Aldabra: Byl jednou jeden ostrov

• angličtina Aldabra: Once Upon an Island (více)

Výlet do míst, kam lidská noha takřka nemá možnost vkročit, příběh plný fascinujících dobrodružství zdejšího přírodního světa a mimořádný zážitek, jaký může nabídnout jen nejmodernější 3D technologie – všechny tyto atributy a ještě mnohem více v sobě sdružuje nový film ALDABRA: BYL JEDNOU JEDEN OSTROV. Působivý rodinný snímek nabízí unikátní osudové příběhy podivuhodných živočichů, kteří obývají atol Aldabra, kteří se zde rodí, vytvářejí společenství, přivádějí na svět mladé i bojují o své přežití. Film Aldabra: Byl jednou jeden ostrov není přírodopisným dokumentem, je vzrušujícím a napínavým příběhem ze světa přírody. (Falcon)

Natabar

Nebylo to úplně špatné. Jen mi uniká smysl, proč se to vůbec natáčelo - tohle a lepší jsme viděli už 100x. ()

Fary

Tenhle film mě fakt hodně mrzí. Nejdřív jsem ho nestihl v kinech, pak jsem ho 2 roky marně sháněl na DVD nebo BluRay, pak jsem ho hledal i na internetu a nakonec našel nějakou rusky dabovanou kopii. Nechtěl jsem si ale kazit dojem, tak jsem ji zase smazal. Dneska mi málem vypadly oči z důlků, když jsem zahlédl, že ho dávají na Nově. Okamžitě jsem tam přepl a musím říct, že mě to trochu (dost) zklamalo. Mám Oldřicha Kaisera rád a jeho vyprávění je fajn, ale myslím, že tomuhle by víc sedl klasický dokumentární komentář než tahle blbina. Po 10 minutách to přestává být vtipné. Záběry jsou super a je opravdu škoda, že zůstal potenciál toho filmu z větší části nevyužitý. I tak ***. ()

Gogo333

Na film jsem byl dost zvědav, dokumenty a celkově filmy o zvířátkách mám rád. Některé záběry jsou moc pěkné, bohužel střih to kazí a jde se tam od jedný věci k další. Komentáře/vyprávění mě tam docela štvalo a přišlo mi to spíše nudné a trapné. Kdyby se třeba více zaměřeli na příběh a dali tomu ucelenější formu, tak to mohlo být lepší. Případně z toho mohli rovnou udělat dokument a povědět nám nějaké zajímavosti, zatímco bysme se kochali krásnými záběry. BBC a Attenborough si mě prostě rozmazlili. ()

cmenda

Velice pěkně a poutavě udělaný (falešný dokument) ,největší plus vidím v tom že je to určené mladým divákům kteří se tímto začnou zajímat o přírodu a živočichy .Plus krásná příroda a živočichové doplněný komentářem Oldy Kaisera super. ()

Prochy38

Řekl bych průměrný dokument o jednom magickém místě. Komentář pana Kaisera sympatický a živí, ale směřovaný spíše pro mladší publikum. Pěkné, ale ničím ultra výjimečné. ()

Jaro_slav

Možná jsem měl jít na 3D, protože ve 2D je to jenom takovej sled hezkejch (opravdu hodně hezkejch) záběrů s trochu pitomym komentářem, přičemž nejvíc zajímavý je samotný místo, kde tenhle českej projekt vzniknul. ()

Renfield

Název "Aldabra" zní dokumentárně, jeho pokračování "Byl jednou jeden ostrov" pak spíše pohádkově, či rodinně a přesně takto výsledný film vypadá. Nejedná se o dokument a nejedná se ani o pohádku, je to něco mezi a dle mého názoru bude většina rodin s dětmi spokojena. Film je plný nádherných záběrů, navíc podpořených 3D verzí, která má zas po delší době smysl. Vše je doladěno výborně sedící a znějící hudbou. Aldabra je první nedokumentární film Steva Lichtaga, to že tento slavný tvůrce točí dokumenty je znát. Hlavní příběh film vcelku postrádá, ale zase jich má několik kratších... ono to vlastně je takové spojení situací a dění na tomto krásném ostrově a jejich kvalitní okomentování Oldřichem Kaiserem. Tedy jsem rád, že se do toho Steve Lichtag a ostatní pustili, i když nástrah a nebezpečí byla jistě spousta. A samozřejmě jsem rád, že něco takového vzniklo "u nás". 70% ()

Octane

Na tenhle film jsem šel jen kvůli tý nádherný přírodě a s vysokým očekáváním ohledně 3D projekce. Musim říct, že u tohodle filmu se vyplatí jít pouze na 3D. Mě osobně se to moc líbilo. Všechny ty krásný záběry, jak v moři, tak na souši. Opravdu 3D bylo perfektní. Jinak celkově pak film musí ocenit hlavně rodiče s dětmi, pro které jen tento film primárně určen. Za mě palec nahoru a klobouk dolu, že se do tohodle kluci vůbec pustili. ()

Ozzy2

Když v jednu chvíli zjistím, že vůbec nevnímám děj a myslím na přestupy ve fotbale, je to špatně.Otravný Kaiserův hlas, snažící se být cool tu úplně selhává.Monotónní, nezáživný.....Některé záběry jsou pěkné,ale jsou dost stereotypní.Ne, nebavilo mě to. ()

Johny M.

Pár hezkejch záběrů, ale šílená infantilita až trapnost + klasickej dokumentaristickej nešvar: zdlouhavé sledování umírajícího zvířete; hlavně ať je dobrej záběr, proč mu pomáhat. ()

kolibricek

Místo je to nádherné, ale ten vypravěč je naprosto mimo. Jak může něco takového říci když na to mohou koukat děti od sedmi let. ``Tohle je fakt humus, fuj tajbl půjdu hodit šavli`` A podobné... Když vynechám to žvatlání tak je to za 3* ()

E lan

Hezký dokument s moc povedenými záběry, které sice nedosahují kvalit zahraničních dokumentů, ale hlas a slova Oldřicha Kaisera zase vše vyvažuje. ()

marek29

RECENZE bez spoileru! Tak si nalijeme čistého vína! 😐 žánr filmu je rodinný, ano to sedí. Ale v popisku jsou věty, které jsou skoro až zavádějící a vytváří tak nefalšovanou klamavou reklamu. Nejedná se samozřejmě o žádný vzrušující a napínavý příběh s kdo ví jak dechberoucí zábavou. Ale obyčejnej přírodovědnej dokument jen a jen o zvířatech - zčásti z moře, z části na suchu. A je to teda asi pro malý děcka.. Za mě lepší průměr. Byl jsem na předraženým 3D a odpálenej z těchto výdobytků moderní doby nejsem. Je to akorát další prostředek, jak tahat z lidí víc peněz. :( 59% = 3z5 papec děti. ()

teba

Pár opravdu napínavejch scén, k tomu standardně kvalitní komentář Oldřicha Kaisera, krásný obrázky netradiční přírody... a 3D verze tomu všemu přidala třetí rozměr - doslova, i přeneseně :o) ()

brzozin

Do kina jsem šel s vědomím toho, že nepůjde o nějaký rodinný příběh, ale o normální dokumentární film pro děti natočený na korálovém ostrově v Indickém oceáně. A právě proto, že jsem neměl nijak přehnaná očekávání, je moje hodnocení 45%. Ovšem všechny body uděluji jen a pouze vizuálu. Ten je zmáknutý dokonale (tedy na české možnosti a poměry samozřejmě). Na druhé straně je potřeba s položit otázku, jestli je vůbec možné v takovéto rajské přírodě natočit něco vyloženě nepěkného :-) Všechno ostatní je ale špatně. Už samotný vypitý Kaiserův hlas mě tam celou dobu děsně sral. Říkal jsem si, jestli by nebylo lepší sledovat tenhle film se sluchátky, do kterých by se linula hudba typu Vangelis či Jean Michel Jarre. To nejhorší je ale scénář. Posloupnost jednotlivých scén je poskládána tak, že nedává absolutně žádný smysl a dodává filmu spíše dojem neumětelsky poslepované koláže. Chybí tomu jakákoliv jednotící linka. Jednotlivé denní doby i příběhy jednotlivých zvířat jsou zamixovány tak, že se v to za chvíli totálně ztratíte. Co je ale nejhorší je komentář. Nevím, jestli je jeho autorem přímo sám Lichtag, nebo to zadal nějakému dementnímu studentíkovi prvního ročníku nějaké kraví fakulty. Výsledek je ale děsivý. Jestli to měl být dokument, který bude děti informovat i tom, jak žijí živočichové na tropickém ostrově, pak ve výsledku musím říct, že si autor buď z dětí dělá prču, nebo je považuje za retardované bezmozky, kteří o světě a přírodě neví absolutně vůbec nic a nic nového se ani dozvědět nechtějí. Celkově se film nese na dnes moderní vlně přebít vizuálními a zvukovými podněty jakékoliv vnitřní sdělení. Nakonec děti jsou dnes zvyklé ze škol, médií a vzdělávacích pořadů přesně na toto. Já jsem ale na to nemohl koukat a raději si místy schrupnul. ()