Deník Dity P. (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2013, 26 min

• UncleG

Deník Dity Pé: další čétéčkovská trefa vedle. Na první pohled by se s tímhle televizním vařením mohlo zdát všechno v pořádku. Když tedy akademicky pomineme název pořadu, který působí lehce matoucím, pornografickým dojmem, první, co diváka udeří do bulvy, je jistojistě kvalitní vysokorozpočtovej vizuál. Jenže při bližším zkoumání zjišťujeme, že vizuál je asi to jediný, co má v tomhle pořadu nějakou kvalitu. Zábavná šou totiž skončí v momentě, kdy hlavní představitelka otevře pusu a projeví svůj dechberoucí šarm jeřábnice z ČKD. Dita P totiž působí dojmem, jakoby si zrovna utřela nudli do rukávu od montérek, než jí shodou okolností nějací škodolibí lidé popadli, převlíkli do vílích šatů a vystrčili před kameru. To, že Dita postrádá školený projev, by se dalo divácky skousnout. Jenže v momentě, kdy začne "šířit moudro", nastává teprve ten pravej průšvih. Po větě:"Tenhle dort je pro mě strašně emotivní, ... protože má v sobě spoustu emocí. Našla jsem ho náhodou v knize španělských receptů a když jsem ho ochutnala, zapůsobil na mě úplně emotivně." nezbývá než jíti do kolen, zcela emotivně přepnout na teletubbies a začít se bavit na úrovni. Poznámky závěrem: 1) V pořadu, který se tváří kultivovaně, chci moderátorku s kultivovaným projevem. 2) Spousta žen má krásné ruce, já mám třeba rád takový ty suchý pevný dlaně s dlouhejma prstama. Ale na tom vůbec nezáleží, šklála pěknejch rukou u žen je široká. V takovém případě by byly všechny ty detaily na ruce na místě. 3) "Rise and shine" je fajn písnička, ale nemusím ji v šestadvaceti minutách slyšet osmdesátkrát.(10.10.2013)

Ditu mám ráda už od časopisu Albert, který sem poprvé otevřela a pak už se jen těšila na další číslo. Je mi moc příjemná a sympatická a její vaření je takové vaření normální obyčejný ženy, t.j., žádné super rychlé krájení cibule, přičemž je každá kostička stejná, žádné profíkovské míchání ani supr obracení jídla do vzduchu. Celý koncept pořadu je mi zkrátka milý. Navíc sem si včera u dílu s krupicovou kaší vzpomněla, jak sem si jako malá v kaši dělala ostrůvky s největším kouskem kakaa a potůčky z rozehřátého másla. Bávííí!(7.11.2013)

• TrebleClef

Nějak omylem sem to viděla poprvý a zhrozila se nad tou umělostí, rádoby lehkou pohodovou atmosférkou moderních městských lidí co jsou strašně free až to bolí. Dita si nakupuje na farmářskym trhu zeleninku a kuřata, jen tak ,,náhodou" jí vrazí do ruky kytku nějakej trouba kterýmu štáb dal kilo když to udělá, pak jako náhodou Ditu potkaj její kámoši, se kterýma by si v reálu neměla co říct a všichni plný úsměvů s bezva náladou domluvěj piknik ve Stromovce. Všechno je děsně super, easy a free. Znělka je vykradená z nějakých podobně úspěšných francouzských pořadů tohoto typu, a celým pořadem je asi každejch 15 vteřin prokládanej jingle, vysamplovanej z hlavní znělky, kterej se už po chvíli nedá vystát. Ditu asi vaření baví-je to na ní vidět, ale proč mluví jak rozhlas na hlaváku? Proboha, čí je to zase známá?(3.10.2013)

• MISHAB

Žrát v -10 buřty s cibulí uprostřed planiny je naprosto nejlepší,Tenhle guláš který dělám já je naprosto nejlepší,naprosto vše má NEJ.To nemá ani šéfkuchař naší hospody kde dělám.No prostě další vodpad čekám,přiznám se trochu naivně že všechny tyhle sračky krom ano šéfe jednou prostě a jednoduše zmizej z televize.A nebo prostě a jednoduše zmizim JÁ.Varianta č2 je mnohem pravděpodobnější...................................(27.5.2016)

Zvláštny produkt s netypickým vizuálnym snímaním. Neskutočne iritujúci predel stále sa opakujúci medzi každým receptom. Ondříček sa chcel jednoznačne vyčleniť z masovej prezentácie varenia. To sa asi aj tak trochu podarilo, len Pohlreich to nie je. Ten je len jeden , ale za skvelé obrázky je to dobré hodnotenie.(25.9.2013)