Evanescence: What You Want

Kamera:

Pierrot Colonna

Amy Lee

kingik

Americká formace Evanescence sice o sobě nedává nějakou dobu hudebně vědět, ale i po určitých personálních změnách v sestavě, jim to s jejich uhrančivou zpěvačkou v popředí Amy Lee stále šlape. Výrazní zástupci gothic rocku ve svém úvodním singlu z třetího alba s jehož názvem si moc práce nedali a vlepili mu prostý a jasný titul Evanescence" o něco ubrali na temnotě, ale textově je to pořád na depkoidní úrovni. Amy Lee jako zakládající členka určitě nějakou měrou rozhoduje o repertoáru a v tomto případě je pro mě o něco silnější v pomalých baladách, kde naplno rozvine svůj zvonivý, táhlý hlas se zvláštní intonací, jež dá skladbě vyniknout. Pro prezentaci svého alba zvolili tuhle dynamickou otvíračku v níž je její hlas k nepřehlédnutí, ale více mně zaujalo to kolem něho. Vynikající hudební doprovod s výrazným kytarovým riffem má ty nejvyšíší kvality spolu s přesným doplněních hudebních nástrojů, které vytvářejí kompaktní celek. V tomhle má kapela značně navrch a dokáže si opravdu detailně vyhrát s konečnou soundovou podobou písně. Výrazná image Amy Lee je pochopitelně uzpůsobena tomu, co kapela hudebně provozuje. V klipu je to nezaměnitelné gothic líčení kombinující alternative rock s přechodem do metalových intencí, které u nich poslední dobou zaznamenávají progres. Hudebním progresem prochází tahle rocková partička z Arkansasu už od roku 1998. Nezbývá než uznat, že v zapadlém městečku Little Rock odkud kapela vzešla mají slušný oddíl s šikovnou rockovou princeznou, která to umí hudebně se svými šílenci rozparádit. Nic na tom nemění, že technická kvalita klipu trochu obrazově pokulhávala a tím pádem jsem od nich viděl lepší klipy. Mé hodnocení: 80% ()