Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Krátkometrážní
  • Akční

Recenze (943)

plakát

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021) 

Na plných pět hvězdiček Prvok asi není, hlavním důvodem je ale jednoduše pouze a jenom to, že knížka je vždycky lepší. Kdybych předlohu Patrika Hartla nikdy nečetla, situace ve filmu by mě rozesmály právě tak jako při čtení knihy, takže věřím, že bych přidala i pomyslnou šestou hvězdičku. Jenže já jsem knížku četla, a to rovnou dvakrát. I přesto, že vím, že celá kniha by se do filmu nevešla, důležité informace a poznámky mi ve filmovém zpracování rozhodně chyběly, nakonec i výsledná pointa s třetím úkolem musela být jasná pouze čtenáři. Spousta vynechaných a občas přeházených dějových linek mě ze začátku vcelku mátla, věřím ale, že s dalším shlédnutím mi to už takový problém dělat nebude. Asi ze všeho nejvíc mi pak ve filmu scházela scéna se Šampónem ve vaně, kdy mu zazvoní telefon, na kterou jsem se vyloženě těšila. Celkově mi film přišel hrozně dějově uspěchaný, ale ve finále mi to požitek nezkazilo. Už jen to herecké obsazení byla naprostá bomba, čtveřice hlavních hrdinů k hercům dokonale seděla, jako by role byly opravdu psány pro všechny čtyři na tělo. Nesmím pak zapomenou vypíchnout Kryštofa Hádka a Jiřího Mádla v roli gayů, což mě velmi příjemně překvapilo a hlavně dokonale pobavilo. A i přesto, že jsem věděla, co se bude ve filmu odehrávat, královsky jsem se bavila po celou dobu. Proto nemůžu jinak než napařit všech pět hvězdiček. Oproti těm "hovnům", co se dnes točí, je to vynikající komedie, ke které se budu velmi ráda vracet.

plakát

Žáby bez jazyka (2020) 

Na Žáby bez jazyka jsem se těšila do té doby, než jsem zjistila, že se jedná o experimentální surrealisticko-impresionistický film. Nemám ráda filmy, které nemají ani hlavu, ani patu, nebo které si divák musí z větší části domýšlet. Čím víc jsem si četla recenze a komentáře zde na ČSFD, tím méň se mě chtělo film vidět. Lockdown byl ale tak dlouhý, že když otevřeli kina, okamžitě a bez váhání jsem si lístek na Žáby bez jazyka koupila, a to dokonce s vědomím, že se budu z kina odcházet naštvaná a absolutně zmatené. Jakým překvapením pro mě ale bylo, že film přece jenom nějaký ten příběh má, a i přes to, že občas logika opravdu letěla komínem a celkově film nedává smysl, Žáby bez jazyka mě zaujaly natolik, že jsem se nestihla nudit. Netvrdím, že film nemá spousty podivných scén, po přečtení některých recenzí jsem je ale očekávala o hodně horší. O nižším hodnocení, než je průměr, jsem začala přemýšlet ve chvíli, kdy - SPOILER!! se z Jaroslava stala žena. Od té chvíle nedávalo logiku opravdu vůbec nic. Nakonec ale proč ne. Žáby bez jazyka jsou opravdu hodně odvážným filmem, který rozhodně není pro každého. Když se to ale docela líbilo i mě, tak náročnému a vybíravému diváku, který surrealismus a jemu podobné experimenty vyloženě nenávidí, myslím, že si film průměrné hodnocení opravdu zaslouží. Možná, že kdybych nečetla všechny ty recenze a kdybych nestrávila skoro rok bez kina, bych hodnotila jinak.V žádném případě ale nesmím opomenout vynikající herecké výkony jak Jardy Plesla, tak Reginy Rázlové i všech ostatních neherců. Jarda znovu předvedl dokonalý herecký koncert, na který nezapomenu ještě hodně dlouho.

plakát

Boží mlýny - Provaz (2021) (epizoda) 

Zatím tři hvězdičky, uvidíme, jak se bude seriál dál vyvíjet. Místy je to trochu vtipné, místy je to ale taky pěkně trapné a nelogické. Kromě Martina Myšičky mě obsazení moc nebavilo, dokonce ani Jiří Lábus mi nijak zvlášť nesedl. Zatím stále tápu, co si o seriálu myslet, zda to mám brát jako parodii, což by šlo, a nebo jestli to tvůrci opravdu mysleli vážně, což by teda opravdu nešlo. Už jen to, jak se naše hlavní trojka dala dohromady bylo tak přitažené za vlasy, že už to víc snad ani nešlo.

plakát

Sociální dilema (2020) 

The Social Dilemma je pro mě zatím absolutně největším zklamáním v poslední době. Většinou se nenechám přesvědčit všeobecným tvrzením, že je něco tak úžasného, že to musím vidět, takže mě všechna doporučení různých celebrit nechávala chladnou. Když mi ale The Social Dilemma začalo doporučovat větší množství známých a kamarádů, nakonec jsem se rozhodla dát tomu šanci. Bohužel ale nejsem typická cílovka tvůrců - především nejsem Američan, který si potrpí na dramatickou hudbu v podtextu a jejich slavné motivační kecy, ale hlavně taky netrávím mládí na sociálních sítích jako většina mých vrstevníků. The Social Dilemma nemá téměř nic - příšerný a totálně zmatečný střih, hrané části byly tak otřesné, že jsem to málem vypla už v půlce, nepřináší ale taky téměř nic, co by normálně přemýšlející člověk nevěděl. Kromě malého množství zajímavých informací jsem si z The Social Dilemma neodnesla vůbec nic. Závisláci zůstanou závisláky a nepřestanou sociální média používat ani kdyby tvůrci vytvořili "The Personal Social Dilemma" pro každého z nich. Ono to "co by kdyby" je strašně hezké, ale nás, kteří nekonečně "nescrollují" je velmi málo na to, aby se něco změnilo. Hvězdičky dávám dvě za celkovou formu zpracování a pocit nekonečnosti, kterou The Social Dilemma mělo už asi po půl hodině. Námět i pointa zajímavá, forma podání ale otřesná.

plakát

Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda) 

Jsem si 100% jistá, že ve světě popu a showbusinessu to přesně takto funguje. Bohužel mě ale tento díl moc nebavil, nemám ráda Miley Cyrus a navíc závěr byl nehorázně přitažený za vlasy - vyhrocená honička s policií v super autě s kraksnou snížila hodnocení spíš pod průměr. A protože epizodě nedominovala ani tak technologie jak spíš smutná realita bez jakékoliv pointy, dávám přesný průmer. Epizoda by nebyla zas tak špatná nebýt stupidního konce.

plakát

Černé zrcadlo - Smithereens (2019) (epizoda) 

I přes to, že to není typická epizoda pro Black Mirror, stejně nemůžu jinak než hodnotit pěti hvězdičkama. A jo, jasně, je to i kvůli Andrewovi, protože Smithereens znovu není typická Black Mirror epizoda, kde by hrály hlavní roli technologie budoucnosti. Závěrečná pointa byla ale ve finále tak silná, že mě donutí brečet pokaždé, když epizodu vidím. Navíc mi připomíná epizodu Shut up and Dance a i právě proto nemůžu hodnotit jinak.

plakát

Černé zrcadlo - Striking Vipers (2019) (epizoda) 

Další epizoda s hodně zajímavým námětem, která ale bohužel zase nemá silnou pointu, kterou u Black Mirror tak oceňuju. Navíc se mi rychle omrzely scény ve hře, které jsou více méně pořád stejné. Ani romantické scény "v reálném světě" mě nijak nebavily, ty ale naštěstí alespoň částečně vyvažovaly vážnější konverzace a dilema k zamyšlení. Sice hodnotím Striking Vipers čtyřma hvězdičkama, reálně je to ale tři a půl.

plakát

Zločiny Velké Prahy - Host do domu (2021) (epizoda) 

Znovu absolutně předvídatelná epizoda s ještě předvídatelnějším rozuzlením. Alespoň rádoby akční honička opravdu pobavila, říkala jsem si, že nic horšího už tam opravdu dát nemohli. To jsem ale ještě neviděla záverečnou scénu. Opravdu jsem ráda, že už je konec, tento seriál mi opravdu chybět nebude.

plakát

Zločiny Velké Prahy - Doktor Herzog (2021) (epizoda) 

Další totálně předvídatelný díl, znovu jsem pachatele odhadla téměř okamžitě. Navíc dějová linka těch dvou "mladých kreténů" (ne, opravdu jim nebudu říkat jinak) mě už vyloženě leze na nervy, oba se chovají jak idioti a "vývoj" jejich vztahu byl jasný už od začátku. A starší dcera a drogy? Tvůrci už asi opravdu neví, čím to "okořenit", co? Sice to nebyl nejhorší díl, ale už dál nemůžu kvůli nadhodnocení předchozích dílů hodnotit dvěma hvězdičkama, hodnocení určitě budu s druhým shlédnutím snižovat celému seriálu.

plakát

Zločiny Velké Prahy - Lepší život (2021) (epizoda) 

Přiznám se, že tentokrát jsem se dívala už spíš jen napůl. "Recyklovaný" námět předchozího dílu mě vůbec nebavil, dějová linka se starší "dcerou" naprosto stupidní a zbytečná a ty dva mladé "kretény" už radši ani nekomentuju. Hodnotím dvěma hvězdičkama, protože to nebyl úplně nejslabší díl, ale jinak to bylo tak na jednu a čtvrt. Při druhém shlédnutí budu hodnocení rozhodně snižovat.

Reklama

Reklama