Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Krátkometrážní

Recenze (896)

plakát

Šarlatán (2020) 

Šarlatán je pěkně natočen, skvěle zahrán. Dramaturgická stavba filmu však drží pevně za cenu obrovských kompromisů. Hlavním zklamáním je nerespektování životopisných reálií života Mikoláška. Není to dobrá taktika, když divák očekává reálný příběh a přitom scénárista fabuluje... nota bene, když kritizuje chování nějakého režimu.

plakát

Pomsta mrtvého muže (2013) 

Tohle točil někdo, kdo má rád francouštinu ;-) A rád rozmělňuje rozdíl mezi kladnými a zápornými hrdiny. Škoda, že si nevyjasnil, jestli točí akci, nebo drámu.

plakát

Až do poslední smrti (2019) 

Hra uvnitř hry. Myšlenka není nová. Jen vyvedená bez kompromisu. Topornou animaci kompenzuje vydařená poctivá kresba, drajf, brutalita a soustavná akce přerušovaná jen krátkými intermezzo s game creatorem... vzkutku temná vize herního průmyslu. Vedle sterilně uniformní produkce animáků, které poslední dobou vypadávají z Marvela a DC, je to docela osvěžující dílo.

plakát

Válka Bohů (2011) 

Tři hvězdy za nádherný vizuál a casting hezkých tvářiček. Z příběhu mi utkvěli tak tři, čtyři scény a zbytek se propadl do zapomění. Výsledek tedy není tak smutný, jako remake Souboje titánů, ale k uspokojivé popcornové adaptaci antických bájí to má stále daleko.

plakát

Delikatesy (1991) 

Naladěn referencemi jsem si pustil delikatesy. Nedokázal jsem to dokoukat. Delikatesy je nadhodnocený samoúčelný bizar řadící se k vlně francouzkých filmů s pokřivenou romantikou, která mě svou atmosférou rozpustilé pitoresknosti vůbec neoslovuje.

plakát

Iron Sky (2012) 

Jako sci-fi komedie antitrendové a funční. Designeři nazi techniky se vyřádili, triky překvapivě obstojné. Jako průvodce nástrojů propagandy všech politických zřízení téměř edukační... Jsem zvědav na dvojku.

plakát

Zaklínač: Vlčí sen (2021) 

Na místo generické story, kterou by bylo možné roztáhnout do (dosud neexistujícího animáku), nečekaně temný příběh. Přes občasné nářky fanoušků (tedy alespoň těch, kteří kritizují za všech okolností) se myslím podařilo atmosféru Zaklínače nezdecimovat.

plakát

Pół Wieku Poezji Później (2019) 

Nadprůměrný fanouškovský film. Netuším, co na to Sapkowski, ale myslím, že by se mu to mohlo i líbit. Divák může ocenit kvalitní technické zpracování, ozvučení i výpravu. Trošku přitlačit se mohlo na režiji a scénáři. Ale kdo má alespoň trochu ánung, jak tyhle projekty vznikají, chápe, že tvůrci ze sebe vypotili maximum. Tradiční genderovou "nevyváženost" Sapkowskiho světa narušuje legrační outro.

plakát

Equalizer 2 (2018) 

Kvůli finálnímu fightu ubírám hvězdu. Nadějnou konfrontaci pohřbila exekuce a Fuguavovo libování si s v parafilii. Jinak dvojka je po všech stránkách lepší, než jednička.

plakát

Čáryfuk (1970) (TV seriál) 

Elmi Delmi Ee-doo-nyyy! :-) Skvělý fantasy seriál pro děti.

Reklama

Reklama