Sennhie

Po dlouhé době snímek, který má ono "to", kvůli kterému já a určitě spousta dalších lidí kouká na jihokorejské filmy. Poslední dobou jsem si myslel, že co se týče jihokorejské kinematografie, že se tak nějak originalita a jiný pohled na věc vytratilo s příchodem nových režisérů a narazit na pořádnou romantickou komedii nebude lehké. Z půlky je to bohužel pravda, ale díky bohu, že režisér jako je Kim Young-tak stále produkují a tak "zlatá éra" ještě neodumřela. Svěží, čerstvé a hlavně vtipné. ()

Vavča

Určitě od toho nečekejte komedii, jsou zde jen občas lehké náznaky slovní humor, typu cha je v korejštině auto i čaj... Hlavní hrdina Yeo Jang-Boo má zvláštní abilitu vidět rychlé věci zpomaleně. Pokouší se svůj talent zničit sledováním seriálů, svoje schopnosti uplatní v policii díky sledování monitorů v CCTV centru. Zároveň hledá svoji dětskou lásku Bong Soo-Mi- Film to není žánrově úplně tradiční a jednoduchý, spíše tragický, než romantický, spíše dramatický, než komický. Snímek ukazuje globální problém ztracené generace lidi 30+, kteří někdy marně usilují o svoje sny, není pro ně patřiční využití. Okolí se na ně dívá svrchu a nepřátelsky. Hodně pomalé tempo asi taky nesedne každému. Pro ty kteří se Koreu často sytí to může být výzva, ostatní by neměli zkoušet svoji trpělivost, přišlo mi to spíše jako klubový film, navzdory tomu, že distribuci jistí 20th Century Fox. ()