Les possédées du diable

Horor

Francie, 1974, 81 min

Jesús Franco
  • giallo

Pokud mám být objektivní, tak Lorna není rozhodně nejhorší Francův film. Nicméně ani přes tento fakt nemůžu jít s hodnocením víš. Jaké si soft porno, kterému vévodí strnulá Francova žena Lina Romay, je smícháno s něčím, co měl být asi původně horror...Nefunguje ani jedno a ani druhé. Pozitivní zprávou tak zůstává to, že je tento film i přesto o řády lepší než Sexo Cannibal.(15.4.2014)

Franco sa po ikonickom VAMPYROS LESBOS ocitá v tom čase, kedy filmový priemysel slávi úspech EXORCIST-u Williama Friedkina, na tenkom pornografickom ľade. Po ňom korčuľuje Lina Romay ako Linda – Francova múza a neskoršie aj manželka. Snový, miestami až dvojzmyselný príbeh rodiny Marielových sa dá dešifrovať rovnako nepresne ako fantazijný sen za nepokojnej noci po náročnom pracovnom dni bez štipky vzrušenia – čiže nejednoznačne. Čierne diery, ktoré celkový príbeh ešte viac posúvajú do roviny podvedomého nezmyslu sa objavia nielen vo forme útržkov možného a nemožného, ale zoberú na seba aj podobu sexuálnej rozkoše. Záhadou však v prenesenom zmysle slova zostáva to, kto je ten snívajúci jedinec. Asi takto by som možno definoval inak vcelku vydarenú filmovú rošádu rodinného napätia medzi Patrikom – úspešným mužom a otcom dospievajúcej dcéry (Lina Romay), a práve spomínanou Lindou, ktorá dovŕšila hranicu 18 rokov. Obchod, ktorý sa za nejasných okolností uzavrel medzi Patrickom a dajme tomu „diablom“ v ženskej podobe, je potrebné dnes splatiť a uzavrieť. Hlasy a skutky derúce sa na povrch už nie je možné umlčať. ### PS – videná 100 minútová verzia.(11.3.2017)

• Karamanlis

Pomerne nezáživný flick trashera Jesusa Franca, tematicky spadajúci skôr kamsi do lesbicky ladeného soft porna, než do hororového žánru. Väčšinu filmu sa tu jeho ústrední protagonisti povaľujú nahí na posteli, nie je núdza o detailné zábery na bohato ochlpené dobové "bobríky" a do pozadia príbehu je detinsky zapletená divná vedma, vyzerajúca ako prostitútka s 30 ročnou praxou.(14.2.2012)

• Rodriguez

To jsem jako vážně koukal na horor??? Marně přemýšlím o čem že to vlastně bylo? A, o děvce co chce pořád šous*tat, vyvaluje se jak stará kur*va, prohrabuje si kun*du s kozama....hmm, hodně zajímavý snímek. Tohle bych omlátil všem co to mysleli vážně o hubu!!! Požaduji o stáhnutí z kategorie horor!!! Horor bylo na to spíše koukat!!! 20%(11.11.2015)