poster

Čas kanibalů (festivalový název)

 • německý

  Zeit der Kannibalen

 • anglický

  Age of Cannibals

Komedie / Drama

Německo, 2014, 93 min

Režie:

Johannes Naber

Scénář:

Stefan Weigl

Kamera:

Pascal Schmitt

Producenti:

Andrea Hanke, Milena Maitz

Kostýmy:

Juliane Maier
(další profese)
 • MA.KI
  *****

  Střet realit. Komorní drama tří vysoce postavených manažerů z Německa, odehrávající se striktně v interiérech honosných hotelů v ekonomicky méně vyspělých zemích světa. Již tato protichůdnost značí akcent na mnohé paradoxy současného světa a vážná celospolečenská témata, s nimiž se film vypořádává cynismem a černým humorem, často velmi břitkým a nekorektním. Divák sleduje uměle vytvořený svět těchto současných lidojedů, kteří se díky své ignoraci nebojí pozřít druhé, ale dokonce ani sebe. Žijí prázdný a nenaplněný život daleko od rodiny, plný pokřivených hodnot a materialistického smýšlení. Ve sterilitě klimatizovaných, zdánlivě bezpečných, budov bez obav sledují válku (v širším slova smyslu) venku, přičemž při výhledu z kteréhokoliv hotelu jsou okolní budovy pouze naznačeny šedými kvádry. Dostavuje se fobie ze světa vně hotel, dostavuje se frustrace a strach ze STŘETU S REALITOU, z blížící se katastrofy neurčitého charakteru. Jejich existence, z velké části postavená na virtuální realitě, je ohrožena. Formálně je Zeit der Kannibalen germánsky přesný, strohý, přísný. Skvěle vygradovaný. S výbornými několikavteřinovými černými předěly. Ryze aktuální. /Scala, Das Film Fest 20. 10. 2014(22.10.2014)

 • Shanen29
  ****

  Výborná sonda do života výsokých manažerských pozic,která přesně definuje styl života těchto lidí ,vlastně lidí uzavřených ve svých nic neříkajících prázdných tělech bez citu a radosti.(6.12.2015)

 • Akaja
  ****

  Zajímavé nahlédnutí do vyprázdněných životů těch, kteří ani nemají čas utrácet své "tvrdě" vydělané peníze. Když už nežijete venku mezi lidmi, ale jen v hotelu a v letadle, máte postupem času jiné priority. Hlavně aby se neletělo neprověřeným airbusem nebo ti hlupáci pikolíci na posteli nenechali ležet trapnou čokoládku.(21.10.2014)

 • Indyi
  ***

  Místy vtipné a zábavné, ale celkově hodně banální a plytké. Neurazí, nenadchne a příliš ani nezaujme.(16.10.2014)