Pohled zevnitř: 2. světová válka (TV seriál)

• Česko

Ve víru války

Inside World War II

Pohľad zvnútra: 2. svetová vojna

Dokumentární / Válečný

USA, 2012, 3x45 min

• Mallinali

Stotisící dokument o druhé světové, další z vlny těch barevných, ve kterém ale není nic nového a ani nic dobrého z toho starého. Vhodné jen jako opravdu povrchní učebnice dějepisu. Přístup je čistě anglosaský, založený na příbězích jednotlivců s klasickými průpovídkami přeživších vojáků. A přestože je celá válka braná opravdu jen letem světěm a východní fronta, nemluvě o těch ostatních, téměř neexistuje, chvilka se kupodivu najde i na emancipaci černochů, kritiku spojenecké válečné propagandy, protiválečné hlášky...inu, pokrok nezastavíš...ale grafiku s mapama to má pěknou.(20.4.2015)

Na základní škole nám v dějepisu pouštěly několikadílný dokument o 2.světové válce, byl vcelku podrobný. Tohle má tři díly, a je to letem světem o 2.světové válce jako celku plus něco před a myslím, že by to dětem na ZŠ mohli pouštět, ať mají základní povědomí o největší válce v dějinách, bo vím, že dotace hodin dějepisu není mnoho (my jsme nestíhaly). Já to bral jako opakovaní těch nejdůležitějších událostí. Druhý díl se dost zaměřuje na válku v Pacifiku, což vzhledem k tomu, že se jedná o americký cyklus nepřekvapuje. Prostor váleční veteráni dostali, tak jak to známe z jiných dokumentů podobného ražení. Třetí díl úplně pomíjí východní frontu a ukazuje Američany v Tichomoří a v Evropě a ukazuje konec války v obou zmíněných oblastech. Takže ještě by to chtělo doplnit něčím o východní frontě a hurá do škol.(14.4.2015)

Druhá světová válka z amerického pohledu, tj. Pearl Harbor, Midway, Guadalcanal, Filipíny, Iwodžima, Okinawa, atomovka, konec. K tomu pár záběrů z Evropy, aby se neřeklo, samozřejmě především ze západní fronty. Nic nového pod Sluncem, navíc velmi stručné a povrchní. Na druhou stranu pár pěkných záběrů, dobré mapy apod. Celkově tedy slušný průměr.(18.7.2015)

Velmi dynamický pohled na WWII během celého dokumentu. Výborný nápad s využitím grafiky při přesunu mezi jednotlivými místy bojů. Snímek se snaží projít všechny hlavní milníky tohoto světového konfliktu, ale důraz je jednoznačně zaměřen na své, tedy americké voje - tedy vše z amerického pohledu. To zde není míněno jako záporná kritika, ale pouze jako obecný fakt.(24.7.2017)

Pěkné kolorované záběry, z nichž jsem některé vůbec neznal, jinak jde o průměrný počin, který v kostce shrhne druhou světovou ve třech dílech. 3*(30.8.2016)