Herbář (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2013, 61x26 min

Jaroslav Včela
  • hammerhead

Obrazově mi to přišlo malounko podezřelý, tak jen z útržků, co jsem zaslechl: "Lindo?" "Káčo?" "Já už opravdu budu." "Chcete si taky čuchnout? Čuchněte si!" "Tenhle je jen zpola rozvitej a jestli ho neusušíte, tak vám uvadne." "Protože sval, když má povolit, musí dostat najíst. Krev se musí dostat z kapilár. Koukám, kůže už je trochu stará. Vy jste blbě vodhadnul, jakou mám kůži." "Já vám tady ukážu bubáka do kamery." Tak to je Herbář(26.10.2017)

Veď. To je super. Dve pekné baby. Pozitívny prístup. Dobré nápady a rady. Pekné prevedenie. Ich šatník, vkus. Každý diel pozitívny až mi to lezie po chrbte. Ja fakt neviem, čo by som mal napísať, keby mi povedia, napíš niečo, čo sa ti na tom nepáčilo. Možno trošku feminizmu som v tom cítil, ale .... 85%(27.4.2018)

• czkiwi

Chvíli to trvalo, ale pak mi docvaklo, co mi tenhle "pořad" připomíná - královnu Marii Antoinettu, když si ve Versailles nechala postavit zemědělskou usedlost , ve které si s oblíbenci hrála na život na venkově. S realitou to nemělo samozřejmě nic společného stejně jako tahle blbost. P.S. Proboha, to ty dvě kačeny nikdy neslyšely pojem "spisovná čeština"?(20.9.2015)

Dvě žvatly a jejich kvokání na téma vaříme, pěstíme, sbíráme, kuchtíme, nakládáme, hledáme recepty v Boženě Němcové nebo v Jiřině Šejbalové, kámošíme se s dědkem kořenářem, povíme i to co nevíme. Kateřina a Linda prostě a jednoduše jsou, tlachají a zdobí. "S těma sušenejma rajčatama je to dobrý takle. - Příjemnou zábavu. - Děkuju ti. - A dejte si pod tu mřížku pekáček, ať tu troubu nemáte jako prase."(29.12.2014)

Hezké, moc příjemné, obě moderátorky pořad nejen zdobí ale jsou i velmi sympatické. Ze začátku jsem se na to dívala hlavně kvůli jejich hláškám, kvůli jejich oblečení a účesům a kvůli úžasné atmosféře, kterou pořad má, ačkoliv mě bylinky objakživa zajímaly. A teď na to koukám i kvůli těm bylinkám, receptům a informacím, které mě začaly hodně bavit. :-)(2.9.2015)

• - Linda Rybová se podle vlastních slov o zkoumání bylinek zajímala na laické úrovni už deset let před natáčením pořadu. (MTHRFCKR)

• - Inspirací ke vzniku pořadu byl pro jejich tvůrce proslulý bylinář Pavel Váňa. (MTHRFCKR)