Deník Dity P.

(pořad)
  • Slovensko Denník Dity P.
Publicistický
Česko, 2013, 26 min

Kulinářská expertka, kuchařka, šéfredaktorka a autorka populární kuchařky "Deník Dity P." se představuje ve své nové kuchařské show. Spolu s režisérem Davidem Ondříčkem převedli na televizní obrazovku recepty z Ditiny oblíbené kuchařky, která se již dočkala dalšího dotisku. V každém dílu Dita P. uvaří tři recepty a zasadí je do svého skutečného příběhu. Každý díl má příběh, celá série tvoří také příběh. Nezvyklý formát překračuje klasickou cooking show, když používá jazyk dokumentárního filmu... Dita jako průvodce pořadem Deník Dity P. prozrazuje své oblíbené recepty, kulinářské finty i filigránské fígle, zděděné po babičce. Dita totiž zbožňuje vaření a je zamilovaná do jídla. Tak jako si někdo píše deník, Dita si zapisuje recepty. A do jídla, kromě soli a koření, přidává lásku. Věříme, že stejně jako ji našli čtenáři její kuchařky, objeví ji i televizní diváci. Protože jídlo je láska. A jak říká Dita: „Mám se ráda – tak se najím. Mám vás ráda – tak vám uvařím!" Ditino motto „vařím s láskou" není formalita. Dobře ví, jak i obyčejné jídlo dokáže mluvit za ni, jak přivede rodinu, přátele, lásky k jednomu stolu a může se u toho klidně i mlčet. Její lásku ochutnají totiž přímo z talíře... Názvy jednotlivých dílů – Po babičce, Zavařování, Moje dorty, Vyprošťováky, Piknik, Sourozenecká party – prozrazují, že Dita vaří pro svoji rodinu, pro své nejbližší. Natáčelo se ve skutečných kuchyních Dity P., minimalistické městské a útulně venkovské, na chalupě. Nekašírované, vkusné a reálné prostředí dodává receptům neopakovatelnou atmosféru.
Deník Dity P. se „vařečkovým pořadům" vymyká především náladou, estetikou a filmovostí. Nespokojuje se s kultivovaně natočenými recepty a makrodetaily krájené cibule, diváka oslovuje vizualitou a útočí na všechny jeho smysly. A přitom zbývá místo i pro nezlomyslnou nadsázku a vtip. Deník Dity P. umožní zažít televizním divákům stejné štěstí a radost z vaření a stolování, jaké zažívá Dita. Vkus a jednoduchost umocňuje Ditin neopakovatelný způsob moderace... Pro dosažení kultivovaného filmového obrazu je Deník Dity P. natočen ve formátu HD na kameru osazenou filmovými skly, za použití steadicamu, kamerového jeřábu a filmových světel. Tvůrčí štáb režiséra Davida Ondříčka, s kameramanem Janem Šusterem, scenáristkou Marcelou Pecháčkovou a průvodkyní pořadem Ditou Pecháčkovou dokazuje, že moderní pořad o vaření může spojovat vizuální atraktivitu s originalitou a láskou. Vařilo se, peklo a natáčelo při východu i západu slunce, v jarním dešti, pod hvězdnou oblohou. Výsledný formát, vymykající se v České republice dosud uváděným pořadům o vaření, zachycuje intimní a osobní atmosféru přípravy jídel. (Česká televize)

zdeci

Přesně jak píše Cival, retardovaná babička z Ratibobřic vaří pod taktovkou kulinářského Špílberga. Jen se kameraman místo dinosaurů opájí sypáním tmavě hnědého kakaa a hemživostí žloutků. Jenže... Ditě není šedesát. ale 38, no to mě poser! Jinak název food porno fakt sedí, možná bych doplnil o RETARD MILF FOOD PORNO. ()

Jirásek odpad!

Vykrádačka jak sfiň. Ondříček se očividně ve "Ve stínu" vyšťavil a místo Nigelly Lawson sehnal krajně nesympatickou ženskou s nulovou mimikou a nakřáplým hlasem, jako by jí někdo intenzivně kopal do achilovky. Jedna hvězda je za to žrádlo v detailu, ale ty kecy co dotyčná Dita má, ty tomu fakt nasazují korunu. Očekávám jí brzy jako hosta u Babici. 1.4.2016: upravuji z 1* na odpad... z té ženské lezou neskutečná ho*na. ()

infernet

Divná panímáma s iritujícím hlasem vaří nóbl žrádlo a všechno je nejúžasnější, nejskvělejší, no prostě naprosto dokonalé... Běžte radši ven na procházku! ()

Kuntziter

Ze začátku mi vadil ústní projev Dity P. a její superlativy za každým slovem. Ale co se týče vaření, tak je to takovej normál, žádné přehnané puntičkářství ale zároveň žádnej Babica :) Obešla bych se i bez křečovitých hereckých výkonů neherců a bez děje, ale chápu filosofii Dity P., kdy pro ní každé jídlo má příběh, proto příběh i v pozadí vaření. Za mě 4 * protože mě baví recepty co vaří a jak vaří. ()

LencaN

Toto snad neee. Vemte jednu selku ze statku, navlíkněte jí do image ala Bridget Jonesová a umístěte ji do sterilní vzorkové kuchyně z Ikei. Hlas má jako transvestita, vyjadřuje se tak, že se lidi čekající na sociálce vyjadřují snad líp, div neřekne 'ty v*le, to je hustý'. Sice recepty jsou zajímavé a postup je dostatečně popsaný, ale ty ostatní kecy okolo jsou trapné. Mě absolutně nezajímá, co jí píše nějaký imaginární nápadník z imaginární návštěvy baru do smsky a jak ona to prožívá a řeší se sestrou, co mu teda napíšou, jakmile se dostanou z kocoviny. Aby to ozvláštnily, tak jdou nakupovat v pyžamu, aby ukázaly, že mají vážně až tak drsnou kocovinu, že nejsou schopné se převléct. Plus nechápu přítomnost toho tyroláčka (nebo jaký to je kroj) v úvodní znělce i předělech mezi jednotlivými recepty. Když se dívám na pořad o vaření, tak se chci něco dozvědět a ne sledovat nějaké tlachání, to si rovnou můžu pustit tureckou, argentinskou či podobnou telenovelu, která zabije můj čas stejně 'plnohodnotně'. To vážně není v českých krajích žádná normální příjemná ženská, která umí vařit a taky to umí ukázat a předat zkušenosti, aniž bych si myslela, že je jako bachařka nebo chlap v ženských šatech? Dávám 1* za recepty. Zlatí Kluci v akci. PS: sice jsem ve vaření absolutní amatér, ale nakrájet zeleninu dokážu teda mnohem rychleji než slečna Dita P. ()

lida93

Recepty dobré, ale ten formát mi nějak k tomu nejde. Mám dost ráda pořady o vaření, ale tento mezi ně patřit asi nikdy nebude. Nelíbí se mi mezi jednotlivými kroky vaření ten dlouhý prostřih, který je až únavný. ()

Atron

Inspirace Jamiem O. je zjevná (zejména ty díly, kde Jamie vaří na venkově), ale nevadí. Proti nepoužitelným kuchařským exhibicím ve stylu Kluci v akci atd. vidím, jak Dita P. vaří úplně živočišně ráda a přenáší to i na mě. Co mi jen vadí, je přílišné opakování znělky v průběhu pořadu. ()

Jamón

Péct chleba je stejně přirozené jako třeba dýchat! ____________________ Uzená makrela byla vždycky moje strašně oblíbený jídlo. Obzvlášť když sem byla malá. Já sem vžycky přišla ze školý, nakoupila sem si cestou tu makrelu, a pak sem ji jedla s hořticí. Tenkrát ještě plnotučnou, protože dyžonskou sem neznala. A pak sem... mi stala taková příhoda, a to zas neni tak dlouho, nakupovala sem na náměstí v Domažlicích a kupovala sem si právě makrelu, a přišla ke mně jedna pani a řikala: já vam musím říct takovou věc, vy si kupujete tu makrelu a já sem se teď naučila takovou úžasnou pomazánku, a teď mi ji začala popisovat a mě nikdy nenapadlo, že by se z makrely dala udělat pomazánka a tak sem to vyzkoušela a fakt byla naprosto úžasná a vod tý doby ji dělám pořád. A teď ji udělám tady i s váma. _____ Takže teď začne ten fakt zábavnej moment - vobíračka, jó._____ Na o jestliže du na ryby, tak je jasný, že bez rybí pomazánky prostě jít nemužu. __________ Tak tohle sou ty pstroužci, ty já teda obvykle je dělam tak, že je jenom poprášim moukou, pak je osmahnu na pánvi a dám je na chvilku péct. Ale protože tyhlé... se tak krásně smějou a sou takový nádherný duhový, tak sem se rozhodla, že jim udělam takovej vymazlenějši recept. A nejdřív eště pred tim... jim udělám vobrovskou pohodu. Takle je trošku posypu solí... a udělam jim takovej píling jako. Krásně z nich takhle setřu... všechen ten sliz. Tak a teď je teď je vomeju, budou mít takovou jako lázeň... ()

Nugat

Nemůžu dát víc. Dvě hvězdy za skvělé zpracování a za to, že Dita asi fakt umí vařit. Ale její projev je hrozný. Vatové vyplňování je zbytečné. Mohla by víc říkat co dělá a jak to dělá, že když dá jednu ingredienci jinak, co to způsobí. Prostě, když skládám placky na sebe, tak je skládám tak, aby lícovaly, jinak je to celé takové "rozjeté". ()

Snekac

Food porno se vším všudy. Za recepty první hvězdička, za záchvaty smíchu při čtení zdejších komentářů pak druhá :-D ()

sahier odpad!

v dnešnej časti (15.6.2016) bol na záver najlepší ten vyzliekaúci sa černoch , ufff aspoň na niečo sa dalo v tomto "veľdiele" na moment dívať.... ()

moriero odpad!

Tak tohle gastronomické porno je opravdu pro silné žaludky. Dvě ženy si uprostřed zasněžené pláně udělají piknik, konzumují utopence a nenuceně konverzují. "Jeežííš, Diito, to-o je steejně geeniální, jíst v takovýýhle zimě utopence., brrr." Dita: "To jo." Kamarádka: "Prosím tě, a to jsi dělala jak dlouho? Řekni mi to..." Věta měla končit: "Řekni mi to, než zmrznu..." Chcal jsem smíchy. Proto si to zasloužilo komentář. Jinak bych se neobtěžoval. ()

koprnda

Tak takhle se člověk nenasměje ani u pořádný komedie. Kdo se chce zasmát a slyšet fakt supr hlášky, ať se koukne na Ditu s velkym P. Rozhodně to stojí za to! A k tomu všemu ještě nějaký ten recept na dobrotu jako bonus. ()

lingering

některé reakce z diskuze o Ditě P. na mém FB: "viděl jsem 3 díly, bylo to nejvíc", "polovičku můj maniakální smích zprvu zaskočil, pak jen hluboce znepokojoval" a nejlepší "Němcová moderní doby kombinovaná s metafyzickým rozbitím Západního pojetí linearity času - už nebude symbolem Uroboros, ale Ditina kuchyň" ()

pokoutnice

Zvyšuju z odpadu na dvě hvězdičky, protože některé recepty jsou dobré a funkční. Ale ten pořad je hrozný a projev jeho hlavní představitelky rovněž. Kromě emotivního dortu zazněly památné věty také u receptu na králíka. Jako třeba že čím míň králíků budou lidi jíst, tím míň jich bude muset zemřít. Opravdu myšlenka hodná tesání do kamene. Nebo "moje babička dávala grilovací koření skoro do všeho". Ještě že ne vegetu. Myslela jsem, že moderní gastronomie se ubírá krapet jiným směrem. ()

artcha

Jestli máte rádi pořady o vaření, ala přisprostlý plešoun nebo typu Vaříme s Džambulkou, tak na Ditu rozhodně nekoukejte! Dita má úroveň, image a nenudí. ()

oskiii

Pořad který nenadchne ani neurazí.Odborníci na internetu uznávají jen ceckatou indiánku Polhreicha.Jakýkoliv jiný kuchař je pro ně amatér a zoufalec.Ať už Dalibor Navrátil,Radek Šubrt,Radek Kašpárek atd.Odborníci uznávají jen Pohlreicha. Deník Dity P. není žádná jízda,ale jako inspirace velice zajímavé.Uznávám,že Dita nepůsobí vyloženě sympatickým dojmem,ale umí a to je hlavní. ()