Monstrum z hlubin

• USA Poseidon Rex (více)

U pobřeží středoamerického ostrova se probudí tisíce let spící praještěr a začne útočit na návštěvníky místního letoviska. Mladá bioložka a zkušený lovec pokladů se rozhodnou příšeře postavit... Snoubenci Rod a Jane se rozhodli strávit dovolenou na malém ostrově poblíž Belize. Vydávají se spolu s instruktorem do zátoky Modrá laguna, kde se hodlají potápět mezi žraloky. Objeví tam tělo muže, který vypadá jako utopený. Po vytažení na palubu se však probere a představí se jakohledač pokladů Jax. Se svými společníky se Jax potápěl, aby v Modré laguně vylovil starý španělský poklad, kterým chtěl splatit svůj dluh gangsteru Tariqovi. Instruktor Henry se situací seznámí bioložku Sarah, která se rozhodne lagunu probádat. Spolu s ní se vydávají potápět i Rod a Jax, kteří chtějí na dně vylovit ztracený poklad. Skupina ale na dně objeví rozsáhlé ložisko zvláštních vajec. Jedno z nich odvezou prokoumat do laboratoře. Když Sarah otevře skořápku, z vejce vyskočí mládě malého dinosaura. Sarah s Jaxem jej schovají do mrazáku. Sarah dinosaura identifikuje jako Poseidona Rexe, prehistorického vládce moří. Monstrum,které pozřelo Jaxovu posádku, mezitím dále útočí na obyvatele ostrova; sežere Jane, Henryho i gangstera Tariqa. Trojice Jax, Sarah a Rod se rozhodnou z ostrova utéct, monstrum je však stále pronásleduje. Snaží se na něj střílet ze samopalů, ale bez úspěchu. Společně se ukryjí na staré vojenské základně, odkud vyšlou telegrafickou zprávu s prosbou o záchranu. Armáda jejich signál zachytí, a rozhodne se na monstrum vyslat stíhačky. Mezitím se Jax, Sarah a Rod pokoušejí opustit ostrov na lodi, monstrum však utíkajícího Roda sežere. Bombardování monstra nebylo účinné – příšera přežila. Sarah mu ustřelí hlavu bazukou a až poté je monstrum zneškodněno. Sarah a Jax se zachrání, ale v Modré laguně stále zůstávají schovaná vejce Poseidona Rexe. (TV Prima)

Trailer

kaylin

Digitální záblesky z hlavně zbraní mě skutečně bavili. Trikově je to otřesné, ale viděl jsem horší. Na druhou stranu, člověk by od podobného filmu neměl čekat velkolepou podívanou. Hezké monstrum, které je zničeno konvenčním způsobem. V tomhle směru bohužel film nepřináší nic nového a je až klišovitý. Amatérské scény jsou jen ukázkou toho, že za pár šupů jde natočit cokoli. ()

Campbell

Lester nám po Pterodaktylovi naděluje dalšího dinosaura, tentokrát tyronosaura rexe mixnutýho s vodní příšerou. Jak jistě víte příběh je stupidní(něco jako mega shark vs giant octopus) ale o to tady nejde, jde tu o zábavnost která tu je poměrně slušná. Co mě překvapilo byly efekty, ne nečekejte áčkovou produkci ale tyronosaurus vypadá poměrěně slušně. Herci nehrajou a obětí je celkem dost. Těch 80 minut co film trvá uběhne poměrně rychle. ()

castor odpad!

Nejde vzít kastrol s oschlými zbytky z minula, trochu ho opláchnout, zalít vodou, posolit a naházet do něj všechno, co zrovna několik (ne úplně chytrých) hlav vymyslí. Jen tak mimochodem, Mark L. Lester natočil toho času Zúčtování v Malém Tokiu a hlavně Arnoldovo Komando. Silikonové slečny, tisíce let spící praještěr, neexistující scénář, triky jak od bandy středoškoláků. Asi tak. ()

George Stobbart

Keď vidím aké perfektné filmy vedel Mark L. Lester kedysi natočiť, tak ma až mrzí, že na staré kolená sa dostal k takýmto kravinám. A tak si na malom ostrove vylezie z mora (chabo animovaný) dinosaurus a začne tam robiť bordel, vynárať sa, behať a občas niekoho požerie... Nie je to síce úplný shit, ale v podobných filmov proste vychádza behom roka kvantum; znesiteľnejších (SyFy), či menej znesiteľných (Asylum) a tento sa pomaly radí skôr do tej druhej skupinky. ()

Terva

Mark L. Lester a jeho druhý film ze série Jurassic Attack a kupodivu se mi to líbilo víc než Pterodaktyl. Sice se společnost Titan Global snaží navázat na kultovní snímky společnosti Asylum, ale vůbec se jí nedaří. Krásné, přímořské prostředí, veselá hudba, herecké postavy nabušené steroidy, blondýny s velkejma kozama - co víc chcete? Nějaký duchaplný scénář nebo snad lepší triky? Tak to rovnou vzdejte. CITÁT - Vítejte na palubě............ Černoši vystřižení jak z nějakého voodoo komiksu působí až krajně směšně. Kupodivu má film jiskru a já se celkem bavil. CITÁT - A může to být horší...........Ke konci to jsou strašné nervy a divákovi buší srdce nadupané adrenalinem, ale musíte se držet ať nechcípnete smíchy. ()

• Natáčelo se v Belize. (Terva)
  • Původně hrál Jacksona Slateho Corin Nemec, ale po několika dnech natáčení se zranil a musel do nemocnice. Nahradil ho Brian Krause. (Terva)
  • Film měl pracovní název P-Rex. (Terva)