Je tomu již dvacet let, co psychiatr Gerald Swan (Jeremy Slate) zastřelil šíleného kolegu Colina Ramziho (Danny Gochnauer) a tím udělal tečku za jeho nelidskými experimenty a jeho tajný operační sál pod psychiatrickou léčebnou, zapečetil. Dnes do ústavu přichází mladá dívka Jane (Cheryl Lawson) trpící amnézií, která tvrdí, že jí byla paměť vyoperována. Netrvá dlouho a Ramziho mrtví pacienti pohřbení v jámě ve sklepě opět ožijí a začnou krvavě likvidovat ze světa personál nemocnice. (IFA movie)

Bobeš14

I pro mě je to vzpomínka na dětství:).Hlavně z jehly píchnuté kolem oka do mozku sem měl vždy nahnáno.Jak psal choze,páteční noci na nově holt měli něco do sebe. ()

pupidup

Dodnes se stále bojím, i když mi po letech připadají některé scény komičtější. Dialogy také nejsou zrovna duchaplné, ale ta atmosféra je prostě nádherná!!! Z nostalgie 5 hvězd! ()

michalek.k

Koupil jsem horu horrorů z osmdesátek a zkouším to zkouknout. Mrtvá jáma mne zklamala. Typická blbá midi hudba "tá-dá", hrozné provedení, ubohé gore. Co je ovšem pecka je sexy obleček hlavní hrdinky (resp. sexy je celá hlavní hrdinka). To tričko stojí za 1*. ()

Pollini

Tenhle film měl snad všechno. Bláznivou krasavici, střeleného doktora, nadpřirozené jevy, zombíky, fanatickou řádovou sestru, žhářského pyrotechnika a vodojem. Je tam mnoho nerealistických okamžiků, ale má to svižné tempo a spád. A koncem to taky nepohnojili, na svou věkovou kategorii dávám 4* ()

vrch07256732

Je to béčko najbéčkovitejšie z konca 80 tych rokov akých sa točilo ako maku. Prvá polovica navodzuje akú - takú atmosféru, po zjavení sa zombíkov to celé padne na bod mrazu - 1000 krát videné, predvídateľné atď... Videl som uncut verziu, takže aspoň trošku viacej krvičky potešilo ale inak najpriemernejší priemer. Pozitívum je fakt že napriek priemernosti film má svoju dynamiku deja, zbytočne sa tu nevykeckáva a autori sa nehrali na nejaké vyššie dielo - čo sa od béčka očakáva tu bolo splnené do bodky. ()

Duffson

Boze proc?! Proc jsem jen vydrzel koukat na tuto ultrahovadinu s hudbou z cirkusu a uplne chorym dejem...lidi nenechte se zmast, opravdu to nestoji za vas cas;) ()

Nick182

Jeden z mých oblíbených hororů. Za mě technicky perfektně zpracovaný, atmosférický a dodnes na mě působí děsivým dojmem 😁😎. Hudba je těžce depresivní, doplněná skřeky, nářekem bláznů a bijícími zvony. S kamerami, které zde mají absolutně vychytané, dělají výbornou atmosféru. Věřím, že nové horory by se mohli použitím kamer inspirovat. Já byl jejich použitím nadšený. I teď jsem. I když možná je to nostalgie😊. Poprvé jsem ho viděl na VHS. Bylo mi tak 10, potají jsem ho sebral rodičům a pustil si jej, když nebyli doma. A mám ho rád dodnes. Za mě 5/5. ()