Reklama

Reklama

Jsem tvůj

(festivalový název)
  • Belgie Je suis à toi (více)
Rozhovor  - David Lambert

VOD (1)

Obsahy(1)

Mladý Argentinec Lucas přijíždí do malého belgického města za místním majitelem pekařství, homosexuálem Henrym. Ten se do něj zamiloval přes internet, kde se Lucas eroticky předváděl ve snaze opatřit si lepší budoucnost. Henry mu letenku do Evropy zakoupil, ale na oplátku očekává, že s ním bude Lucas nejen sdílet lože, ale také vypomáhat v pekařství. Jejich představy o společném soužití se však zcela liší. Navíc se Lucas seznamuje s Kanaďankou Audrey a jejím synkem Jeffem. Nezvyklá výchozí situace Lambertovi slouží k hlubšímu prozkoumání mezilidských vztahů, našich přání, tužeb a pochopitelné potřeby zázemí. Režisérovi se daří vtipně charakterizovat a individualizovat postavy filmu a vystihnout jejich křehkost a vnitřní nejistotu. Výrazná hudební a vizuální stránka dotváří působivou atmosféru filmu a patří k nezaměnitelnému autorskému rukopisu talentovaného belgického filmaře. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Rozhovor  - David Lambert

Recenze (16)

StarsFan 

všechny recenze uživatele

David Lambert natočil zatím jen dva filmy. Oba se promítaly na MFF Karlovy Vary, oba ve své podstatě vyprávějí o milostném trojúhelníku, oba jsou nesmírně povedené. Tentokrát je Lambert o něco explicitnější než poprvé, takže nemáte-li žaludek na poměrně odvážné homosexuální scény mezi dvěma muži, bude možná lepší, když se Jsme tvůj vyhnete. Nebo na něj zkuste zajít i tak. Na své premiéře si film vysloužil standing ovation a odvažuji se tvrdit, že jméno Davida Lamberta by jednou mohlo být na evropské scéně docela známé. ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Film pracuje s velice zajímavým námětem, kdy se kanadský mladík nabízející erotické služby a eskort homosexuálům nastěhuje k obéznímu dobrosrdečnému gayovi-pekařovi na trvalé bydlení u něj doma (aniž by předem tušil, jak jeho chlebodárce vypadá). Série zápletek, které se po jeho příjezdu do belgického městečka odehrají, sice nepostrádají zdravou dávku občasného humoru, ale chybí jim tah na branku a dynamičtější tempo. Čím blíže konci, tím více ubývá komiky a drama nabývá na vážnosti. Snímek ale celou dobu klopýtá ze strany na stranu a končí způsobem, který v divákovi zanechá řadu nejasností a nevyřčených otázek. Představitelé obou hlavních rolí jsou vynikající, samotné postavy a jejich společné eskapády ale za srdce nechytnou. ()

Reklama

venca163 

všechny recenze uživatele

Z gay filmů, co jsem viděl, to rozhodně patří k tomu lepšímu. Je to celý takový v podstatě civilní, nepřehání to a fakt jsem se zasmál. Třeba u scény vyplivnutí semene =). "Kde jsou nějaký svaly? Samý sádlo. Jsem jenom upřímnej, seš tlustý nechutný prase, nikdo tě nemá rád, nikdo tě nechce". Ten tlouštík je supr herec! (75%) ()

jiri.twist 

všechny recenze uživatele

Už jste to někdy zažili, že přes slušnou kvalitu filmového díla se ne a ne dostat hlouběji do snímku kvůli jednomu herci, který navíc hrál velmi dobře? Alespoň na první zhlédnutí ... Mě se to stalo a nemohl jsem to přes mou veškerou snahu z mysli odstranit. Příběh dobrý, konec takový nijaký, možná se tvůrci zaměřili až na přílišné extrémy u obou hlavních postav a já nevěděl, zda se mám smát či plakat. Zpracování moderní (pro někoho vidět penis je stále velká hrůza). Sličná Monia Chokri. Když jsem film viděl napodruhé, tak už jsem si "zvykl" i na toho miniaturního skřeta, to čtyřicetikilové argentinské vyžle a vyznělo vše na mě lépe, i drobnosti, které u prvního podívání neodhalíte a začalo mě to více bavit ... 6758 ()

d.beseda 

všechny recenze uživatele

Pokud chcete zajít na festivalu na něco oddechového a nevadí vám i pár odvážnějších erotických scén doporučuji tento snímek. Určitě zajímavě zpracované téma prostituta Lucase, který řeší svou finanční situaci svérazně po svém, odpovídá na inzeráty nabízející za protislužby ubytování, nebo další výhody. Je to však příběh také o pocitu osamělosti a o přehodnocování hlavních priorit hlavního hrdiny. Vadu na kráse kazí pouze nepřítomnost nějaké další dramatičtější zápletky i když jedna taková nepovedená se přesto na konci filmu objeví (samozřejmě zde nechci vyzrazovat děj). Proto snímek hodním pouze 65%. Viděno: 49. MFF KV. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Film byl promítán na MFF v Karlových Varech, ale distributora nenašel. (Zdroj: Cinema 1/2015). (M.B)

Související novinky

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

13.07.2014

Slavnostní ceremoniál zakončil filmový festival a poroty v čele s Luisem Miñarrem udělily ceny nejlepším ze soutěžních filmů. Křišťálový glóbus pro nejlepší film si odnesl George Ovashvili za… (více)

Reklama

Reklama