Jami šibai - Season 1

(série)
Horor / Animovaný / Mysteriózní
Japonsko, 2013, 52 min (Minutáž: 4 min)

Epizody(13)

Soubor krátkých povídek vycházejících z japonských městských legend s hororovou tématikou. (EMIA)

Protentoucel

Řekl bych, že toto je opravdu silně podhodnoceno. Je to asi tím, že zde hodnotící nejsou ta správná věková kategorie, pro kterou je to určeno a možná většina z hodnotících asi není ani trochu schopna, se mentálně a s nadhledem přiblížit japonské kultuře a jejich tamní psychice, která z toho přímo pryští. Tento seriál je očividně pro děti prvního stupně základní školy, čili do takových deseti let a spíš možná ani to ne s ohledem na chování a mentalitu dětí dnešní moderní doby. Co se týče příběhů, tak ty jsou naprosto skvělé, atmosférické a příjemně děsivé, formou papírového loutkového divadla, s délkou odpovídající trvání doby, po kterou je malé dítě schopno udržet pozornost.. tak jako se u nás straší Červenou karkulkou nebo Jeníčkem a Mařenkou.. zde jsou vidět jiné děsivé příběhy a legendy s duchy a pověrami. Není to tradiční anime s dvaceti minutovou stopáží a příběhem oslovující hlavně teenagery a starší fanoušky, není to anime s punkrockovým nebo metalovm openingem, kde je hlavním hrdinou puberťák nepochopen společností co vidí svět jinak kde zjišťuje že má možnost něco změnit, jak tomu tradičně bývá. Vlastně se zde nikomu nic zásadního nestane, jen je to pěkně děsivé pro silnější povahy.. něco jako strašidelné příběhy u ohně nebo stezka odvahy na táborech. Zkuste se na to dívat o samotě a představovat si sebe v letech na prvním stupni základní školy ;) Také je v těch příbězích sem tam skryto i nějaké to ponaučení SPOILER např. v pátém díle "pozor na to co si přeješ", v sedmém "pozor na to čí verzi věříš, nikomu jen tak neotevírej, nechoď na zakázaná místa" atp. KONEC SPOILERU. Některé ty příběhy jsou vážně hodně děsivé :) ()

Gogo333

Další z krátkých anime, tentokrát je každá epizoda zaměřena na nějaký horový příběh. Animace k tomu pěkně sedí, ale příběhy jsou slabé a nijak mě nezaujali. 30% ()