Zjevení zla

Will Wallace

Kostýmy:

Kris Deskins
  • kaylin

Snímek „Zjevení zla“ tak nepřináší naprosto vůbec nic a tváří se jen jako naprosto podprůměrný vymítačský horor, kterým také nakonec je. Jediná děsivá scéna je zde ve chvíli, kdy někdo zpívá, a vy nevíte, kdo to je. Ta latina opravdu nezachrání všechno a říct, že je to mrtvý jazyk, vám zrovna husí kůži nenažene. No, pochybuji, že se Daric Gates bude dál živit natáčením hororů.(4.2.2016)

• Johannez

No snaží se to tvářit dost vážně, to je pravda, ale z každého záběru na diváka tu silněji, tam slaběji, dýchne dlouho nevyprázdněná žumpa. Moc jsem nepochopil, proč tu zmizelou teenku hrála asi čtyřicetiletá paní, a proč se v hlavní mužské roli objevilo něco jako podivná, rozteklá karikatura Jima Carreyho. To už by to snad lépe zahrál i ten komediant Dean Cain, který se na "plátně" objeví cca na 3 minuty. Nejhorší je ale tempo filmu - všichni se pohybují hrozně zpomaleně a bez života, jakoby se snažili natáhnout stopáž nebo alespoň přihustit atmosféru, což se bohužel nedaří - film totiž jakoukoli atmosféru postrádá a to je v žánru "horor/mysteriózní/thriller" docela průser. Bylo to sice o něco lepší než "Nejtemnější zlo", ale pořád odpad.(30.12.2014)

• ricci.s

Strašne nenávidím nezmyselné flashbacky v hororoch, a tu si ich divák rozhodne užije dostatok. Keby boli aspoň trochu desivé, ale to nehrozí. Už v polovici filmu som to mal chuť vypnúť. Jeden z najnudnejších a najdebilnejších hororov o posadnutosti. Tá krava v hlavnej úlohe tam stále niečo vidí (veď samozrejme, trpí traumou z minulosti, tak musí byť logicky drbnutá na hlavu), ale bohužiaľ, treba prečkať takmer hodinu, kým ju konečne posadne aj nejaká kokotina, na čo vzápätí nasleduje to najmizernejšie vyháňanie démona, aké som vôbec videl za posledných neviem koľko mesiacov / rokov? Tu už nestačí vymeniť režiséra a scenáristu v jednej osobe, ale rovnako aj všetkých hercov, proste tragédia vo všetkých smeroch. Nakrútené to síce nebolo úplne odpadovo, ale odporúčam to najskôr len tým, ktorí dlho nemali migrénu.(14.4.2014)

• beso74

Film, v ktorom sa vŕši jedno hororové klišé na druhé. Nájdete tu všetko, čo ste už aspoň sto krát videli, strašidelný dom (ktorý nie je vôbec strašidelný), odcudzenú manželskú dvojicu, celoživotnú traumu, ducha dievčatka, rádio vyhrávajúce o 106 aj keď nie je zapojené v sieti, vymietanie diabla atď. Miestami nuda, miestami celkom pozerateľné, aj keď je pravda, že priemerne inteligentná opica bude mať už po prvých 25 minútach vo všetkom jasno. Krátko a stručne, film sa snaží spojiť prvky strašidelného domu a posadnutosti, k dokonalosti to ma síce riadne ďaleko, ale už len fakt že to nie je found footage má moje obrovské sympatie...(27.4.2014)

• LucyNeliel

Překonala jsem onu silnou touhu film po 5 minutách vypnout a dokoukala ho až do konce (možná jsem to neměla dělat). Scénář by sám o sobě nebyl tak zlý, má své mouchy, ale na tom by se dalo zapracovat. Na čem by se ale hlavně mělo zapracovat, jsou herecké výkony! To co předvedli se snad ani nedá nazývat herectvím. Kamera taky nic moc. Celkově dávám slabou jednu hvězdičku (za ten "příběh").(11.1.2015)