Monstrum z hlubin

• USA Poseidon Rex (více)
Trailer

U pobřeží středoamerického ostrova se probudí tisíce let spící praještěr a začne útočit na návštěvníky místního letoviska. Mladá bioložka a zkušený lovec pokladů se rozhodnou příšeře postavit... Snoubenci Rod a Jane se rozhodli strávit dovolenou na malém ostrově poblíž Belize. Vydávají se spolu s instruktorem do zátoky Modrá laguna, kde se hodlají potápět mezi žraloky. Objeví tam tělo muže, který vypadá jako utopený. Po vytažení na palubu se však probere a představí se jakohledač pokladů Jax. Se svými společníky se Jax potápěl, aby v Modré laguně vylovil starý španělský poklad, kterým chtěl splatit svůj dluh gangsteru Tariqovi. Instruktor Henry se situací seznámí bioložku Sarah, která se rozhodne lagunu probádat. Spolu s ní se vydávají potápět i Rod a Jax, kteří chtějí na dně vylovit ztracený poklad. Skupina ale na dně objeví rozsáhlé ložisko zvláštních vajec. Jedno z nich odvezou prokoumat do laboratoře. Když Sarah otevře skořápku, z vejce vyskočí mládě malého dinosaura. Sarah s Jaxem jej schovají do mrazáku. Sarah dinosaura identifikuje jako Poseidona Rexe, prehistorického vládce moří. Monstrum,které pozřelo Jaxovu posádku, mezitím dále útočí na obyvatele ostrova; sežere Jane, Henryho i gangstera Tariqa. Trojice Jax, Sarah a Rod se rozhodnou z ostrova utéct, monstrum je však stále pronásleduje. Snaží se na něj střílet ze samopalů, ale bez úspěchu. Společně se ukryjí na staré vojenské základně, odkud vyšlou telegrafickou zprávu s prosbou o záchranu. Armáda jejich signál zachytí, a rozhodne se na monstrum vyslat stíhačky. Mezitím se Jax, Sarah a Rod pokoušejí opustit ostrov na lodi, monstrum však utíkajícího Roda sežere. Bombardování monstra nebylo účinné – příšera přežila. Sarah mu ustřelí hlavu bazukou a až poté je monstrum zneškodněno. Sarah a Jax se zachrání, ale v Modré laguně stále zůstávají schovaná vejce Poseidona Rexe. (TV Prima)

Trailer

castor odpad!

Nejde vzít kastrol s oschlými zbytky z minula, trochu ho opláchnout, zalít vodou, posolit a naházet do něj všechno, co zrovna několik (ne úplně chytrých) hlav vymyslí. Jen tak mimochodem, Mark L. Lester natočil toho času Zúčtování v Malém Tokiu a hlavně Arnoldovo Komando. Silikonové slečny, tisíce let spící praještěr, neexistující scénář, triky jak od bandy středoškoláků. Asi tak. ()

MM_Ramone

Ani sa mi nechce veriť, že tento brakový, béčkový, nízkorozpočtový snímok natočil režisér Mark L. Lester. Dodnes mám v živej pamäti jeho filmy z osemdesiatych a začiatku deväťdesiatych rokov minulého storočia, ako sú super akčné "Komando" s Arnoldom Schwarzeneggerom, Kingova "Podpaľačka", revenge masaker "Trieda z roku 1984", cyborg sci-fi "Exterminator" či "Zúčtovanie v malom Tokiu" s Dolphom Lundgrenom. Netvrdím, že sú to nejaké filmárske veľdiela, to nie. Ale pre moju generáciu sa niektoré z nich stali kultovou VHS klasikou. Preto ma tak trocha mrzí, že tento režisér sa na staré kolená vrhol na točenie takých príšerností ako je titul "Poseidon Rex", ktorý vyprodukoval v roku 2013. Nemá to ďaleko od úplného odpadu. Hlúpy scenár, neschopní, nesympatickí herci, lacná produkcia, debilné dialógy, primitívne digitálne triky. V každom smere je to hlboko podpriemerný šunt. * ()

Campbell

Lester nám po Pterodaktylovi naděluje dalšího dinosaura, tentokrát tyronosaura rexe mixnutýho s vodní příšerou. Jak jistě víte příběh je stupidní(něco jako mega shark vs giant octopus) ale o to tady nejde, jde tu o zábavnost která tu je poměrně slušná. Co mě překvapilo byly efekty, ne nečekejte áčkovou produkci ale tyronosaurus vypadá poměrěně slušně. Herci nehrajou a obětí je celkem dost. Těch 80 minut co film trvá uběhne poměrně rychle. ()

SOLOM.

Kdo neuvidí – neuvěří, ale Asylum společně s Nu Image a Syfy dostali zdatného konkurenta. Osobně jsem ještě před pár roky podobné filmy i docela často vyhledával – dokázali mě pobavit svou stupiditou, no poslední dobou už se na ně dívám spíš jen z povinnosti, abych si je mohl pomyslně odškrtnout ze svého seznamu.    Jediné co opravdu potěšilo mé oči, bylo exotické prostředí a podmořské záběry. Sám se rád potápím (šnorchluju), takže po této stránce jsem si to i užíval. Great Blue Hole je nádherné místo, které bych chtěl někdy navštívit, pláže v Belize taky nevypadaly špatně. Tím však výčet pozitiv tohoto filmu končí. Následná podívaná – samotný příběh totiž za moc nestojí, stejně tak i podoba vodní verze T-Rexe. Nesčetněkrát si budete ťukat na čelo, nad stupiditou scénáře, chováním postav i směšností digitálních efektů za pár kaček. A můžu říct, že ač je délka filmu docela krátká, téměř po celou dobu jsem se neskutečně nudil.    Většina hereckých výkonů byla taky vyložená katastrofa. Jakoby posbírali pár místních obyvatel a turistů, dali jim do ruky makety zbraní a pojďme na plac. Vždyť ty hovada ani nevěděla, jak je mají pořádně držet, kam mířit nebo kam se zrovna dívat do kamery. Za celou dobu jsem narazil asi na dva – tři jakžtakž slušné momenty, které opravdu stojí za pozornost a škoda, že představitelka turistky Jane nedostala hlavní roli místo té silikonové barbíny. Rozhodně mi byla mnohem sympatičtější. 20% ()

George Stobbart

Keď vidím aké perfektné filmy vedel Mark L. Lester kedysi natočiť, tak ma až mrzí, že na staré kolená sa dostal k takýmto kravinám. A tak si na malom ostrove vylezie z mora (chabo animovaný) dinosaurus a začne tam robiť bordel, vynárať sa, behať a občas niekoho požerie... Nie je to síce úplný shit, ale v podobných filmov proste vychádza behom roka kvantum; znesiteľnejších (SyFy), či menej znesiteľných (Asylum) a tento sa pomaly radí skôr do tej druhej skupinky. ()

• Původně hrál Jacksona Slateho Corin Nemec, ale po několika dnech natáčení se zranil a musel do nemocnice. Nahradil ho Brian Krause. (Terva)
  • Natáčelo se v Belize. (Terva)
  • Film měl pracovní název P-Rex. (Terva)