, ploch a lidského zvuku. Ty zvony opravdu dobrý. Hodně podsvícené zelené mlhy. Pěkná hlavní postava ;-) osmdesátkový outfit. Spousta stereotypů spojených s psychiatrickou léčebnou. Hodně bílo-červené kombinace. Spousta akčních prvků, přesto dynamika celého snímku bohužel strnulá, bez pohybu, nechci psát o nudě. ()

montel

Šílený psychiatr Colin (Danny Gochnauer) provádí v léčebně šílené pokusy na pacientech. Jeho řádění zastaví jeho kolega, který jej navždy uvězní ve sklepeních komplexu. Po dvaceti letech se probudí a opět se dostane do pater léčebny, kde jeho mrtvé tělo znovu ožívá, aby mohlo vyvraždit jeho obyvatele a pokračovat ve své původní šílené práci...Kdysi skvělé, teď už směšné. Bohužel mě na této hororové klasice, která okupovala videopůjčovny už nic nenadchlo. Naopak jsem se hrozně nudil, sem tam usmál a nebýt té spousty krve, se kterou tvůrci opravdu nešetřili, tak bych na tom nic zajímavého nenašel. Škoda, těšil jsme se. 20% ()

Johnysinner

Co se týče hororů z 80 let jsem hodně náročný a nekompromisní.A tenhle jsem si pustil náhodou.Zaujal mě název filmu.A můžu s otevřenou hubou gratulovat Brettovi Leonardovi,jaký mistrovský horror s efekty se mu povedl.Od začatku filmu jsem byl připoután dějem,výkony,horrovou hudbou,osvětlení zelené a modré barvy.Červené oči,hrůza a děs co šly z herce Dannyho Gochnauera mě nedovolily koukat na hodiny a čekat na konec filmu.Miluju filmy,které nenudí už od začátku a dovolím si říct,že je stejně kvalitní jako Evil Dead. ()