Plastické katastrofy

• USA Plastic Disasters
všechny plakáty
Dokumentární
USA, 2006, 60 min

Plastika břicha. Předělání nosu. Liposukce. Milióny lidí každý rok podstoupí kosmetické operace, přičemž doufají, že následně budou vypadat - a tudíž se i cítit - mnohem lépe. Jenže když se něco během operace pokazí, následky mohou být naprosto devastující - fyzicky i psychicky. Tento dokument HBO odhaluje temnou stránku plastické chirurgie šokujícím pohledem na tři procedury, které nedopadly ani trochu dobře. Film obsahuje záběry z operačního sálu, domácí videa, osobní fotografie "před" a "po" a rozhovory s lékaři i právníky. Snímek ukazuje fyzický i emocionální zmatek způsobený následujícími opravnými operacemi, tlak na rodinu a přátele a především vědomí, že podobné trýzni bylo možné předejít, tedy nechodit na prvním místě na plastický zákrok. (HBO Europe)

ainny

Skvěle zpracovaný dokument. Plastická chirurgie bez pozlátka. A i kdybych chtěla, tak po tomhle by mě nikdo pod kudlu dobrovolně nedostal. ()

ICTS

Dobré varování před plastickými operacemi. Radši se člověk smíří před svým nedostatkem než tohle podstoupit a zničit si život. ()

Hpatrik

Tak tohle by měl určitě vidět každý, kdo o plastické operaci uvažuje nebo se na ni chystá. Je neuvěřitelné, co všechno se může stát po "banální" liposukci... ()