Reklama

Reklama

V.I.P. / Vietnamese Important People

  • Česko Vietnamese Important People
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2013, 26 min

Je jim dvacet, jsou původem z Vietnamu, a Praha je pro ně jen přestupní stanice do velkého světa. Jsou mladí, ambiciózní, talentovaní, chtějí být nejlepší. Trojportrét dvacetiletých Asiatů, bojujících se svou identitou a společenským postavením. Jsou už Češi, nebo ještě Vietnamci? Není pro ně Česká republika příliš malá a nudná? Poloinscenovaným způsobem zachycuje dokument den ze života nové generace Vietnamců, kteří chtějí být lepší než my. Pořad nabízí střípky ze života několika „českých" Vietnamců, kteří se vyrovnávají s rasovými předsudky a profesní úspěšností. Dokumentární úvaha nad konstantním pocitem vykořenění i relativitou životních motivací odhaluje v druhém plánu přirozenou, ale přehlíženou heterogennost vietnamské komunity samotné. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

mr.filo 

všechny recenze uživatele

Kamera pěkná, nápaditá..téma zájmuhodné...leč protagonisté v roli herců amatérů. (Dialogy ze života, ale přehrávané.) ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Dokument, který selhává v tom základním, co si předsevzal. Tedy v tom, ukázat mladou vietnamskou generaci v příznivém světle jako ty, kteří překročili tradiční vnímání Vietnamců jako trhovců nebo laciné pracovní síly, a stali se vzdělanou a úspěšnou společenskou skupinou. Potíž je totiž v tom, že je to až příliš chtěné, inscenované a pozérské. Ty záběry na golfové hole, na módní hadříky, na moderní vybavení domácnosti a především jejich dialogy, které místy překračují hranice karikatury, v běžné populaci vyvolají spíš pocit znechucení nebo ironického odstupu. Objevit se tohle někde na sociální síti typu YouTube, sklidí to hodně jedovaté komentáře o snobismu. Celkový dojem: 25 %. ()

Reklama

Galerie (4)

Reklama

Reklama