Herbář (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2013, 61x26 min

Jaroslav Včela

Za mě jednoznačně pozitivní hodnocení. A to, že jsem hetero, s tím samozřejmě nijak nesouvisí;) Nebo byste Lindě Rybové a Ryndě Libové hádali pomalu čtyřicet? No jo vlastně, ono je to o vaření/kuchtění/pěstování/kořenění/zavařování atd. atd., což bylo to, o čem jsem chtěl původně mluvit:) Herbář ale zkrátka je nade vší pochybnost designově nejpropracovanější pořad svého žánru (je mi líto, Nigello...), takže se o tom nedá nemluvit na prvním místě. Někomu bude Herbář jistě vadit, třeba i z důvodu nějaké averze vůči pseudobio lifestylové mánii naší doby. Já osobně ho aktivně nevyhledávám, ale když se s ním náhodou potkám, podívám se. A ano, někdy u toho mám i puštěný zvuk:) Herbář má vlastní tvář, kterou nezaměníte, a to je velké plus.(6.11.2015)

Moderní průvodce světěm bylinek s návody jak udělat šťávičku,sosíček či lehký pokrm + nějaký ty informace a fakta. Spokojeni budou především vegetariáni, vegani a Vincent Vega (dej mu pánbu věčnou slávu), ale najde se i využití na masitý pokrmy. Vizuálek opět pěknej jak už to u podobných pořadů bývá, celkově je to ale krapet nudný a omezený právě těma bylinkama. Naštěstí se na to aspoň dobře kouká díky sympatickým průvodkyním v podobě Kačky Winterový a Lindy Rybový, hvězdičku za obě, od těhle dvou slečen si nechám naservírovat i vařenou fusekli s cuketou (a to je co říct, protože cuketu fakt nerad).(13.10.2013)

• Han_Quintet

Když se člověk podívá na takovouhle stupiditu, chápe všechny námitky na koncesionářské poplatky. Tohle by prostě žádný daňový poplatník nikdy neměl hradit ze svých peněz a vzhledem k obsahu, lze mluvit jen o protekci, rád bych se pak podíval taky na smlouvy, ale jelikož ČT, který se stále tváří jako jediný arbitr pravdy porušuje zákony, tak bych s největší pravděpodobností viděl jen začerněný list.(20.10.2019)

Ze všech těch ,,vařících'' tv serošů se přiznám, že mne tenhle zaujal nejvíce. Ne že bych netrpělivě žmoulal ovladač DO a čekal na svůj pořad před TV... Většiou to berebentění v neděli podvečer z TV nevnímám, ale tohle mne docela zaujalo. Jednak původními babičkovskými recepty a jednak díky čarodějkám Lindě a Kateřině... Nevím jestli to je tím, že obě dívky (no ony už jsou to maminy) můžu:-) , ale celkově má pořad šmrc, jejich průpovídky nejsou trapné a ve srovnání s jinými formáty je mi to tak nějak bližší. A to tyhle pořady nevyhledávám. ČT zase jednou udělala něco co má hlavu a patu. Tři lipové květy. * * *(4.11.2013)

Zapínala jsem to s tím, že kouknu na díl, možná dva a tím skončím. Nakonec jsem to všechno sjela v jednom dni a jsem ráda, že jsem to udělala. Pořadů o bylinkách je několik, ale tenhle je jiný. Je to hravý, veselý, takový nevinný nebo jak to říct. Z obou hereček sálá pohoda a klid a to by u bylinek mělo být. A člověk se u toho naučí spoustu návodů a receptů z přírody. Jen škoda, že to bylo jen na 11 dílů.(29.5.2014)

• - Linda Rybová se podle vlastních slov o zkoumání bylinek zajímala na laické úrovni už deset let před natáčením pořadu. (MTHRFCKR)

• - Všechny kuchařky k jednotlivím sériím se jmenují „Vaříme podle Herbáře“, jenom v šesté sérii se kniha jmenuje „Jíst a žít“. (JT19)

• - Po dotočení 4. série Linda Rybová řekla, že už točit nebude a že se na statek, kde točily nevrátí, a tak zbylou 5. a 6. řadu moderuje sama a zve si tam různé hosty. (JT19)