Doo beoneui kyeolhoonsikgwa han beoneui jangryesik

• Jižní Korea

두 번의 결혼식과 한 번의 장례식

Two Weddings and a Funeral

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2012, 106 min

V podstate súhlasím s pripomienkami, ktoré už spomenul uživateľ LRyuzaki. Vtipných momentov tam skutočne veľa nebolo, osobne počítam iba jeden, ktorý ma naozaj dostal (až som bola prekvapená, že som tú vtipnú situáciu ohľadom gay mužov nikde inde nevidela). Skôr než komédia, je tento film dráma, a z názvu už vyplýva, že v sebe nesie aj element tragédie. Veľmi ma potešilo, že sa kórejci túto LGBT problematiku snažia riešiť. Takže aj napriek môjmu priemernému 3-hviezdičkovému hodnoteniu, túto snímku hodnotím veľmi kladne, aj keď má určité medzery.(26.3.2017)

Čekal jsem hrozně moc víc.Myslím že na tohle téma to mohlo být o hodně víc vtipnější,takže nechápu označení komedie.Když to vezmu jako nekomedii,tak nějaké spády to má,nicméně mi to přijde čast otakové nezábavné a suché(ty komediální momenty by tomu asi hodně pomohly).Líbí se mi,že se korejci snaží dělat něco s tim hejtem,ale je to všude na světě.(29.11.2014)