Dobrý řidič Smetana

V plném znění a bez nutné cenzury vstoupí 12. prosince do českých kin dokumentární komedie Dobrý řidič Smetana. Film o olomouckém řidiči autobusu Romanu Smetanovi, který se do boje s nespravedlností, mafiánstvím a nevkusem české politiky vyzbrojil lihovým fixem. Smetana politikům na plakátech přikresloval tykadla a pod to psal, že jsou to lháři, zloději a korupčníci. Na kameru ho zachytili Vít Klusák a Filip Remunda. (Bontonfilm)

trx2010

Půlka národa ho bezmezně miluje a vydává ho za českého Zora, který bojuje proti vrchnosti, která se rozhodla tohoto moderního hrdinu zavřít za svobodné vyjadřování. Ještě jsem ale neviděl jeho obhájce a zastánce, který by aspoň věděl, za co v tom kriminálu skutečně skončil. Tvářit se, že je snad doba protektorátu bez možnosti vyjadřování a za namalování přiblblých tykadel se zde střílí je nebetyčná blbost. Pan Smetana nijak nevybočuje z průměru, je prostě normálně trochu tupý jako přibližně půlka národa. Nezvládne inteligentně protestovat, natož založit vlastní stranu a jít do voleb ani cokoliv jiného. Proto si vezme fixu a rozhodne se rozvrátit náš stát pomocí několika debilních malůvek na majetek který mu svěřil zaměstnavatel, za které by moje dítě dostalo pár facek, protože malovat po cizí věci je prostě prasárna kterou jsem pochopil již v první třídě. Následně tento revolucionář na policii toto velkolepé politické gesto zapírá. Je mi záhadou jak může mít toto dílo 65% když premiéra ještě neproběhla. Divácká účast mě v tomto případě skutečně zajímá. Ještě štěstí, že se pan Smetana neznal v době revoluce s doktorem Fidelem Alejandrem Castrem Ruz, to by měli Kubu celou zkurvenou tykadlama na každém rohu. Ušetřili by ale spoustu kulek. ()

dr_drep odpad!

Umělecký dokument v podání těchto autorů = propaganda. Za protektorátu by točili týdeníky a "dokumenty" o padákových agentech, v 50. letech o protistátních spikleneckých centrech. Dnes naštěstí jen najdou vhodný objekt, na kterém rozehrají svoje představy, a servírují tak vidění světa masám. Prostě pražská bolševická ekokavárna. ()

Kosir

Problém hodnocení bude v tomto případě individuální závislost na politických, u někoho možná i ideových, preferencích. Smetana je oběť systému, který si říká svobodný - v tom vidím hlavní poselství. Samotný titulní hrdina mně až tak hrdinsky nepřipadá, protože právě tenhle rozsáhlejší projekt mě utvrzuje v tom, že jde o projekt - přinejmenším v té druhé vývojové etapě (časosběrný kvazidokument). Že ne všechno by se stalo, kdyby se nefilmovalo. ()