Rammstein: Rosenrot

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
Německo, 2005, 4 min

Šestica duchovných, sluhov božích, prichádza do neveľkej horskej usadlosti, kde žije komunita jednoduchých horalov. Sú vrele privítaní a náležite pohostení. Jeden z nich však podľahne zvodom krásnej, mladej devy. Tá zneužije jeho zaľúbené poblúznenie a nahovorí ho, aby vyvraždil celú jej rodinu. On počas temnej noci spácha tento ohavný zločin. Následne ho označí za vraha a prvá mu hodí pod nohy horiacu fakľu, keď je pripútaný na popravčej hranici. (MM_Ramone)

GTS_PUNK

Rammstein je jedna z mála hudobných skupín, ktorá dokáže každý svoj videoklip odprezentovať formou nejakého príbehu. Ten, ktorý sa odohráva práve v tomto videoklipe, radím medzi svoje vôbec najobľúbenejšie. Členovia skupiny v ňom vystupujú ako cirkevní hodnostári, prichádzajúci ho malej horskej dediny, kde sa za dobu čo v nej prebývajú, zmení veľa vecí. Príbeh zobrazuje to, že ani členovia cirkvi nie sú žiadni svätci a o "bežných" ľuďoch to platí dokonca dvojnásobne. Manipulácia, hry s mysľou, túžba po pomste, zrada a hriechy. Veci staré ako ľudstvo samo. Rosenrot má všetko, čo by mal kvalitný hudobný klip ponúkať. Základom je samozrejme zvuková stránka, ktorej gitary a basu by som mohol počúvať donekonečna a nikdy by ma neomrzela. Ďalej je to nápad a ten je v tomto prípade viac než originálny. Keď to spojíme dohromady ešte s vynikajúcou kamerou, výpravou do rumunských luhov a hájov a krásnou Cătălinou Lavric, dostaneme jeden podarený a kvalitný výsledný kúsok hodný pozretia aj v prípade, že vášmu sluchu lahodí iný druh hudby. ()

MM_Ramone

Pieseň "Rosenrot" je v poradí tretia skladba z piateho radového štúdiového albumu nemeckej industrial metalovej hudobnej skupiny Rammstein. Je súčasťou rovnomenného albumu, ktorý vyšiel dvadsiateho ôsmeho októbra roku 2005 pod značkou vydavateľstva Universal Music Group. Ku songu "Rosenrot" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Šestica duchovných, sluhov božích, prichádza do neveľkej horskej usadlosti, kde žije komunita jednoduchých horalov. Sú vrele privítaní a náležite pohostení. Jeden z nich však podľahne zvodom krásnej, mladej devy. Tá zneužije jeho zaľúbené poblúznenie a nahovorí ho, aby vyvraždil celú jej rodinu. On počas temnej noci spácha tento ohavný zločin. Následne ho označí za vraha a prvá mu hodí pod nohy horiacu fakľu, keď je pripútaný na popravčej hranici. **** ()

Marek1991

Ak si myslíte, že kňazi sú nejakí iní ľudia, lepšie tvory, tak sa mýlite. Jasné, mali by byť iní, zrejme aj väčšina je, dáva si väčší pozor, ale realita ukazuje, že vždy medzi nimi boli rôzni ľudia, tak ako všade inde. Možno preto je toto aj kontroverzný klip alebo možno inak povedané ukazuje krutejšiu realitu, ktorú možno niektorí neradi vidia. Ale ide tu o vypočítavosť, o extrémne prejavy a tie proste Rammstein častejšie ukazuje. Hudba nie je úplne môj štýl, ale klip sa dal pozerať, no opäť asi nie pre slabšie povahy, hlúpejších ľudí a mládež. ()

IvcaSammet

Klip, o kterém jsem neměla ani tušení, dokud nevyšlo Videos 1995 - 2012 ... A vlastně ani nechápu, jak je možné, že jsem dokázala tak dlouho takový 'masterpiece' přehlížet! Jeden z nejlepších klipů Rammstein! K písničce se dokonale hodí ... Klukům to neuvěřitelně sluší a Richova cigaretka aspoň trochu uvolňuje 'vážnost' klipu, teda aspoň já to tak cítím ... Myslím si, že by kluci v těch hábitech měli chodit častějc, obzvlášť Rich ... ()

mr.kliky

musím přiznat, že tohle je jeden z mých nejoblíbenějších videoklipů vůbec. rammstein není žádná moje oblíbenost, ani se neřadím mezi ty, co by je na druhou stranu nesnášeli, ale tohle je prostě trefa, písen a klip spolu skvěle souzní (některé obrazy jsou až vyjímečně dobře udělané) a tvoří vlastně spíše dojem kratičkého filmu než "obyčejného" hudebního videoklipu. a na to si šlehnu.. bičem. ()

• Klip se natáčel v Rumunsku, ze kterého pochází i hlavní hrdinka, kterou ztvárnila v té době ztvárnila teprve 14letá modelka Cătălina Lavric. (Ajinka126)