Aldabra: Byl jednou jeden ostrov

• angličtina Aldabra: Once Upon an Island (více)

Výlet do míst, kam lidská noha takřka nemá možnost vkročit, příběh plný fascinujících dobrodružství zdejšího přírodního světa a mimořádný zážitek, jaký může nabídnout jen nejmodernější 3D technologie – všechny tyto atributy a ještě mnohem více v sobě sdružuje nový film ALDABRA: BYL JEDNOU JEDEN OSTROV. Působivý rodinný snímek nabízí unikátní osudové příběhy podivuhodných živočichů, kteří obývají atol Aldabra, kteří se zde rodí, vytvářejí společenství, přivádějí na svět mladé i bojují o své přežití. Film Aldabra: Byl jednou jeden ostrov není přírodopisným dokumentem, je vzrušujícím a napínavým příběhem ze světa přírody. (Falcon)

Y2ORSI

Moc rád bych dal plný počet, protože 3D je celkem parádní a Aldabra je velmi zajímavým místem, v neposlední řadě se moc "dokumentů" do kin nedostává. Jenže komentáře je na můj vkus hodně, navíc zaměřen na mladší diváky. Možná to mohlo být víc do dokumentu, než rodinného filmu...a bohužel i velmi krátká stopáž. Ale přeci jen jsou to drobnosti. Rozhodně to stojí za to vidět v kině ve 3D. ()

kamilek2

Dal jsem plný počet. Je to opravdu výtvarná podívaná, která v čechách nemá prostě konkurenci. Absolutně nachápu jak tohle Steve Lichtag dokázal dát dohromady. Tohle natočit a ještě v 3D aby to nebyl "jen dokument" ,ale plnohodnotný film. Klobouk dolu. Za letošní rok je to nejlepší počin naší kinematografie. Je to boží. ()

saman.MM

Hezké 3D nad i pod vodou. Toho komentáře bylo možná občas příliš, ale soudě podle reakcí mladší části publika, pro ně to bylo akorát, přiměřené i vtipné. Jsem rád, že něco takového, jako je film Aldabra jsme jako Češi dokázali vytvořit ! ()

Jirka19320

Viděno ve 3D a po pravdě-efekt o ničem. 2D by určitě postačilo. Jediné plus vidím v tom, že film je natočen českýma rukama. Příroda sice pěkná, ale zvířat velice po málu. Kdyby se zaměřili třeba na indonesii-Borneo, Sumatru a přilehlé ostrovy-byla by to rozhodně hezčí a životu plnější podívaná, než na Aldabře. Takové obyčejné Maledivy,Seychely... palmy, bílý písek a pár ptactva, nic víc. ()

nedory.k

Vizuálně nádhera, ovšem komentář potažmo scénář mě neseld (alá V.Chaloupek) a nazachránil to ani Olda Kaiser ()

Sisyfos odpad!

(Recenze je rýpavá nadsázka a zklamání nad šancí udělat zdařilý dokument ve 3D pro děti) Naprostý rodinný odpad a nedoporučuji jej rodinkám o vyšším rozumovém stupni, vzdělanosti sebe, i svých dětí, pokud nemáte v plánu vyhodit peníze oknem či strašit děti do věku 4 let. Představte si dabing ve stylu studia kamarád, kde se navzájem požírají živočichové v přirozeném boji o přežití, takže dokument vyznívá často jako zvrácený humor nějakého psychopata a v některých pasážích nevíte, jestli se bát či psychopaticky smát a koulet přitom bulvami. Jenže to není vše. Informační hodnota přírodovědných znalostí je 0, absolutní nic. Nedozvíte se opravdu zhola nic. Jen Vaše nejmenší děti budou mít možná chvíli noční můry, protože tenhle studio kamarád byl opravdu z jiného soudku. Sem tam pojmenují živočicha a jeho cestu potravním řetězcem doplní úchylnou pohádkou, kdy jej stylizují do lidské podoby vnímaní svého okolí a z dětí tak dělají naprosté pitomce, protože si snad myslí, že by to stejně nepochopily. Neustálé podceňování rozumových schopností dětí tak v tomto kousku dostává obřích rozměrů. Nevím, proč se tak děti podceňují a vykládají se jim všelijaké hovadiny, když se jedná o tak krásně natočený kousek přírody. V televizi bych to ještě snesl, dá se přepnout, ale v kině nás to všechny dožralo tím více, že jsme čekali dokument, protože i upoutávka se tváří jako dokument pro děti. Ne, nešli jsme na pohádku a ani pohádka pro děti to tedy nebyla, rodinný film, vyprávění atd. Šli jsme na dokument pro děti. Ten to také ale nebyl. Bylo to něco, co se stěží dá specifikovat. Syn mého kamaráda, jež se zajímá o pravěk a přírodu, umíral nudou a okomentoval to slovy, že ten pán je nějakej divnej, protože říká hrozný blbosti a ten druhý, o rok mladší, chtěl odejít zklamaný už po deseti minutách. Nicméně i kdyby se nezajímal, tak je zbytečné děti krmit nesmysly. Pokud již ale Aldabru chcete opravdu shlédnout kvůli obrovskému 3D akváriu, vezměte si sebou do kina špunty či mp3ku. Celý "rodinný" film, dokument nebo co to vlastně vůbec bylo, jsme nedokoukali ani do konce a celá naše rodinná banda se zvedla a zbylých 20minut přenechali v kině těm největším odvážlivcům a masochistům, ale budiž, každý máme jiný vkus. No, ale docela mě děsí, to vysoké hodnocení. Pokud by producenti ponechali jen hudbu, mohlo by se docela dobře usnout u krásného 3d akvária a probudit se až na závěrečnou kino reklamu. Tehdy bych dal možná i 3 hvězdičky. Za mě odpad a vyhozené peníze. Jak mám velice rád hlasový projev pana Kaisra v éteru, kdy při čtení knih nemá pro mě konkurenci, zde to bylo šlápnutím vedle. ()

Beginek87

Miluju přírodu a proto byla největší chyba, že jsem na tento film šel. Už trailer mi napovídal, že se mi to nebude moc líbit, ale v rámci objektivnosti jsem si to šel ověřit na 3D a potvrdilo se mi to. Vlastně tam nemůžu pochválit z filmového hlediska nic 3D nejsem schopen objektivně posoudit, páč ho moc nevidím, takže to kritizovat ani nebudu. Ale ten zbytek.... dokonalý záběry, ale měly být použity v dokumentu. Já největší chybu vidím v tom, že dokumentarista dělal film.... Takže aby děti nebyly vystrašené, nebylo tam ze života zvířat vidět nic. Příběh to kupodivu taky nemělo. Vyprávění bylo místy až zbytečné.....hodně zbytečné. No abych to shrnul, soubor nádherných záběrů, které měly být použity absolutně jinak, absolutně.....BTW. kdyby udělali 3h dokumentární film, klidně bych na něj i do toho kina šel, tohle ovšem nikomu nemohu doporučit. ()

Macik1

Úchvatná pastva pro oči i uši! Hudba u celého filmu skvěle vystihuje dění na plátně - varuje před nebezpečím, pobízí k útěku, burácí při lovu, pohladí při klidných scénách. Jeden z mála filmů, z kterého diváci odcházeli až po posledním titulku. 3D formát v kině dodá filmu hloubku, kterou jinde nezažijete! ()

mauriceDODO

Špatný scénář, protivný vypravěč, filmový materiál tak na půlhodinový průměrný dokument. Jedna hvězda za jedinečnou lokalitu a druhá za odvahu se vypravit do oblasti, kde se to hemží piráty... ()

PanIncognito

Atol Aldabra disponuje vskutku dechberoucí krásou. Mám trochu problém s průvodním komentářem snímku. Výborný Oldřich Kaiser je až příliš hravý... namísto naučného snímku je tedy dílo určeno spíše dětem. Kamera však nabízí unikátní záběry, které jsou fascinující. Technické aspekty jsou celkově uspokojivé... :) ()

Rindi

Přijde mi to jako nevyužitý potenciál, čekal jsem od filmu víc. Také styl komentáře mi k filmu neseděl. Viděl jsem to v TV ve 2D, ve 3D v kině by jistě zážitek z filmu byl lepší. ()