Lady Gaga - Poker Face (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 2008, 4 min

Ray Kay

Lady Gaga

Lady Gaga

Vizuální stránka klipů z dílny LG se vyznačuje vrstvením a zručným mícháním různých klišé a popkulturních citací. Ty jsou záměrně posouvány a kýčově zpracovány do natolik přepálených forem, že tomu (kromě přeplácanosti) vlastně ani nic nejde vytknout. Vadí vám Gaga? Štve vás to? Turn-off! Gaga přesně ví co dělá. A dělá to s nadšením. Rozčilovat se nad (ne)originalitou, hudební kvalitou apod. je u globální pop-music marné. Zejména když si na citování a remixu někdo postaví své živobytí. Gaga bývá často srovnávána s Madonnou. Myslím si, že mezi nimi je hlavní rozdíl (kromě věku) mj. v tom, že Gaga svůj talent udivovat (nemám rád slovo šokovat, podle mého názoru to má k šoku daleko) uplatňuje s mnohem větší razancí a důsledně dotahuje celkové vyznění ad absurdum. To se jí daří i díky tomu, že má širší záběr a autorsky do jednoho celku propojuje hudbu, texty, módní kreace a tanec a také svoje sklony k teatrální komičnosti. Bezpochyby jí i mohutně podporuje schopný kreativní tým (GagaHouse). Studnice postmoderny je, zdá se, zatím ještě nevyčerpána. Ještě že pop není a nikdy nebude jenom o Lady Gaga.(21.4.2015)

Gagu nemusím, ale musím uznat, že klipy k jejím songům jsou bez vyjímky dost zručně zvládnuté. Number one je u mě sice asi nejfilmovější Telephone, ale i Poker face má něco do sebe. Výlez z bazénu jsem si svého času musela doslova ukrást pro sebe. A navíc díky tomuhle klipu vznikla výborná parodie - Outer space :-)(23.7.2013)

Poměrně dobrý start...(2.9.2013)

• ivishka

Pa pa pa poker face pa pa poker face!! Hraje nám tu zleva a i zprava... zepředu i zezadu se na vás řítí auta, která mají zaplá rádia a na plné pecky hraje tento song. Nejhorší noční můra všech dob je právě poker face. Nejen hudební, ale i ten videoklip s "poker" facem Lady Gagou a její do očí a mozku bijící kontroverzností. Nesnáším nevšední věci (to neznamená, že mám ráda NUDNÉ a všední věci), které nejde ani nějak definovat.(6.8.2013)

Poker Face je "TA" píseň, kterou to všechno začalo. V době, kdy jsem Poker Face slýchávala ze všech stran, by mě rozhodně ani nenapadlo, že se právě ve světové pop music rodí nová legenda. Byl to prostě jen jeden z mnoha hitů, který zrovna frčel. A hle, kam až se ta malá extravagantní dáma s italskými předky od té doby dostala:)(29.7.2013)

• - "Poker Face" je najpredávanejšou piesňou z roku 2009. (dwdb)