Green Day - American Idiot (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 2004, 3 min

Samuel Bayer
  • Marek1991

Jednoduchý punk, no toto dielo som bral od Green Day vždy ako mierne pokrytectvo, aj keď by sa s nimi dalo v mnohom súhlasiť, niektoré prejavy a slová boli podľa mňa nesprávne. Klip jednoduchý, výstižný, mierne umelecký a to je tak všetko.(23.11.2013)

Svého času jsem to opravdu zbožňoval... :)(2.9.2013)

"Green Day: American Idiot" - výborný, profesionálne natočený, video klip kalifornskej, neo-punkovej kapely. Rýchly, melodický song a jednoduchý, energický klip. Šľape to ako dobre namazaný stroj. Traja zohratí hudobníci, potetovaní divokí rebeli, čo nekompromisne valia kritiku voči politike svojej vlastnej krajiny. Tak trocha paradox. Ale veď aj o tom je punk. Vykričať na plnú hubu, to čo si myslím, bez ohľadu na to, koho sa to dotkne. Niekedy je to fakt treba. http://www.youtube.com/watch?v=Ee_uujKuJMI *****(18.6.2013)

Protibushovská hymna z eponymního alba, které bývá označováno jako punková opera a které po nemastném Warning! vyšvihlo kapelu opět do výšin, v nichž pobývali v polovině 90. let. Klip, v němž americký patriotismus doslova stříká z pruhů americké vlajky, akorát trochu "upravené" samotnými GD do zelené barvy. Dynamické, originální, s myšlenkou.(4.9.2016)

Punkově přímočará hudba a vynikající definování tvorby amerického idiota - média, hysterie, podprahové vymývání mozků. U nás je to podobné, ale tihle kluci to zařvali nahlas a nadšeně si přitom zaskákali před vlajkou s hvězdami a provokativně zelenobílými pruhy. Tudy cesta k mému srdci vede, zvlášť ve chvílích, kdy jednotliví hudebníci hrají rozdílnými rychlostmi a pořád to dává smysl.(12.10.2015)

• - Zelené pruhy na vlajce odkazují na jméno kapely. (GreatestFan)

• - Video vyhrálo cenu MTV v kategorii volba diváků. (GreatestFan)