Velký a malý (TV seriál)

Rodinný

Velká Británie, 2008, 10 min

Angus Mitchell

Jamie Shannon

Moc hezký a hlavně poučný seriál. Ukazuje dětem co je to přátelství. A také jak řešit různé situace. Navíc je na začátku úžasně chytlavá písnička.(10.4.2018)

Moje "obliba" plyšáků ze Sezamové ulice a jejich všelikého příbuzenstva je všeobecně známá - o to větší mi udělala radost tahleta (kupodivu víc jak deset let stará) záležitost. Jak je vidět, DÁ se v tomto žánru tvořit i bez retardovaných a nafrčených froté ponožek (zdravím Svět Elmo:P). Neskutečně mě baví i technické provedení Velkého A Malého, protože se tu krásně pracuje i s detailními záběry, kde tvůrci musejí vyvádět psí kusy, aby zvládli někam strčit ovládací prvky (a pak jsou chvíle, kdy prostě MUSÍ v postprodukci něco odmazávat, protože jinak to není možné). A mimika zejména Malého je naprosto dokonalá:) Uznání si zaslouží i čeští dabéři, ale abych se taky vrátil k obsahu - seriál je o soužití dvou rozdílných osobností, a učí děti o lidských povahách a pocitech tak krásnou a hravou formou, že nemůžu jít pod 80%. A za ty písničky, u kterých si nechcet prostřelit hlavu, ale naopak Vám nevadí, když si je pak půl dne broukáte, bych mohl jít i výš. A tak teda jo, pojď mi hop, 90%;)(21.8.2019)