poster

Jsem tvůj (festivalový název)

 • Je suis à toi

 • slovenský

  Som tvoj

  (festivalový název)
 • anglický

  I'm Yours

  (festivalový název)

Drama

Belgie / Kanada, 2014, 101 min

Režie:

David Lambert

Scénář:

David Lambert

Kamera:

Johan Legraie

Střih:

Hélène Girard
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tomoch
  ****

  Napriek tomu, že režisér využil tak vďačné témy, akými sú vo filmoch s homosexuálnou tematikou AIDS a sex za peniaze (vďaka, že tam zasa niekto nešňupal), je film celkom dobre spracovaný. Od začiatku až do konca dokáže rozhýbať emócie (najmä radosť a odpor), a dej nie je zas také klišé. Zaujímavé je, že dve hlavné postavy (Lucas a Henry) si spravia prvý dojem zlý a odpudzujúci (aspoň pre mňa), avšak postupne, až ku koncu, som si tieto dve postavy obľúbil, napriek tomu, že sa mi niekedy zdvíhal žalúdok. V tomto prípade dobrý humor vyhráva nad smutným životom hlavných postáv.(25.10.2015)

 • StarsFan
  ****

  David Lambert natočil zatím jen dva filmy. Oba se promítaly na MFF Karlovy Vary, oba ve své podstatě vyprávějí o milostném trojúhelníku, oba jsou nesmírně povedené. Tentokrát je Lambert o něco explicitnější než poprvé, takže nemáte-li žaludek na poměrně odvážné homosexuální scény mezi dvěma muži, bude možná lepší, když se Jsme tvůj vyhnete. Nebo na něj zkuste zajít i tak. Na své premiéře si film vysloužil standing ovation a odvažuji se tvrdit, že jméno Davida Lamberta by jednou mohlo být na evropské scéně docela známé.(7.7.2014)

 • luciebenadova
  ***

  Nevim, zase film kde je spousta věcí navíc a někde chybí dotažení do konce. Upřímně, jsem velice tolerantní člověk co se sexuality týká, ale gay koitus na velkoplošné projekci je pro mne neskousnutelný. A neříkejme tomu artové svobodomyslné a neklišoidní vyjádření, to by si jinak snímek nehrál s myšlenkou, že co gay to AIDS. Po filmařské stránce celkem pekně vymazlený, oceňuji propracovaný ex a in teriéry.(6.7.2014)

 • Filmmaniak
  ***

  Film pracuje s velice zajímavým námětem, kdy se kanadský mladík nabízející erotické služby a eskort homosexuálům nastěhuje k obéznímu dobrosrdečnému gayovi-pekařovi na trvalé bydlení u něj doma (aniž by předem tušil, jak jeho chlebodárce vypadá). Série zápletek, které se po jeho příjezdu do belgického městečka odehrají, sice nepostrádají zdravou dávku občasného humoru, ale chybí jim tah na branku a dynamičtější tempo. Čím blíže konci, tím více ubývá komiky a drama nabývá na vážnosti. Snímek ale celou dobu klopýtá ze strany na stranu a končí způsobem, který v divákovi zanechá řadu nejasností a nevyřčených otázek. Představitelé obou hlavních rolí jsou vynikající, samotné postavy a jejich společné eskapády ale za srdce nechytnou.(5.7.2014)

 • Pluhy
  ***

  Filmové plátno si pro mě dnes připravilo notnou dávku penisů, huňatých hrudí a velmi detailní pohled na mužskou felaci. Úsměvný a zároveň mrazivý pohled do světa homosexuality, otevřených sexuálních scén a pekařství. Podle Davida Lamberta ovšem film není jen o análním sexu a teplé lásce ale divák by v tom měl najít především milostný trojúhelník, hledání životní cesty a prozkoumávat mezilidské vztahy. Snímek zaujme dobře napsanými postavami a zobrazením prostituce z naprosto jiné perspektivy, než jste v jiných filmech zvyklí. Čím se ovšem snímek blíží konci, tím se mění z úsměvné komedie na vážné drama, které nakonec vyzní do prázdna.(6.7.2014)

 • - Film byl promítán na MFF v Karlových Varech, ale distributora nenašel. (Zdroj: Cinema 1/2015). (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace