Rock v Reykjavíku (festivalový název)

• islandština

Rokk í Reykjavík

• slovenský

Rock v Reykjavíku

(festivalový název)

Dokumentární / Hudební

Island, 1982, 83 min

To vysoké hodnocení je především za neskutečnou výpovědní hodnotu, kterou Fridrikssonův dokument po letech má. Místy šokující - především ve vystoupení ani ne patnáctiletých punkerů a při popravě kohouta. Tohle prostě musíte vidět.(8.7.2010)

Punkáči to fakt zabili! // 36. LFŠ UH(3.8.2010)

Skvělá muzika, hlavně punková. škoda jen, že tam nejsou popisky, která kapela zrovna hraje, a jména lidí, kteří tam mluví. Anglické titulky také autoři mohli přidělat, těch proslovů tam není mnoho. Kapely se nakonec snad dají dohledat podle závěrečných titulků. Objeví se tam mimo jiné aktéři filmu með allt á hreinu, punková Björk, a na začátku to uvede ze všech nejpunkovější Sveinbjörn Beintensson. (ten starý pán s plnovousem) Jediné co mě tam štvalo, bylo asi v půlce filmu takové blikání s divnou hudbou a pasáž s popravou kohouta. Jinak je to moc fajn dokument. Na Islandu vyšla reedice na DVD.(28.9.2008)

Určite veľmi zaujímavý hudobný dokument. Islandská undergroundova hudba je pre mňa veľkou neznámou, bohužiaľ aj po zhliadnutí tohto dokumentu naďalej ostala. Absencia titulok spôsobila že sa nič nedozviete a ste odkázaný len na pozorovanie kapiel o ktorých nemáte ani šajn. Nuž keď to vezmem po hudobnej stránke tak je to skvela záležitosť.(8.2.2011)

Skvělý dokument. Rock se všim všudy, od názorů přes drogy až po snahu šokovat. Chyběly mi popisky kapel, ty bych ocenila a sem tam (scena kdy kapela sedí po koncertě s popravováním kuřat) chyběly titulky.(1.8.2010)

I love Islands punk.(25.2.2012)

Island 1982 Časoprostor, ve kterym bych chtěl tenkrát i teď bejt Reykjavík Který jiný město může mít pönkovýho starostu Divoška Björk dost dobrá, ale Q4U!(21.4.2018)