Herbář (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2013, 61x26 min

Jaroslav Včela

Ze všech těch ,,vařících'' tv serošů se přiznám, že mne tenhle zaujal nejvíce. Ne že bych netrpělivě žmoulal ovladač DO a čekal na svůj pořad před TV... Většiou to berebentění v neděli podvečer z TV nevnímám, ale tohle mne docela zaujalo. Jednak původními babičkovskými recepty a jednak díky čarodějkám Lindě a Kateřině... Nevím jestli to je tím, že obě dívky (no ony už jsou to maminy) můžu:-) , ale celkově má pořad šmrc, jejich průpovídky nejsou trapné a ve srovnání s jinými formáty je mi to tak nějak bližší. A to tyhle pořady nevyhledávám. ČT zase jednou udělala něco co má hlavu a patu. Tři lipové květy. * * *(4.11.2013)

• Krysap

Mam dilema. Dala bych plny pocet bodu za dokonalou parodii na ezopice. Na druhou stranu mam ale silnej pocit, ze to je cely mysleno vazne.. :-o Nic proti zdravym produktum, starym receptum a bylinkam, naopak! Ale copak se takovy tema musi pojmout takhle tupe? Ty komentare, hlasy obou dam, jejich ucesy a obleceni.. To vsechno jsou typicky příklady toho, proc jsou (bohuzel) lidi s pozitivnim pristupem k darum prirody ostatnimi povazovani za exoty.. Skoda takhle zkazenyho dobryho tematu..(1.10.2017)

• KASUGI

Gratuluju České televizi! Vyhrává soutěž o nejnesympatičtější moderátory pořadu o vaření/bylinkaření. Nevím kdo je horší, jestli Rybová se svým ustavičně stejným arogantním výrazem, nebo ta druhá pizda, co na ni ustavičně hledí jak lesba. Nespisovná čeština je v tomto druhu pořadu posledním hřebíčkem do rakve.(2.4.2016)

Veď. To je super. Dve pekné baby. Pozitívny prístup. Dobré nápady a rady. Pekné prevedenie. Ich šatník, vkus. Každý diel pozitívny až mi to lezie po chrbte. Ja fakt neviem, čo by som mal napísať, keby mi povedia, napíš niečo, čo sa ti na tom nepáčilo. Možno trošku feminizmu som v tom cítil, ale .... 85%(27.4.2018)

• czkiwi

Chvíli to trvalo, ale pak mi docvaklo, co mi tenhle "pořad" připomíná - královnu Marii Antoinettu, když si ve Versailles nechala postavit zemědělskou usedlost , ve které si s oblíbenci hrála na život na venkově. S realitou to nemělo samozřejmě nic společného stejně jako tahle blbost. P.S. Proboha, to ty dvě kačeny nikdy neslyšely pojem "spisovná čeština"?(20.9.2015)

• - Ve 4. sérii je hodně receptů z knih Kamily Skopové. (JT19)

• - Inspirací ke vzniku pořadu byl pro jejich tvůrce proslulý bylinář Pavel Váňa. (MTHRFCKR)

• - Všechny kuchařky k jednotlivím sériím se jmenují „Vaříme podle Herbáře“, jenom v šesté sérii se kniha jmenuje „Jíst a žít“. (JT19)