poster

Druhý valčík (Dinamo : Steaua 1988)

 • Rumunsko

  Al doilea joc

 • slovenský

  Druhý valčík (Steaua : Dinamo 1988)

  (festivalový název)
 • anglický

  Second Game, The

 • český

  Druhý valčík (Steaua : Dinamo 1988)

  (festivalový název)

Dokumentární / Sportovní

Rumunsko, 2014, 97 min

Hudba:

Max Richter

Zvuk:

Dana Bunescu
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vitex
  *****

  Tak jako Jiří Kolář občas "dělal" tzv. nalezené koláže, což byly fotografie v novinách sami o sobě tak dokonale fungující (na principech konfrontáže), že na nich nebylo potřeba nic dotvářet, jen je vystřihnout, nalepit na čistý papír a pojmenovat, tak Porumboiu udělal tento "nalezený film". Invence autora je takřka nulová, ale nikdo jiný by toto dílo stvořit nemohl - on je synem tohoto otce, on má v sobě přirozený smysl pro humor, hloubavost a dramaturgický cit, takže předem nepřipravovaný rozhovor dokáže ukočírovat tak, že je tato zvuková stopa ve spojení s obrazem (do kterého autor absolutně nijak nezasáhl) schopna generovat neobyčejně krásný divácký zážitek (mimochodem také velmi inspirativní pro diváka, který přemýšlí o nejelementárnějších principech fungování filmového díla). A všechna čest Artcamu, že se odváží právě tento snímek koupit pro českou distribuci.(11.4.2015)

 • Nebešťan
  ****

  SPOILER: Steaua : Dinamo, 0 : 0.(28.9.2014)

 • Marigold
  **

  Porumboiuvy sadistické procedurální poločasy miluju. Tohle je ale trochu holomajzna.(25.1.2016)

 • dzira
  *****

  Pro mne především velká nostalgie.... Atmosféra doby vystižená prostřednictvím fotbalového zápasu stočeného z VHS a puštěného bez zvuku.... Trefné komentáře režisérova otce, který tehdy zápas pískal (nepřipouští, že by tehdy nějak pochybil). Nic podobného už dneska na stadionech neuvidíte.... Pro toho, komu fotbal nic neříká to ale musí být 97 minut utrpení.....(23.2.2016)

 • Bebacek
  ***

  Rumunsky pozorovatelsky realismus dosahl dalsiho levelu. Na novy film Cornelia Porumboia - ktery nam dal perly jako 12:08... a Policejni, adj. - prislo na Art Film Festu 10 (!!!) divaku (a to se tady na vse stoji fronty). Zahy jsem pochopila proc - cely film sledujete VHS zaznam (bez zvuku!) fotbaloveho zapasu z '88, ktery tehdy piskal reziseruv otec. A ted se na nej divaji a unyle a sporadicky jej komentuji. Jako experiment s kognitivnim vnimanim asi funguje - u serie mikrospanku jsem zjistila, ze rozumim rumunsky... a nakonec jsme zustali jen 4. Filmovy vedec ma tezky udel. A to jsem jakozto divka z fotbalove vesnice na ocumovani muzskych nohou do O vyrostla.(23.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace