Green Day - Redundant (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 1998, 3 min

Mark Kohr

Máte pravdu, chlapci. Život je samé plánování a rutina nahrazuje vášeň, ale co s tím? Vy žádné řešení nenabízíte. Někdy je však potřebné si tyto věci uvědomit a s tím vaším zacyklovaným klipem to jde celkem snadno. Mně se to zkrátka líbilo a ten fórek s ukradenými novinami byl naprosto dokonalý.(22.2.2016)

Videoklip pôsobí ako divadelné predstavenie pozliepané dokopy trikovou technológiou. A aj keď to znie akosi zvláštne, je to podarené.(6.11.2018)

Videoklip již téměř klasický, z alba Nimrod, v němž se Green Day odchýlili od klasického neopunkového zvuku, jež je po celá 90. léta dělal slavným, a svou muziku okořenili třeba skáčkovskou odpichovkou King For a Day nebo baladou Time of Your Life. Klip k písni Redundant je jednoduchý, točen v jednom záběru, poukazuje na nudnou stálost života.(4.9.2016)

• - Video je poctou ke krátkému filmu Tnago (1982), který vyhrál Oscara za nejlepší krátký animovaný film. (GreatestFan)