Reklama

Reklama

Temné charisma Adolfa Hitlera

(TV seriál)
  • Česko Hitlerovy temné stránky (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Historický
Velká Británie, 2012, 3x50 min

Obsahy(1)

Adolf Hitler byl jednoznačně nejpodivnějším vůdcem, který kdy žil. Zanechal za sebou zkázu, jaká nemá v historii obdoby. Přesto je v příběhu o Hitlerovi skryt jistý paradox. Když měl tak nenávistnou a násilnou povahu, proč ho podporovaly milióny lidí, a to až ke zničení své země? V těchto třech filmech prozkoumáme Hitlerovy vztahy s lidmi během 2. světové války s pomocí svědectví lidí, kteří u toho byli, doplněných archivními záběry a dramatizacemi. (Viasat)

(více)

Recenze (17)

mchnk 

všechny recenze uživatele

Charisma osobnosti, využité k demagogii společnosti - stejný způsob, jakým jsou dnes využívány celebrity. Vytváření polobohů a dokonalých bytostí je dnes kolem nás stejné, jako tehdy v Německu. Srovnání nesrovnatelného? Tehdy šlo o ovládnutí světa, ústící do katastrofálních důsledků. Dnes jde o ovládnutí trhu - zatím jsme u tragedie. Velmi raritní záběry, či rozhlasová vysílání již nekřičícího, zkrachovalého čalouníka a malíře k decimovaným Němcům, ale i stará známá fakta. ()

Santino7 

všechny recenze uživatele

Posledný diel som ešte síce nemal možnosť vidieť, no zatiaľ je to vcelku fajn - ostatne ako väčšina podobne ladených dokumentov na danú tematiku, ktoré sa v našich končinách dostali do vysielania. Opäť množstvo dobových záberov (u ktorých je možnosť, že ich človek videl už v tucte iných podobných dokumentov, no stále dokážu výborne dotvárať atmosféru dokumentu) a celkovo vydarené spracovanie, pri ktorom by som vytkol jedine ak pre mňa zvláštne (a taktiež zbytočné) dopĺňanie hlúpostí (dá sa to nazvať efektami?!) - tým mám na mysli napríklad vsunutie popred autentické zábery vlkov a také podobné "vecičky", avšak to je skutočne len maličký detail, inak fajn. 4/5 ()

Reklama

Nach 

všechny recenze uživatele

Velice zajímavě natočený dokument o Hitlerově psychologii. A přesto v mnohých věcech dokument nepodrobný. Historická fakta jsou řečena strašně obecně a jednotlivé kontexty nejsou zmíněny (např. podle dokumentu Mnichovskou dohodu podepsal jen Hitler a Chamberlain), ale vynechány. Přesto však o osobnosti Hitlera je zde řečeno skutečně dost podstatného, aby si člověk mohl udělat názor na to, proč se stal tak oblíbeným a proč za ním šly masy obdivovatelů. A za to BBC tleskám. 75% ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Čo zanechal Adolf Hitler za sebou po 2. svetovej vojne nemá v histórii obdobu. Ale podporovali ho milióny ľudí. V tomto seriály je zobrazovaný, ako necitlivý človek s obrovskou nenávisťou voči svojmu okoliu ale pravda je trochu iná. Hitler miloval svoju matku a plakal nad jej hrobom, samovražda jeho netere mu zlomila srdce a vyznal sa, že to bola jediná láska jeho života. Bol milovníkom zvierat, takže nerobme z nebo bezcitnú stvoru. ()

topi80 

všechny recenze uživatele

Pár minut, pár vět a všechno je vlastně jasné. Chcete se dozvědět nějaký Hitlerův příběh? Co ho utvářelo, jakým příběhem prošel, co ho ovlivňovalo? Tak to jste na špatné adrese. Tady je totiž všechno jasné. Hitler byl prošpikován tím nejodpornějším z nejodpornějšího už v samotné děloze. Dokument tak v podstatě popisuje jeho vzestup k moci, ale místo, aby po něčem pátral, jen popisuje jeho cestu a vyjadřuje všemožnými přívlastky opovržení. Asi takto: "Hitler udělal toto. To je ale hnus, co? Hitler se dostal do tohoto kolektivu. A už tam si všimli jeho nenávistnosti. Hitler se dostal tam a tam vedl své nenávistné proslovy." Abych nezapomněl, vedl dle dokumentu samozřejmě pravicové proslovy (ač to byl levičák do morku kostí). Ano, Hitler si opovržení zaslouží, ale dokument, jehož výpovědní hodnota je asi na stejné úrovni, jako by se doprovodný komentář po celou dobu jeho trvání skládal jen ze slov fuj, hanba a hnus, je naprosto zbytečnou ztrátou času. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama