Nejpodivnější na světě

• Česko Podivnosti světa (více)
USA, 2012, 8x44 min

Jason Bradbury (průvodce)

Přehled toho nejpodivnějšího, co se na světě odehrálo, nachází, bylo vyrobeno, nebo dokázáno.

1. díl (Místa): Jason Bradbury cestuje po světě do podivných, bizarních a vskutku zvláštních míst. Navštíví jezero, které pohlcuje auta, a místo, kde auta kloužou do svahu.

2. díl (Vozidla): Jason Bradbury pátrá po světě po nejpodivnějších vozidlech a objeví loď, která je schopna se sama převrátit, a muže, jenž umí létat jen pomocí vodního pohonu.

3. díl (V podzemí): Hluboko pod městem Wieliczka v jižním Polsku se rozprostírá obrovský podzemní solný důl, který ukrývá mnohá tajemství, včetně katedrály! Pořadem vás provede Jason Bradbury.

4. díl (Pracovní místa): Spolu s Jasonem Bradburym se vydáte prozkoumat nejméně obvyklé profese, jako je například práce George Aldriche z NASA, který čichá k předmětům, než mohou letět v raketoplánu.

5. díl (Padlí z nebes): Jason Bradbury představuje nejpodivnější předměty, které spadly na Zem z atmosféry, včetně jedovaté medúzy, mimozemských kamenů a dokonce i živých tvorů!

6. díl (Spánek): Jason Bradbury představuje nejméně obvyklá místa ke spánku, včetně spaní s nepřítelem na bitevním poli, neviditelných domů na stromech a podzemních bunkrů ze studené války.

7. díl (Vynálezy): S Jasonem Bradburym se vydáte do podivného světa vynálezů, kde se setkáte s realistickými androidy a prohlédnete si neuvěřitelné protézy končetin, které mění životy.

8. díl (Výbuchy): Jason Bradbury se pomocí vědy a výpovědí svědků snaží prozkoumat neobvyklé, podivné i naprosto zvláštní jevy. (oficiální text distributora)

honajz

Ono jak který díl. Některé jsou hodně zajímavé a vtipné, jiné jsou nudné a únavné. Navíc moderátor vypadá jak hrabě Drákula a často mi pije krev. :-) ()

sator

Viděl: místa, povolání, vynálezy- u těch jsem si dlouho myslel že se jedná o Silvestrovský díl, ale nejedná, padám na zadek... Podzemí ()

Frajer42

1. díl: Bojím se předvídat, kterým směrem se bude tento dokumentární cyklus ubírat, ale hned po první epizodě musím říct, že název World’s Weirdest je hodně zavádějící. V podstatě žádné z vybraných míst nebylo kdovíjak zajímavé. V podstatě jsme se seznámili s dobře známými a na první pohled snadno vysvětlitelnými jevy. Navíc zvolený formát dokumentu není kdovíjak chytlavý. [25 %] 2. díl: O trošku zajímavější, než díl první. Bohužel se většinou dovídáte s velkou fanfárou o věcech, které musí znát snad každý, kdo občas zapne internet. Bohužel dokument skoro nikdy nejde do hloubky, ale seznámí vás s každým produktem asi tak detailně, jako "vědecký" článek na idnes.cz nebo novinky.cz, takže se nedovíte skoro nic, což je škoda. V rámci tohoto dílu se mi ovšem mega líbilo létání s vodním pohonem, což si rád v budoucnu vyzkouším. [50 %] 3. díl: Tak pokud se nám takhle pozvolna bude zvyšovat zajímavost, tak by to nakonec nemusel být takový průšvih, jak to původně vypadalo. Tentokrát už nemůžu říct, že by mi bylo vše známo z internetu. Vcelku zajímavé věci se nám odehrávají pod nohama. Ať už šlo o městečko nad hořícím antracitem, rozsáhlý komplex modliteben hluboko pod zemí, podzemní obydlí v poušti, či odvodňovací systém v Las Vegas. [65 %] 4. díl: Tento díl byl úplně parádní. Snad kromě potápěče, který nosí pizzu do podvodního hotelu, byla jedno pracovní místo zajímavější než druhé, nebo mělo minimálně silnou pointu. NASA čichač, včely čichačky, lekce o fungování tíhového zrychlení v závislosti na vzdálenosti od středu Země a nakonec i horská dráha, která může zachránit život - to vše bylo nesmírně zajímavé a tentokrát i plné informací, které pro mě často byly úplně nové. [85 %] 5. díl Díl s velmi atraktivní názvem "Padlí z nebes" přinesl materiál rozdílné kvality. Moc nepochopím důvod zařazení notoricky známých "létajících ryb", ale naopak mě velmi zaujala například lepkavá jedovatá hmota. Celkově spíše slabší epizoda a hodnocení bych posadil někam kolem [65 %]. 6. díl Velmi slabá epizoda, která toho kromě roztomilého bratrského soužití na mezikorejských hranicích nenabízí moc zajímavého. Fiktivní neobydlená severokorejská vesnička poblíž té jihokorejské, která vznikla pouze proto, aby mohla mít Severní Korea o pár metrů vyšší věž se svojí vlajkou - to bylo něco roztomilého. Na zrcadlovém domě v korunách stromů, šikmém hotelu u ropných zbohatlíků či dalších nesmyslech, nespatřuji prakticky nic zajímavého. [50 %] 7. díl Tak na tento díl věnovaný vynálezům jsem civěl s otevřenou hubou. Velká paráda a jisto jistě to nejlepší, co nám tento kratičký dokument naservíroval. Z přípravku z mloka, po kterém dorůstají části těla, jsem měl takřka erekci. To by byl snad i krůček k bájné nesmrtelnosti, kterou v tuto chvíli rozhodně nemůžu nadále považovat za nemožnou. Tu a tam se mezi lidmi objeví opravdu geniální mozky. [90 %] 8. díl Na závěr si pro nás tvůrci připravili poněkud slabší epizodu. Kupodivu mě nejvíce oslovily neprůstřelné módní hadry, kde si vybraná firma udělala luxusní reklamu a brzy je zřejmě oslovím. Naopak třeba takový ohňostroj za denního světla byl strašně nudný kýč. Od epizody věnované tak krásným věcem, jako jsou výbuchy, jsem si sliboval podstatně působivější podívanou. [60 %] () (méně) (více)

FFilipCZ

Povedená minisérie, která je nacpaná zajímavostmi a podivnostmi z celého světa. I přes svou relativně krátkou stopáž 45min/díl, každá část překypuje různými úkazy, jevy a místy a nesoustředí se pouze na dlouhé žvatlání o jednom konkrétním. Škoda jen, že po prvním naprosto perfektním dílu, kvalita rapidně klesá dolů a ostatní díly jdou s laťkou celkem dost dolů. Nejlepší díl tedy Místa, naopak nejslabší byla Povolání. Mrzí mě, že jsem nikde nenašel díl Vozidla, ten by byl jistě hodně zajímavý. SHRNUTÍ: 1.díl - Místa - 5*, 2.díl - Podzemí - 3.5*, 3.díl - Vozidla- neviděno/nehodnoceno, 4.díl - Povolání - 2*, 5.díl - Věci padlé na zem - 2*, 6.díl - Místa k přespání - 3*, 7.díl - Vynálezy - 3*, 8.díl - Výbuchy - 4*. Celkem tedy v průměru za 3.75* -> zaokrouhlím na 4*. ()