Deník Dity P. (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2013, 26 min

Zvláštny produkt s netypickým vizuálnym snímaním. Neskutočne iritujúci predel stále sa opakujúci medzi každým receptom. Ondříček sa chcel jednoznačne vyčleniť z masovej prezentácie varenia. To sa asi aj tak trochu podarilo, len Pohlreich to nie je. Ten je len jeden , ale za skvelé obrázky je to dobré hodnotenie.(25.9.2013)

• honajz

Tak já tedy nevím. Jak zde někdo píše, že Dita P. je originální, tak potom nechápu, proč je to celé stylizované včetně názvu do Bridget Jones? I ty podobné scény, kostýmy a situace. Nic originálního, prostě levný český, a žel veřejnoprávní, šunt. Jako když si v Holešovické tržnici koupíte skutečně originální Adipas nebo Abidas. Recepty samotné mi přijdou takové nějaké nóbl. Tohle by si někdo dobrovolně dělal doma? A jako že tohle jsou rychlé recepty? Gordon Ramsay umí nabídnout a do pár minut udělat rychlé recepty. Ale tohle je - prostě divné.(6.12.2013)

• MaMitti

Paní Ditu jsem zahlédla omylem včera večer a nemohla jinak než to dokoukat....ovšem ne nadšením. Rozhodně upřednostním Deník Bridget Jones před Deníkem Dity P., i když podobnost (alespoň co do barvy vlasů a tělesné konstituce) by tu určitá byla - Bridget náhodou taky kuchtila s vervou a nadšením. No ale nechme stylizaci stylizací - paní Dita mi do oka nepadla, její projev mi není sympatický a příště nebudu koukat už ani omylem.(5.5.2016)

• loveless

Mám ráda kuchařské pořady, tento je však nutné zhodnotit z několika hledisek. Ze strany receptů a jídla musím říct, že vypadá krásně a kdyby mi jídla Dita podala, ochutnala bych vše (a pravděpodobně by mi i chutnalo). Hlavně kvůli tomu i nadále pokračuji ve sledování dalších dílů. Za druhé hlavní protagonistka bohužel není příliš sympatická, vybrané kostýmy příliš nepodtrhnou její přednosti a jako velmi světlá osůbka ve velké bílé kuchyni trochu zaniká. Co však nezaniká je její hrubý hlas (který se ve velké bílé kuchyni navíc divně rozléhá) a lidové vyjadřování - škoda. A jako poslední bod bych zmínila příběh a herce. Příběh, to je velká katastrofa a herci prostě přehrávají a tyto dvě věci pořadu úplně nejvíc ubírají.(5.10.2013)

• Fenris 13

Ach jo, Ditu jsem si oblíbil v době jejího šéfredaktorování Apetitu, ale obávám se, že jsem si ji příliš zidealizoval :-) Což o to, recepty jsou dobré, ale samotný koncept a provedení pořadu jsou strašlivé. Neustálé opakování znělky, nespisovná čeština, přehrávání protagonistů.... České televize se svými pořadí stále snaží napodobit západní vzory, ale k pořadům typu Jamie vaří doma jim ještě chybí dloooooouhá cesta. To je nejen jiné hřiště, to je úplně jiná hra.(19.9.2013)