Sleep

USA, 1963, 321 min

Andy Warhol

John Giorno
  • Jillen

Warhol je buď umělec prvé třídy a nebo naprostý cvok, který čímsi ošálil ostatní...tohle je experiment hodný 5* i když je vlastně "o ničem"...fascinující je na tom to, že to někoho vůbec napadlo to udělat a že to dojel až dokonce což jistě chtělo jistou dávku nějaké podpurné látky...buď odpad nebo 5* u mě jiná cesta neni, ale je to originální, artové a vlastně jedinečné...(29.11.2006)

Koho jiného by napadlo natočit pětihodinový záznam spícího muže, než Andyho Warloha? Na počátku 60. let začal konstruovat svou osobnost, která ovlivnila vnímání tehdejšího umění. Stejně tak, jako měl Andy své odpůrce a své obdivovatele, tak měla jeho tvorba kladný a záporný ohlas. Patřím mezi ty, které snímek Sleep zaujal... už jen pro ten zcela originální počin. Jistě to není film ve smyslu zábavního průmyslu, ale je to jeho osobité umění jako reakce na onen zábavní průmysl. Experiment by Andy Warhol.(12.4.2008)

• ondrula

Takhle nějak si představuju potravu pro zamidrákovanýho kavárenskýho intelektuála, který pak s jím podobnými ubožáky zadumaně diskutuje o artových jinotajích a zjemnělých nuancích šestihodinovýho záběru na spícího buzeranta. Je tedy pravda, že jsem tomu dal jen pár minut, ale fakt rád bych poznal fajnšmerka, kterej to skutečně dokoukal celý. Nemám rád většinu moderních a postmoderních uměleckých experimentů, který vznikly po 2. světový válce, protože se docela dost často stírá hranice mezi umělcem, který má skutečný nadání a bláznem, kterej vyfotí svoje hovno a banda dalších pošuků ho za to prohlásí za génia.(29.8.2013)

-= Část tvorby budoucího pana pop-arta jsem zhlédl na výstavě s názvem 'Andy Warhol - Motion pictures' v pražské galerii Rudolfinum. Očividně někteří uživatelé nepochopili význam slov 'experimentální' či 'avantgardní umění', tudíž jsem se rozhodl počiny aspoň ohodnotit (více méně z uměleckého hlediska). =- Nápad natočit pár hodin záznamu svého milence je prostě parádní, unikátní (a přitom taková blbost:)) a hlavně pro mnohé (koukám okolo) pobuřující. Výborně. :D A ta smyčka uprostřed je prostě výsměch nadevše.(10.2.2009)

• Z0oMb3E

Ideálny film do sobotného Primetimu xDD. Kukať vyše 5a pol hodiny na spacieho chlapa by nedokázal ani človek, ktorý je do neho beznádejne zamilovaný. Preto tam Warhol hodil tu smyčku. Nedokázal to ani on :o) zhliadnutých 6 minút. http://vimeo.com/4880378 ak by nemal nikto co robit par hodin.(4.7.2010)

• - Andy Warhol prohlásil: „V letech 1965-1967 jsem spal jenom tak 2-3 hodiny denně, ale potkával jsem se s lidmi, co nespali celé noci a v kuse vykládali věci jako: ‚Načítám devátej den a je to skvostný!“. Když jsem sledoval, jak jsou všichni pořád vzhůru, napadlo mě, že spánek se stává překonanou záležitostí, a rozhodl jsem se, že bych měl raději co nejdřív někoho natočit, jak spí.“ [Zdroj: Andy Warhol, Pat Hackett: Popismus - Šedesátá léta očima Andyho Warhola] (theSaint)