Herbář (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2013, 61x26 min

Jaroslav Včela

Mám taky takovou (doposud utajovanou) úchylku, že se rád hrabu v bylinkách, takže tyhle pořady hltám velmi lačně. Navíc moje oblíbenkyně Linda Rybová vystupuje moc sympaticky a její hlášky jsou rozkošný; tu druhou paní neznám. Jejich kecíčky můžou občas působit trochu podivně, ale ona to asi není žádná prdel komentovat takovej pořad.(7.11.2013)

• anna.ure

Ačkoli si o pořadu můžete přečíst, že Kateřina s Lindou nejsou šílené bio matky, mě to tak tedy připadá. Z celého dílu se mi líbí tak jedna informace, zbytek vám připadá vážně "jetý". Věty dohromady nedávají smysl, holky si hrajou na první republiku, občas něco zpropagují a pak zas chvíli étiricky blábolí.(28.10.2016)

• Alvin

Dneska už má svůj pořad o vaření kdejaká kráva, někde se sejdou i dvě najednou a to je teprve utrpení. Navíc nejde jen o vaření, ale celý lajfstajl, takže se třeba dozvíme i jak správně chovat bio včely. ?!? Tuhle zase holky mudrovali o tom, jak je super, že Německo se zřeklo jádra a Dánsko, že prý je vůbec nejekologičtější. No zkrátka pořad s velkým přesahem.(14.11.2016)

• czkiwi

Chvíli to trvalo, ale pak mi docvaklo, co mi tenhle "pořad" připomíná - královnu Marii Antoinettu, když si ve Versailles nechala postavit zemědělskou usedlost , ve které si s oblíbenci hrála na život na venkově. S realitou to nemělo samozřejmě nic společného stejně jako tahle blbost. P.S. Proboha, to ty dvě kačeny nikdy neslyšely pojem "spisovná čeština"?(20.9.2015)

Zapínala jsem to s tím, že kouknu na díl, možná dva a tím skončím. Nakonec jsem to všechno sjela v jednom dni a jsem ráda, že jsem to udělala. Pořadů o bylinkách je několik, ale tenhle je jiný. Je to hravý, veselý, takový nevinný nebo jak to říct. Z obou hereček sálá pohoda a klid a to by u bylinek mělo být. A člověk se u toho naučí spoustu návodů a receptů z přírody. Jen škoda, že to bylo jen na 11 dílů.(29.5.2014)

• - Všechny kuchařky k jednotlivím sériím se jmenují „Vaříme podle Herbáře“, jenom v šesté sérii se kniha jmenuje „Jíst a žít“. (JT19)

• - Inspirací ke vzniku pořadu byl pro jejich tvůrce proslulý bylinář Pavel Váňa. (MTHRFCKR)

• - Linda Rybová se podle vlastních slov o zkoumání bylinek zajímala na laické úrovni už deset let před natáčením pořadu. (MTHRFCKR)