Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (970)

plakát

Četníci z Luhačovic (2017) (seriál) 

Četníci z Luhačovic jsou jedním z ukázkových příkladů, proč se vracím k filmům a seriálům, které jsem při prvním zhlédnutí ohodnotila odpadem. Když seriál poprvé začala vysílat Česká televize, která seriál propagovala jako volné pokračování Četnických humoresek, nebyla jsem schopná ani ochotná seriál vnímat jako něco jiného než trapnou parodii. Když ale emoce časem opadly, ve finále se z Četníků z Luhačovic vyklubal docela slušný seriál. Je velká škoda, že jeho kvality tak extrémně kolísaly s každou epizodou, protože třeba Tabačka, Evička nebo Bestie, popřípadě dějová linka s rodinou Podhájských si přece jenom srovnání s Četnickými humoreskami zaslouží. Většinou se ale bohužel Četníci z Luhačovic snažili o komediální nádech, díky čemuž si ale paradoxně vysloužili nálepku již zmíněné hodně špatné parodie. Také mi vadilo, že ve většině epizod byly kriminální případy posunuty na druhou kolej na úkor řešení osobních životů všech četníků, což bohužel tříštilo atmosféru ještě více. Na druhou stranu ale soukromá dějová linka postavy Martina Donutila mě alespoň bavila a její uzavření pro mě nakonec přece jen emotivní bylo. Každopádně jsem ale ráda, že druhá řada nikdy nevznikla a doufám, že ani nevznikne. Kdyby se tvůrci pustili jenom cestou čistého a seriózního dramatu, tak bych možná názor změnila, ale to by asi bohužel nemělo takovou sledovanost.

plakát

Četníci z Luhačovic - Dražba (2017) (epizoda) 

Další díl, který nebylo snadné hodnotit. Původně jsem se přikláněla ke čtyřem hvězdičkám, nakonec ale epizodu hodnotím průměrem. Námět kriminální zápletky sice možná zajímavý a i vcelku originální byl, bohužel ale její vyšetřování zapadlo mezi všemi ostatnímu dějovými linkami, které musely být s posledním dílem uzavřeny. Absolutně nevěrohodná a naprosto předvídatelná dějová linka s postavou Vicy Kerekes mě nebavila už od prvního dílu a dějová linka okolo ohňostroje zase srazila seriál na úroveň parodie. Naopak uzavření dějových linek postav Martina Donutila a Pavla Zedníčka bylo vcelku emotivní, protože i přesto, že jsem je při prvním sledování všechny považovala za idioty, nakonec mi tyto dvě postavy přece jenom trochu přirostly k srdci.

plakát

Stíny v mlze - Královna majálesu (2024) (epizoda) 

Nechápu, proč se tvůrci vůbec obtěžují s natáčením druhé řady, když téměr vůbec nezohledňují události té první. Bohužel to vypadá, že v druhé řadě se budou soukromé dějové linky vyvíjet ještě horším směrem, než tomu bylo v řadě první, takže už teď jsem ráda, že můžu seriál sledovat ze záznamu a tyto stupidní části přeskočit rychloposuvem. Tentokrát mě navíc nebavil ani samotný případ, hvězdičku nakonec dávám pouze proto, že v první řadě se našly i horší díly.

plakát

Četníci z Luhačovic - Udavač (2017) (epizoda) 

Další epizoda, která mě nezaujala ani v jedné z kriminálních zápletek, obzvláště pak v jejich propojení. Rozuzlení obou případů mi přišlo zase tak strašně překombinované, že jsem původně chtěla epizodě dát jenom dvě hvězdičky. A i přes to, že byl hysterický záchvat postavy Roberta Hájka tentokrát oprávněný, opravdu mě tyto emotivní výlevy přestávají bavit. Nakonec ale s přimhouřenýma očima hodnotím průměrem. Ano, přiznám se rovnou a bez mučení, že i přesto, že tady od začátku plivu po soukromých dějových linkách, tak právě jedna z nich je důvodem pro mé vyšší hodnocení této epizody. Protože ta poslední scéna mi ještě hodně dlouho nedá spát.

plakát

Četníci z Luhačovic - Bestie (2017) (epizoda) 

Vynikající epizoda! Úžasná atmosféra, která by se dala krájet a geniální vyšetřovací metoda vysloužily seriálu prvních pět hvězdiček. I přes to, že zápletka s vykleštěním zase sloužila jako vata a i tentokrát byla naprosto zbytečná, alespoň nebyla vůbec nijak rušivá. Konečně jsem se taky dočkala epizody, kdy se neřešily žádná soukromá dramata a tvůrci také konečně upustili od snahy udělat z Četníků z Luhačovic komedii. Obávám se, že takto vyjímečná bude pouze tato epizoda, ale i tak doufám, že se zbylé díly budou pod vedením postavy Pavla Zedníčka vyvíjet alespoň v podobném duchu.

plakát

Četníci z Luhačovic - Dopis se záhrobí (2017) (epizoda) 

Zatím asi jedna z nejhorších epizod. Případ s andělíčkářkou byl očividně připsaný jenom proto, aby se měly soukromé dějové linky kam vyvíjet, tudíž byl vlastně naprosto zbytečný. Z postavy Jiřího Langmajera se vyklubal ještě větší idiot, než jsem čekala a samotný případ sice zajímavý byl, jeho rozuzlení bylo ale právě kvůli již zmiňované postavě Jiřího Langmajera tak debilní, že jsem málem epizodě dala odpad. I postava Roberta Hájka mi díky jeho nesmyslným výbuchům emocí začíná lézt na nervy, nakonec ale přece jenom hvězdičku epizodě dám. I když bitka staršího pána se třema zdatnýma chapama nedávala žádný smysl, alespoň jsem se u vyšetřování případu nenudila.

plakát

Četníci z Luhačovic - Evička (2017) (epizoda) 

Námětem dost silná epizoda, kterou ale bohužel snížila předvídatelná zápletka s cikány. Chápu, že scénáristi potřebovali vatu, kterou museli naplnit díry v ději, ale i tak mi tady ta dějová linka přišla naprosto zbytečná. Přece ale jenom dílu dávám hvězdičky čtyři, protože se Evička blížila spíše k epizodě předchozí než ke slabému začátku plného trapných scén a stupidních dialogů. Pomyslně ale epizodě půlhvězdičky odebírám za předvídatelnost a další milostnou zápletku, která sice zatím nebyla až tak otravná, ale už teď je mi jasné, kam to zase v příštím díle bude se soukromými dějovými linkami směřovat.

plakát

Četníci z Luhačovic - Tabačka (2017) (epizoda) 

Sama nedokážu uvěřit tomu, že hodnotím epizodu mnou dříve tak nenáviděných Četníků z Luhačovic takto vysoko. Obzvlášť po velmi nepovedené epizodě jako byla ta předchozí. Tabačka mě ale překvapivě bavila od začátku až do konce. I přesto, že byla epizoda zase plná různých kriminálních zápletek, tentokrát mi zločiny oproti Rodokapsu nepřipadaly vůbec překombinované a hlavně byly naprosto uvěřitelné. Ve finále to epizodě jenom prospělo, protože nezbylo moc času na zbytečné dějové linky ze soukromých životů. Navíc mě Karel Dobrý jako velitel bavil a dokonce mi přišlo, že ubylo i trapných dialogů a scén. Proto rovnou čtyři hvězdičky, kdyby seriál začal právě touto epizodou, možná bych přirovnání k Četnickým humoreskám tenkrát i přijala.

plakát

Četníci z Luhačovic - Rodokaps (2017) (epizoda) 

Třetí epizoda mi přišla jako naprosto překombinovaná slátanina, kterou tvůrci do děje zasadili jenom proto, že nebyli schopní všechno vtěstnat do jedhono dílu kvůli zbytečnému odbočování od děje. Samotná kriminální zápletka s přepanenými vlaky byla přesunuta snad až na třetí kolej a i přesto jsem se u vyšetřování nudila. Navíc jejímu idiotskému rozuzlení jsem se musela opravdu jenom smát. Nebýt vtipných scén s přestrojením, asi bych tentokrát opravdu hodnotila odpadem. (SPOILER!) Doufám, že když je teď nesnesitelná postava Roberta Jaškówa konečně pryč, další epizody budou zase o něco lepší.

plakát

Bros (2022) odpad!

Jeden z důvodů, proč nenávidím Americké romantické rádoby komedie, je to, že nejsou ani trochu vtipné. Bohužel ani Bros není vyjímka, vetšina scén byla tak trapná, že jsem měla problémy s tím se na film vůbec dodívat. Navíc mi ani jedna z hlavních postav nepřišla sympatická, obzvlášť pak Bobby mi přišel vyloženě nesnesitelný. Původně jsem si říkala, že mě vlastně ani nezajímá, jak to mezi Bobbym a Aaronem nakonec dopadne, ale ve finále jsem zjistila, že je postava Bobbyho tak u neuvěřitelný kretén, že (SPOILER!) jsem začala fandit vztahu Aarona s Joshem. Za normáních okolností jsem vděčná za jakýkoliv film s LGBT tématikou, ale toto bylo taková sračka, že lituju toho, že jsem se radši znovu nepodívala na Red, White & Royal Blue ... To je aspoň opravdová komedie, u které jsem se výborně pobavila ...