Deník Dity P. (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2013, 26 min

To je zvláštní, jak vidím někde více odpadů a pohrdlivých (kupodivu nejen mužských) komentářů, hned mě to inspiruje k trucakci. Navíc, když jsem včera zcela náhodou zahlédla kousek karlovarského knedlíku a šunkofleků, málem jsem dostala chuť si je taky uvařit. ... Ale teď seriózně a bez jakékoli ironie - Dita je borec. Její hlášky ji už u mě pasovaly na komika roku, vaří nepřeplácané dobroty bez ohledu na zdravotní policisty a je nenapodobitelně svá. Jak čtu zdejší komentáře, na její mimikry jednošší ženy v domácnosti jí skočili skoro všichni. No, já v prvních minutách taky, to přiznám. Ale prohlédla jsem. A musím složit hold též panu režisérovi - kamera zabírá vždy to, co zrovna chci vidět, nestává se mi, tak jako v mnoha jiných kuchařských pořadech, že na obrazovce je kecající kebule ve chvíli, kdy se na válu nebo v kastrolu děje něco zajímavého. Pročež kolezi - odhoďte předsudky a Ditu s jejím vařením si taky užijte. Ono je totiž - vytuněný!(2.11.2013)

• Felisr

Tak jsem se přemohla a díky sympatiím s časopisem Apetit jsem tu jednu hvězdu tedy dala. Jinak nechápu, jak se tato vizuálně i hlasově nesympatická paní / slečna dostala do TV. Formát ve stylu Jamie vaří doma se tentokrát vážně nepovedl. Scénka o výběru ohozu k vaření - k prskajícímu masu na pánvi a barvící řepě si přece nemůžete vzít nic jiného než bílý svetřík a koktejlky - děs. A k tomu ještě příliš častá znělka (byť hudebně příjemná) a třeskuté odhazování pramínku vlasů - téměř jako ironie koketnosti....děkuji, už nikdy více :-((26.9.2013)

Po shlédnutí prvního dílu mě napadla spousta věcí, které tu lidé píší - zvláštní hlas, vystupování, nespisovná čeština, (proboha!) ten vše zaobalující "děj", (který je hrán velmi nepřirozeně a uvádí některé lidi - rozuměj mě - do rozpaků) a neustále se opakující znělka. Ditu P. jsem do té doby znala jen z časopisu Albert (a taky jsem zaregistrovala její kuchařku), kde mě rozhodně zaujala a byla mi sympatická (tak jak může tvář z časopisu být). Možná proto, že jsem si ji představovala spíše jako křehkou květinku, byla pro mě její prezentace v televizi trochu šokem. Ale s postupujícími díly si zvykám na to, jaká je a docela se mi líbí. I to napodobování západních vzorů (jak tu někdo napsal). Doufám, že se i v televizi Dita více prosadí.(21.9.2013)

• moriero

Tak tohle gastronomické porno je opravdu pro silné žaludky. Dvě ženy si uprostřed zasněžené pláně udělají piknik, konzumují utopence a nenuceně konverzují. "Jeežííš, Diito, to-o je steejně geeniální, jíst v takovýýhle zimě utopence., brrr." Dita: "To jo." Kamarádka: "Prosím tě, a to jsi dělala jak dlouho? Řekni mi to..." Věta měla končit: "Řekni mi to, než zmrznu..." Chcal jsem smíchy. Proto si to zasloužilo komentář. Jinak bych se neobtěžoval.(20.7.2016)

• crackonosh

Strašidelný pořad s několika dobrými recepty. Paní Dita P. se jistě osvědčí jako šéfredaktorka časopisu o vaření, když má ale mluvit na kameru, způsobuje to divákům průjem a vyrážky. Perverzně nasnímané vaření s nesympatickou krákoravou bydlenkou. Při díle Po sexu, kde paní Dita vylévá mužské sperma do nádoby a vyluzuje mlaskavé zvuky, se mi dělalo mdlo. Sourozenci paní Pecháčkové vypadají spíše jako její děti a vznikají z toho občas komické situace. Pardon, Česká televize, ale tudy NE. Best komentář: Micka: „Ondříček asi někoho přejel autem, že tohle dostal jako veřejně prospěšné práce.“(20.4.2014)