Nejnebezpečnější hadi světa (TV film)

World's Deadliest Snakes

Dokumentární

USA, 2010, 60 min

Zvířata zajímavý. Ale nepotřebuju vidět, jak vypadá úlek člověka a jiné hrané záběry pro natvrdlé ve stylu Televizních novin televize Nova. Je to sestřih, takže jde o takové letem světem, od všeho něco a dohromady vlastně nic moc.(11.12.2015)

Křovinář ostnitý (Bothriechis schlegeli), Užovka tygří (Rhabdophis tigrinus), Krajta písmenková (Python sebae), Mamba černá (Dendroaspis polylepis), Chřestýšovec běloretý (Trimeresurus albolabris), Bungar modravý (Bungarus caeruleus), Pakobra východní (Pseudonaja textilis), Ploskolebec vodní (Agkistrodon piscivorus), Bojga africká (Dispholidus typus), Anakonda velká (Eunectes murinus), Vlnožil hladký (Aipysurus laevis), Kobra černokrká (Naja nigricollis), Korálovec arizonský (Micruroides euryxanthus), Smrtonoš zmijí (Acanthophis antarcticus), taipani (Oxyuranus), Kobra královská (Ophiophagus hannah), zmije (Viperinae), Vodnář dvoubarvý (Hydrophis platurus), chřestýši (Crotalus) a Krajta mřížkovaná (Python reticulatus). / Velmi zajímavý sestřih těch hadů, které bychom nechtěli potkat. Z neznámých hadů mě nejvíce zaujali křovinář ostnitý a kobra černokrká, z těch známých krajta mřížkovaná. Během sledování mi několikrát zatrnulo, jen doufám, že se mi teď nebude o nich zdát. / Jed je silný a smrt přichází rychle.(28.9.2016)