Biography: Richard Ramirez: The Night Stalker

(TV film)
všechny plakáty

TheRaven

V rámci cyklu „Biography“ standardně odvedená práce, tedy zcela uspokojivý výsledek. Dokument je dobře vystavěný - nejdřív šokování diváka Ramirezovou zrůdností a bezcitností, následně klasický životopis od roztomilého dítka, které trpělo epilepsií, vidělo zabití člověka z bezprostřední blízkosti a navíc mělo abnormálně vyvinutý sexuální pud až po čas, kdy už netoužilo po ničem jiném, než rozhodovat o životě a smrti ostatních lidí. Ramiréz je obvykle uváděn jako jeden z nejděsivějších sériových vrahů americké historie a vzhledem ke stylu zabíjení, vybírání obětí a vlastně i motivu, není divu. V dokumentu zaujmou zvukové nahrávky, které předpokládám, vznikly brzy po zatčení/odsouzení. Ramirez ještě působí jako mladý perspektivní sériový vrah, který je na svou kariéru náležitě hrdý. V souvislosti s tím doporučuji rozhovor, který vznikl o několik let později, ale Night Stalker už mi tam ani zdaleka tak sebevědomý nepřipadá. Asi, že ho Satan nechal na holičkách. Ale jak v dokumentu říká jeho budoucí manželka (zakomplexovaná blbka, kterou už asi nikdo jiný nechtěl), uvnitř je to prostě skvělej chlap. Co na to říct? Snad jen, že je divné, že Ramirez ještě nemá svůj hraný film, jako mnozí jeho kolegové. Tento dokument online: https://www.youtube.com/watch?v=9REKqW_IoKw ()