Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Komedie
  • Krátkometrážní

Poslední aristokratka (2019)

Plýtvání peněz fondu kinematografie. Kromě pěkných záběrů nemá film moc co nabídnout. Ale pamětníci devadesátek si možná zavzpomínají, že byli stejní naivní trumberové.

plakát

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Také vám připomínal Sirius Jasona Isaacsa z Harryho Poterra? :-)

plakát

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Krakonošovo tajemství mě bavilo a věřím, že se hodnocení ještě trochu vybarví. Zápletka s vypečeným sousedem původního pána z Hůrky byla trestuhodně nevytěžena, ale jinak svěží závan do zatuchlých pohádkových vod.

Pračlověk (2018)

Diváci jsou u tohoto klubu zvyklí na poněkud vyšší laťku. Tvůrci zdaleka nevystříleli celý svůj arzenál a řadu příležitostí skórovat neproměnili. Pominuli slabou rozehru, línější výkon a pár faulů ve scénáři, finální rozstřel si uznání diváků jistě zaslouží.

Black Adam (2022)

Musí se DC nechat, že ví jak utratit pár mega za opuletní blbinku. CGI kouzelnící se jako obvyke vyřádili a scénáristé jim k tomu poskytli dostatečný eintopf. Žel svým honičstvím za vizuálem sice téměř dotáhli konkurenci, ale bohužel dokonale zničili slibný koncept. Tak snad příště. Potenciál tu je. Věřím tomu, že jednoho dne si tyhle vizuálně přeplácané předražené generické vyprávěnky producenti zakážou. Leda by AI pokročila natolik, že by zlevnila produkce počítačem generovaného digitálního bordelu. To se potom budou dít kouzla.:-)

Planeta Praha (2022)

Dokument srovnatelný s top produkcí BBC nebo National Geographic. Z některých záběrů mi spadla čelist a přemýšlel jsem, jak to natočili... Počítačová vizualizace zániku Prahy a jejímu opětovnému pohlcení přírodou v závěru na mě působila tak trochu "svatokrádežně". ;-) Povíme si za dalších 1 300 let.

plakát

Zelený rytíř (1993) (TV film)

To není pohádka, to thriller! :-)

plakát

Sedmero krkavců (1993) (TV film)

Perfektní temná pohádka s až thrilerovou atmosférou. Princova sestra a Chrt jsou skvěle vykreslené záporné postavy. Spodina vykreslena mimořádně bezútěšně.

plakát

Bastard!! Ankoku no hakaišin (1992)

Anime, které diváka znejistí svojí podvratnou zábavností. Nikdo soudný na to NEKOUKEJTE!! :-) Zajímavé komentáře: Zíza, Bounded.

plakát

Halo: Soumrak (2014) (seriál)

Velmi... bakelitové. Promo produkce herní série pokračuje. Kdyby to nebylo nevtipně aktuální, bavil by mě nápad na řešení každé delikátnosti: nuking.:-) Ridley is out there.

Ovládací panel