poster

Temné charisma Adolfa Hitlera (TV seriál)

 • Česko

  Hitlerovy temné stránky

 • Velká Británie

  The Dark Charisma of Adolf Hitler

Dokumentární / Historický

Velká Británie, 2012, 3x50 min

Režie:

Laurence Rees

Scénář:

Laurence Rees

Producenti:

Laurence Rees

Střih:

Simon Holland
(další profese)
 • Luk Skywalker
  ****

  Další z dokumentů zabývající se Adolfem Hitlerem. Po prvním díle zatím 4 hvězdy. Ukazuje, jak se dostal k moci a je to příčinou tolika faktorů, že to není možné zopakovat. Druhý díl už je o počátku války a o tom jak Hitler přesvědčil národ o "nutnosti" válčit. Třetí jen ve zkratce hodnotí válečnou situaci (jelikož se jedná o psychologický dokument, tak to není chyba) a ukazuje jak byl Hitler čím dál více mimo realitu. Je zde ale podstatná chyba: Joseph Goebbels neotrávil své děti, to učinila jeho manželka Magda. Být dokument staršího data, tak to chápu, ale je dva roky starý.(9.2.2015)

 • mchnk
  ****

  Charisma osobnosti, využité k demagogii společnosti - stejný způsob, jakým jsou dnes využívány celebrity. Vytváření polobohů a dokonalých bytostí je dnes kolem nás stejné, jako tehdy v Německu. Srovnání nesrovnatelného? Tehdy šlo o ovládnutí světa, ústící do katastrofálních důsledků. Dnes jde o ovládnutí trhu - zatím jsme u tragedie. Velmi raritní záběry, či rozhlasová vysílání již nekřičícího, zkrachovalého čalouníka a malíře k decimovaným Němcům, ale i stará známá fakta.(23.2.2015)

 • Volodimir2
  ***

  Čo zanechal Adolf Hitler za sebou po 2. svetovej vojne nemá v histórii obdobu. Ale podporovali ho milióny ľudí. V tomto seriály je zobrazovaný, ako necitlivý človek s obrovskou nenávisťou voči svojmu okoliu ale pravda je trochu iná. Hitler miloval svoju matku a plakal nad jej hrobom, samovražda jeho netere mu zlomila srdce a vyznal sa, že to bola jediná láska jeho života. Bol milovníkom zvierat, takže nerobme z nebo bezcitnú stvoru.(27.3.2015)

 • Santino7
  ****

  Posledný diel som ešte síce nemal možnosť vidieť, no zatiaľ je to vcelku fajn - ostatne ako väčšina podobne ladených dokumentov na danú tematiku, ktoré sa v našich končinách dostali do vysielania. Opäť množstvo dobových záberov (u ktorých je možnosť, že ich človek videl už v tucte iných podobných dokumentov, no stále dokážu výborne dotvárať atmosféru dokumentu) a celkovo vydarené spracovanie, pri ktorom by som vytkol jedine ak pre mňa zvláštne (a taktiež zbytočné) dopĺňanie hlúpostí (dá sa to nazvať efektami?!) - tým mám na mysli napríklad vsunutie popred autentické zábery vlkov a také podobné "vecičky", avšak to je skutočne len maličký detail, inak fajn. 4/5(18.2.2015)

 • Nach
  ****

  Velice zajímavě natočený dokument o Hitlerově psychologii. A přesto v mnohých věcech dokument nepodrobný. Historická fakta jsou řečena strašně obecně a jednotlivé kontexty nejsou zmíněny (např. podle dokumentu Mnichovskou dohodu podepsal jen Hitler a Chamberlain), ale vynechány. Přesto však o osobnosti Hitlera je zde řečeno skutečně dost podstatného, aby si člověk mohl udělat názor na to, proč se stal tak oblíbeným a proč za ním šly masy obdivovatelů. A za to BBC tleskám. 75%(28.9.2016)

 • Adolf Hitler