Vzestup černého vlka

(TV film)
  • Česko Černý vlk: Příběh rebela (více)
Dokumentární
USA, 2010, 51 min

V Yellowstonském národním parku rozšiřuje vlk svým nezvyklým přístupem k životu obecně přijímanou definici normálního chování tohoto druhu. (oficiální text distributora)

MISHAB

Tak tenhle vlčí vometák si to nakonec zařídil velice vychcaně. Proč chodit do souboje o nadvládu ve smečce, když se to dá zařídit takhle vychcaně. Neuvěřitelnej vlk. Za tohle bych dal u nás v čechách vyhlášku že každej chovatel ovcí musí každý týden jednu objetovat ve prospěch vlků. Nemam rád tyhle škodiče. Konec konců odběr jejich masa stejně míří do zahraničí. Trochu asi nadsazené,ale vychcanej je pěkně, a proto si vysloužil ve vlčím nemilosrdném světě ráj na zemi. ()

Khalesi

Neskutočne nádherný dokument o živote jedného veľmi prefíkaného a hravého vlka, ktorý je vlastne zrejme aj časozberný a odráža celý život tohoto krásneho zvieraťa od narodenia až po jeho posledné dni. Myslím, že je to jeden z najlepšie urobených dokumentov, ktoré som mala to šťastie v živote vidieť. Naviac je zasadený do skoro nedotknutej prírody Yellowstonského národného parku a sprevádzaný veľmi príjemným a zábavným komentárom. Určite doporučujem! ()

tahit

Není pochyb o tom, že jde o věrohodný obraz reálného světa smeček vlků Yellowstonského parku. Zásluhou filmu je nejenom přiblížení pozoruhodného života těchto zvířat, která se nesnaží nějak idealizovat, ale má i vlídný pohled na ně. Neboť tento pohled do duše osudu titulního hrdiny černého vlka je pojat pěkně a střídmě. Díky za to. ()