Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Šestnáctiletý snílek Dany a o dva roky starší Odysseas, synové albánské matky, se rozhodnou vyhledat řeckého otce, kterého nikdy nepoznali. Společně za ním vyrážejí do Thessaloniki, aby ho donutili přiznat otcovství. Po matčině smrti opouští šestnáctiletý snílek Dany Krétu a odjíždí do řecké metropole za starším bratrem Odysseasem. Synové albánské matky a řeckého otce, kterého nikdy nepoznali, se cítí být cizinci ve vlastní zemi. Vydávají se proto na cestu do Soluně, kde snad žije muž, jenž jim dal život. Tam se však zrovna odehrává konkurz do pěvecké soutěže Greek Star, kde by Dany moc rád viděl svého nadaného bratra zpívat a stát se vycházející hvězdou v zemi, která je odmítá přijmout. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

štíple 

všechny recenze uživatele

Můj čtvrtý film na MFFKV 2014 a zatím pro mě jednoznačně nejlepší. Člověk má tendenci řecké filmy lehce podceňovat, ale už podruhé jsem byla vyvedena z omylu, a to velmi důrazně. Je to typ filmu, kde se můžete bát, smát i plakat. Když odcházíte z kina, necítíte bolest a nevyhnutelnost osudu (viz. 2 včerejší filmy Nepochopená a Křížová cesta). Odcházíte s nadějí. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Kostas Nikouli hraje jako Bůh a je úplně jedno, že jeho postava je odporný zmrdeček, co by zasloužil přetáhnout řetězem od trajektu Anek ferries. Tohle drama a postupně spíš road trip docela baví a rozhodně nenudí. Starší brácha si brzy získá sympatie, protože někdo toho mladýho kokůtka hlídat musí. Máme tu v databázi celkem silné výpadky v nedoplněných hercích, Marissa Triandafyllidou hrála nedávno jednu z hlavních rolí v seriálu Maestro. Především tu však nemáme provázaného strýčka Tasa, jehož úžasně ztvárnil Aggelos Papadimitriou. A ten vtípek s králíčkem panu režisérovi jen tak neprominu! ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Konečně jsem viděl první relativně normální řecké drama z místního prostředí. Říkám relativně normální, protože tahle cesta dvou řecko-albánských bratrů mi místy přišla dobře ujetá. Opravdu dlouho se mně totiž nestalo, abych u tak silného dramatu měl tak brutální výkyvy nálad, jako právě u tohodle filmu. Možná za to může zbytečně dlouhá časomíra, ale spíš za to může fakt, že po těch dvou hodinách Vám režisér stejně ve výsledku nic neřekne...a to mě hrozně štve. Přitom nápad naprosto parádní. Zobrazuje neokoukané Řecko z lidské stránky a to se mi moc líbilo. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Život je ružová gulička a hebká kožušinka prítulného bieleho králika. Takto to má skoro každé dieťa. Teda až do chvíle, kým zistí, že všetko je trochu inak. Oveľa drsnejšie, prízemnejšie, krutejšie. Únik do sveta fantázie nepostačuje. No ak má takéto dieťa v sebe aspoň kúsok hravej imaginácie, bez ohľadu na partnerské preferencie, a minimálnu podporu v rodine, tak tú kožušinku si v sebe udrží. Magické fantazijné príbehy totiž môžu pokračovať aj po prebudení sa zo sna. Stačí mať oči otvorené a príležitosť TO zažiť nastane. Takýto je zhruba odkaz popovej drámy o ceste dvoch bratov, hľadajúcich otca. Na tejto ceste sa dospieva a aj dosť spieva. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Řecký magický realismus. 1) Spoiler. Od kořenů odříznutému homosexuálnímu Albánci, narozenému a žijícímu v Řecku, avšak bez řeckého občanství, zemřela matka (na otce si nevzpomíná) a zůstal mu pouze starší bratr Ody (22letý Nikos Gelia). Bílý králíček, kterého nosí stále s sebou, symbolizuje dětskou nevinnost. 2) Nezkušený 19letý heterosexuální přitažlivý Kostas Nikouli (gay Dany) dostal od režiséra pokyn, aby nehrál gaye, ale našel v sobě dítě...a to se mu podařilo. 3) Název filmu Xenia odkazuje na starořecká pravidla pohostinnosti, jež měla předejít hněvu Bohů přestrojených za cizince. Hostitel poskytne návštěvníkovi jídlo a koupel, zatímco host se chová zdvořile a neobtěžuje. Dneska už na putující Bohy nevěříme a tak šla theoxenie k čertu. 4) Vzdělanému autoru obsahu připomínám, že Thessaloniki má pěkný český název Soluň. Odysseas jakožto řecké jméno zakončené na -as se skloňuje podle vzoru pán (stejně tak s koncovkou -us, -os- es), tedy: za bratrem Odysseem. 5) Výstižný koment: LaRhette ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama