Reklama

Reklama

Jsem tvůj

(festivalový název)
  • Belgie Je suis à toi (více)
Rozhovor  - David Lambert

VOD (1)

Obsahy(1)

Mladý Argentinec Lucas přijíždí do malého belgického města za místním majitelem pekařství, homosexuálem Henrym. Ten se do něj zamiloval přes internet, kde se Lucas eroticky předváděl ve snaze opatřit si lepší budoucnost. Henry mu letenku do Evropy zakoupil, ale na oplátku očekává, že s ním bude Lucas nejen sdílet lože, ale také vypomáhat v pekařství. Jejich představy o společném soužití se však zcela liší. Navíc se Lucas seznamuje s Kanaďankou Audrey a jejím synkem Jeffem. Nezvyklá výchozí situace Lambertovi slouží k hlubšímu prozkoumání mezilidských vztahů, našich přání, tužeb a pochopitelné potřeby zázemí. Režisérovi se daří vtipně charakterizovat a individualizovat postavy filmu a vystihnout jejich křehkost a vnitřní nejistotu. Výrazná hudební a vizuální stránka dotváří působivou atmosféru filmu a patří k nezaměnitelnému autorskému rukopisu talentovaného belgického filmaře. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Rozhovor  - David Lambert

Recenze (16)

tomoch 

všechny recenze uživatele

Napriek tomu, že režisér využil tak vďačné témy, akými sú vo filmoch s homosexuálnou tematikou AIDS a sex za peniaze (vďaka, že tam zasa niekto nešňupal), je film celkom dobre spracovaný. Od začiatku až do konca dokáže rozhýbať emócie (najmä radosť a odpor), a dej nie je zas také klišé. Zaujímavé je, že dve hlavné postavy (Lucas a Henry) si spravia prvý dojem zlý a odpudzujúci (aspoň pre mňa), avšak postupne, až ku koncu, som si tieto dve postavy obľúbil, napriek tomu, že sa mi niekedy zdvíhal žalúdok. V tomto prípade dobrý humor vyhráva nad smutným životom hlavných postáv. ()

d.beseda 

všechny recenze uživatele

Pokud chcete zajít na festivalu na něco oddechového a nevadí vám i pár odvážnějších erotických scén doporučuji tento snímek. Určitě zajímavě zpracované téma prostituta Lucase, který řeší svou finanční situaci svérazně po svém, odpovídá na inzeráty nabízející za protislužby ubytování, nebo další výhody. Je to však příběh také o pocitu osamělosti a o přehodnocování hlavních priorit hlavního hrdiny. Vadu na kráse kazí pouze nepřítomnost nějaké další dramatičtější zápletky i když jedna taková nepovedená se přesto na konci filmu objeví (samozřejmě zde nechci vyzrazovat děj). Proto snímek hodním pouze 65%. Viděno: 49. MFF KV. ()

Reklama

iz67 

všechny recenze uživatele

Velice nenapadita a banalni vec, ktera, kdyby nebyla o homosexualech, tak nicim nezaujme. Jestli chcete jit na nudne romanticke drama (= coz je nalepka, ktera sama o sobe musi odradit), kde je k videni par penisu, tak jdete na toto. A jeste k tem sexualnim scenam: i kdyz vlastnim vetsinovou sexualni orientaci, tak jsem se neceho sokujiciho nebo pro me tezce stravitelneho nedockal. Spis divactvo kolem me reagovalo, jak se dalo cekat - smich tam, kde se smejeme mensine (pod rouskou tolerance pobaveni [v tom lepsim pripade] z jinakosti). ()

luciebenadova 

všechny recenze uživatele

Nevim, zase film kde je spousta věcí navíc a někde chybí dotažení do konce. Upřímně, jsem velice tolerantní člověk co se sexuality týká, ale gay koitus na velkoplošné projekci je pro mne neskousnutelný. A neříkejme tomu artové svobodomyslné a neklišoidní vyjádření, to by si jinak snímek nehrál s myšlenkou, že co gay to AIDS. Po filmařské stránce celkem pekně vymazlený, oceňuji propracovaný ex a in teriéry. ()

venca163 

všechny recenze uživatele

Z gay filmů, co jsem viděl, to rozhodně patří k tomu lepšímu. Je to celý takový v podstatě civilní, nepřehání to a fakt jsem se zasmál. Třeba u scény vyplivnutí semene =). "Kde jsou nějaký svaly? Samý sádlo. Jsem jenom upřímnej, seš tlustý nechutný prase, nikdo tě nemá rád, nikdo tě nechce". Ten tlouštík je supr herec! (75%) ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Film byl promítán na MFF v Karlových Varech, ale distributora nenašel. (Zdroj: Cinema 1/2015). (M.B)

Související novinky

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

13.07.2014

Slavnostní ceremoniál zakončil filmový festival a poroty v čele s Luisem Miñarrem udělily ceny nejlepším ze soutěžních filmů. Křišťálový glóbus pro nejlepší film si odnesl George Ovashvili za… (více)

Reklama

Reklama