Reklama

Reklama

Monstrum z hlubin

  • USA Poseidon Rex (více)
Trailer

U pobřeží středoamerického ostrova se probudí tisíce let spící praještěr a začne útočit na návštěvníky místního letoviska. Mladá bioložka a zkušený lovec pokladů se rozhodnou příšeře postavit... Snoubenci Rod a Jane se rozhodli strávit dovolenou na malém ostrově poblíž Belize. Vydávají se spolu s instruktorem do zátoky Modrá laguna, kde se hodlají potápět mezi žraloky. Objeví tam tělo muže, který vypadá jako utopený. Po vytažení na palubu se však probere a představí se jakohledač pokladů Jax. Se svými společníky se Jax potápěl, aby v Modré laguně vylovil starý španělský poklad, kterým chtěl splatit svůj dluh gangsteru Tariqovi. Instruktor Henry se situací seznámí bioložku Sarah, která se rozhodne lagunu probádat. Spolu s ní se vydávají potápět i Rod a Jax, kteří chtějí na dně vylovit ztracený poklad. Skupina ale na dně objeví rozsáhlé ložisko zvláštních vajec. Jedno z nich odvezou prokoumat do laboratoře. Když Sarah otevře skořápku, z vejce vyskočí mládě malého dinosaura. Sarah s Jaxem jej schovají do mrazáku. Sarah dinosaura identifikuje jako Poseidona Rexe, prehistorického vládce moří. Monstrum,které pozřelo Jaxovu posádku, mezitím dále útočí na obyvatele ostrova; sežere Jane, Henryho i gangstera Tariqa. Trojice Jax, Sarah a Rod se rozhodnou z ostrova utéct, monstrum je však stále pronásleduje. Snaží se na něj střílet ze samopalů, ale bez úspěchu. Společně se ukryjí na staré vojenské základně, odkud vyšlou telegrafickou zprávu s prosbou o záchranu. Armáda jejich signál zachytí, a rozhodne se na monstrum vyslat stíhačky. Mezitím se Jax, Sarah a Rod pokoušejí opustit ostrov na lodi, monstrum však utíkajícího Roda sežere. Bombardování monstra nebylo účinné – příšera přežila. Sarah mu ustřelí hlavu bazukou a až poté je monstrum zneškodněno. Sarah a Jax se zachrání, ale v Modré laguně stále zůstávají schovaná vejce Poseidona Rexe. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (70)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Lester nám po Pterodaktylovi naděluje dalšího dinosaura, tentokrát tyronosaura rexe mixnutýho s vodní příšerou. Jak jistě víte příběh je stupidní(něco jako mega shark vs giant octopus) ale o to tady nejde, jde tu o zábavnost která tu je poměrně slušná. Co mě překvapilo byly efekty, ne nečekejte áčkovou produkci ale tyronosaurus vypadá poměrěně slušně. Herci nehrajou a obětí je celkem dost. Těch 80 minut co film trvá uběhne poměrně rychle. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Keď vidím aké perfektné filmy vedel Mark L. Lester kedysi natočiť, tak ma až mrzí, že na staré kolená sa dostal k takýmto kravinám. A tak si na malom ostrove vylezie z mora (chabo animovaný) dinosaurus a začne tam robiť bordel, vynárať sa, behať a občas niekoho požerie... Nie je to síce úplný shit, ale v podobných filmov proste vychádza behom roka kvantum; znesiteľnejších (SyFy), či menej znesiteľných (Asylum) a tento sa pomaly radí skôr do tej druhej skupinky. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Ani sa mi nechce veriť, že tento brakový, béčkový, nízkorozpočtový snímok natočil režisér Mark L. Lester. Dodnes mám v živej pamäti jeho filmy z osemdesiatych a začiatku deväťdesiatych rokov minulého storočia, ako sú super akčné "Komando" s Arnoldom Schwarzeneggerom, Kingova "Podpaľačka", revenge masaker "Trieda z roku 1984", cyborg sci-fi "Exterminator" či "Zúčtovanie v malom Tokiu" s Dolphom Lundgrenom. Netvrdím, že sú to nejaké filmárske veľdiela, to nie. Ale pre moju generáciu sa niektoré z nich stali kultovou VHS klasikou. Preto ma tak trocha mrzí, že tento režisér sa na staré kolená vrhol na točenie takých príšerností ako je titul "Poseidon Rex", ktorý vyprodukoval v roku 2013. Nemá to ďaleko od úplného odpadu. Hlúpy scenár, neschopní, nesympatickí herci, lacná produkcia, debilné dialógy, primitívne digitálne triky. V každom smere je to hlboko podpriemerný šunt. * ()

castor odpad!

všechny recenze uživatele

Nejde vzít kastrol s oschlými zbytky z minula, trochu ho opláchnout, zalít vodou, posolit a naházet do něj všechno, co zrovna několik (ne úplně chytrých) hlav vymyslí. Jen tak mimochodem, Mark L. Lester natočil toho času Zúčtování v Malém Tokiu a hlavně Arnoldovo Komando. Silikonové slečny, tisíce let spící praještěr, neexistující scénář, triky jak od bandy středoškoláků. Asi tak. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Kdo neuvidí – neuvěří, ale Asylum společně s Nu Image a Syfy dostali zdatného konkurenta. Osobně jsem ještě před pár roky podobné filmy i docela často vyhledával – dokázali mě pobavit svou stupiditou, no poslední dobou už se na ně dívám spíš jen z povinnosti, abych si je mohl pomyslně odškrtnout ze svého seznamu.    Jediné co opravdu potěšilo mé oči, bylo exotické prostředí a podmořské záběry. Sám se rád potápím (šnorchluju), takže po této stránce jsem si to i užíval. Great Blue Hole je nádherné místo, které bych chtěl někdy navštívit, pláže v Belize taky nevypadaly špatně. Tím však výčet pozitiv tohoto filmu končí. Následná podívaná – samotný příběh totiž za moc nestojí, stejně tak i podoba vodní verze T-Rexe. Nesčetněkrát si budete ťukat na čelo, nad stupiditou scénáře, chováním postav i směšností digitálních efektů za pár kaček. A můžu říct, že ač je délka filmu docela krátká, téměř po celou dobu jsem se neskutečně nudil.    Většina hereckých výkonů byla taky vyložená katastrofa. Jakoby posbírali pár místních obyvatel a turistů, dali jim do ruky makety zbraní a pojďme na plac. Vždyť ty hovada ani nevěděla, jak je mají pořádně držet, kam mířit nebo kam se zrovna dívat do kamery. Za celou dobu jsem narazil asi na dva – tři jakžtakž slušné momenty, které opravdu stojí za pozornost a škoda, že představitelka turistky Jane nedostala hlavní roli místo té silikonové barbíny. Rozhodně mi byla mnohem sympatičtější. 20% ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Původně hrál Jacksona Slateho Corin Nemec, ale po několika dnech natáčení se zranil a musel do nemocnice. Nahradil ho Brian Krause. (Terva)
  • Film měl pracovní název P-Rex. (Terva)
  • Natáčelo se v Belize. (Terva)

Reklama

Reklama