Jsem tvůj (festivalový název)

• Je suis à toi

Belgie / Kanada, 2014, 101 min

David Lambert

David Lambert

Johan Legraie

Pokud chcete zajít na festivalu na něco oddechového a nevadí vám i pár odvážnějších erotických scén doporučuji tento snímek. Určitě zajímavě zpracované téma prostituta Lucase, který řeší svou finanční situaci svérazně po svém, odpovídá na inzeráty nabízející za protislužby ubytování, nebo další výhody. Je to však příběh také o pocitu osamělosti a o přehodnocování hlavních priorit hlavního hrdiny. Vadu na kráse kazí pouze nepřítomnost nějaké další dramatičtější zápletky i když jedna taková nepovedená se přesto na konci filmu objeví (samozřejmě zde nechci vyzrazovat děj). Proto snímek hodním pouze 65%. Viděno: 49. MFF KV.(8.7.2014)

Filmové plátno si pro mě dnes připravilo notnou dávku penisů, huňatých hrudí a velmi detailní pohled na mužskou felaci. Úsměvný a zároveň mrazivý pohled do světa homosexuality, otevřených sexuálních scén a pekařství. Podle Davida Lamberta ovšem film není jen o análním sexu a teplé lásce ale divák by v tom měl najít především milostný trojúhelník, hledání životní cesty a prozkoumávat mezilidské vztahy. Snímek zaujme dobře napsanými postavami a zobrazením prostituce z naprosto jiné perspektivy, než jste v jiných filmech zvyklí. Čím se ovšem snímek blíží konci, tím se mění z úsměvné komedie na vážné drama, které nakonec vyzní do prázdna.(6.7.2014)

Z gay filmů, co jsem viděl, to rozhodně patří k tomu lepšímu. Je to celý takový v podstatě civilní, nepřehání to a fakt jsem se zasmál. Třeba u scény vyplivnutí semene =). "Kde jsou nějaký svaly? Samý sádlo. Jsem jenom upřímnej, seš tlustý nechutný prase, nikdo tě nemá rád, nikdo tě nechce". Ten tlouštík je supr herec! (75%)(11.7.2014)

Velice nenapadita a banalni vec, ktera, kdyby nebyla o homosexualech, tak nicim nezaujme. Jestli chcete jit na nudne romanticke drama (= coz je nalepka, ktera sama o sobe musi odradit), kde je k videni par penisu, tak jdete na toto. A jeste k tem sexualnim scenam: i kdyz vlastnim vetsinovou sexualni orientaci, tak jsem se neceho sokujiciho nebo pro me tezce stravitelneho nedockal. Spis divactvo kolem me reagovalo, jak se dalo cekat - smich tam, kde se smejeme mensine (pod rouskou tolerance pobaveni [v tom lepsim pripade] z jinakosti).(6.7.2014)

Napriek tomu, že režisér využil tak vďačné témy, akými sú vo filmoch s homosexuálnou tematikou AIDS a sex za peniaze (vďaka, že tam zasa niekto nešňupal), je film celkom dobre spracovaný. Od začiatku až do konca dokáže rozhýbať emócie (najmä radosť a odpor), a dej nie je zas také klišé. Zaujímavé je, že dve hlavné postavy (Lucas a Henry) si spravia prvý dojem zlý a odpudzujúci (aspoň pre mňa), avšak postupne, až ku koncu, som si tieto dve postavy obľúbil, napriek tomu, že sa mi niekedy zdvíhal žalúdok. V tomto prípade dobrý humor vyhráva nad smutným životom hlavných postáv.(25.10.2015)

• - Film byl promítán na MFF v Karlových Varech, ale distributora nenašel. (Zdroj: Cinema 1/2015). (M.B)