Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krimi
  • Akční

plakát

Městečko Twin Peaks - Wounds and Scars (1991) (epizoda)

„Duševní obraz bývá vždycky nepřesný.“ To míchání žánrů není nikde takové, jako u Twin Peaks. Nic není takové…

plakát

Městečko Twin Peaks - The Condemned Woman (1991) (epizoda)

"Odpověď je velmi prostá", jak říká Andrew Packard. Ale to je jen názor jednoho dědka, který si myslí, že vyhrál. Twin Peaks je ve skutečnosti mnohem komplikovanější místo.

plakát

Městečko Twin Peaks - Slaves and Masters (1991) (epizoda)

"Člověk nezabíjí pro umění ani pro peníze. To jsou komodity lehce získané a stejně lehce ztracené. Myslím, že člověk, nebo spíše já bych mohl zabít pro lásku."

plakát

Městečko Twin Peaks - Double Play (1991) (epizoda)

Rozhodně nejdivočejší díl - v humoru (Lana se starostou) i v nových postavách (Andrew Packard vs. Thomas Eckhardt). Packardovo vzkříšení a hudební doprovod k němu hrající patří k tomu nejpůsobivějšímu z Twin Peaks. Závěr s démonickým Windomem Earlem zase k nejděsivějšímu.

plakát

Městečko Twin Peaks - Checkmate (1991) (epizoda)

"Můj život měl tehdy smysl, ne, že by se mi pořád líbil, ale byl můj. A já měl pocit, že mi patří." Život je, abych parafrázoval slova Jeana Renaulta, jako Twin Peaks po příchodu agenta Coopera. Lidé najednou zjistí, že už nejsou klidní.

plakát

Městečko Twin Peaks - The Black Widow (1991) (epizoda)

"Je všechno v pořádku?" - "Ne, drahá, všechno ne." Díl, na jehož konci jsou vidět blesky z černých mračen, mám rád. Jen nevím, jestli víc kvůli majoru Briggsovi (jehož význam každým dílem roste), nebo agentu Cooperovi, toho času ne-agentovi, kterého nejde nemilovat.

plakát

Městečko Twin Peaks - Masked Ball (1990) (epizoda)

„Coopere, vy možná neznáte strach na tomhle světě, ale jsou i jiné světy.“ Nejvtipnější díl Twin Peaks, ve kterém se poprvé objeví agent(ka) Denis(a) a tajemný Andrew, je jakousi předehrou k nejdivočejší seriálové jízdě. Kdo se dívá poprvé, očekává. Kdo zná, bojí se. Dokonalost sama.