Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Dokumentární
  • Krimi

Závrať (1962)

Znepokojivá nádhera od začátku až do konce. Petr Skála jako odporný osudový muž a reklama na chtíč, Eva Šolcová jako chytrá holka s ladností baletky. Minimalistický hudební motiv, ze kterého mrazí, a nápadité záběrování, jež film povyšuje na báseň.

plakát

Oni - Covenant I (2021) (epizoda)

"Není nic američtějšího, než když lidé platí dvojnásobek za něco, co si nemůžou dovolit." __ Matky nechť tento díl vynechají.

Oni (2021) (TV seriál)

United States of Love. __ Nemilosrdná reflexe rasové nenávisti v příběhu z města andělů sluníčkových 50. let. Krutost, úzkost, trýzeň, frustrace. Ničeho vás neušetří. Jak jsem většinově audiovizuálně emočně rezistentní, tak tohle mě rozebralo na atomy.

plakát

Může to projít zdí (2014)

Stačí nápad, zbytek přijde sám. Umění observačního minimalismu, který pojme vše.

Autoportrét: Netuším (2020)

Nejzajímavější, nejvýstižnější a nejvtipnější autoportrét filmového tvůrce, který jsem kdy viděla. RADU JUDE, humorný realista s citem pro štiplavou ironii a nadsázku, který se dokáže povznést nade všechno, včetně sebe.

Jako v bavlnce (2020)

No jo, asertivní ženy jsou svině jedna vedle druhé. Zvlášť, když jsou ještě lesby, že jo. A dál?

Dospělý (2018)

Chtěla jsem napsat, že někdo se moc díval na Malicka, a pak si všimnu, že někdo moc stříhal Malicka. :D Přečetl si Zločin a trest a myslel si, že když poslepuje pár vizuálních nápadů, bude to cool. Místy až trapně pretenciózní věc, nad kterou by si nejeden dramaturg vykroutil hlavu. Tak prázdné, že i ty jinak zajímavé herecké tváře jsou s každou další uběhnutou minutou víc a víc iritující.

Nechtěná (1949)

Pocitová záležitost. Empathy needed.

My Uncle Tudor (2020)

Vítězný film Berlinale Shorts 2021. Hluboce emotivní vyrovnávání se autorky se sexuálním zneužíváním pojaté osobitou formou bilančního dialogu oběti s predátorem, který zní na pozadí emocionálně silných obrazových metafor.