King of the Coral Sea

• Austrálie King of the Arafura (pracovní název)

Ted King (Chips Rafferty), miestny šéf spoločnosti na lov mušlí objaví v mori mŕtvolu. Postupne vyjde najavo, že to bol agent, ktorý bol na stope pašovania ľudí z Európy do Austrálie. Ted sa tak spolu so svojim parťákom Jackom (Rod Taylor) pustia do pátrania po vrahovi, ktorý by sa mal ukrývať na neďalekom ostrove, no nebudú to mať ľahké, lebo komplicov má aj medzi ich zamestnancami. (Dale)

Dale

Fajn kriminálka z neokukaného prostredia. Kladné postavy sú sympatické, záporné ale trošku odfláknuté. Zápletka pašovania ľudí mohla byť spracovaná aj lepšie, hlavne keď hneď na úvod sa nám objaví mŕtvola vyšetrovateľa, no nebezpečnú skupinu, ktorá to organizuje som si predstavoval inak. A tiež ma prekvapilo, že polícia voči nim nič nepodnikla, aj keď vedeli, kde by mohli byť (hlavne keď mali na svedomí vraždu), ale vyšetroval to postarší potápač. ()

Flego

Komerčne atraktívne prostredie prístaviska a podmorského sveta, okorenené pašeráckou zápletkou. Film si nekladie vysoké nároky, zaujme azda len začínajúci Rod Taylor. Siedme hodnotenie a druhá recenzia. ()