Estrella

Krátkometrážní / Drama / Thriller / Podobenství

Španělsko, 2014, 3 min

Roberto Chinet

Vicente Ayala

Dobrý nápad zobraziť problematiku odkopnutých zvierat takouto formou. Bezcharakternosť ľudí nepozná hranice. Zviera nie je darček pod vianočný stromček na dva týždne a potom sa ho zbaviť, je to živá bytosť na x rokov, o ktorú má majiteľ povinnosť sa starať! Vyhadzovanie psov by malo byť tvrdo postihované, treba sa zaujímať o to a nie o stavanie nových a nových klietok v útulkoch.(16.8.2014)

V časoch, keď slovo bolo slovom a malo svoj jasný význam, to ľudia a zvieratá vnímali rovnako. Seba vnímali rovnako - na úrovni živého tvora.. Neskôr nadradenosť človeka nad prírodou devalvovala rovnocennosť zvieraťa a človeka. Ale ona tu je. A tento krásny, dojímavý príbeh na to pekne upriamuje divákovu pozornosť. Tá sa v priebehu troch minút trvania filmu veru nestratí.(18.4.2017)

Keby sa človek necítil nadradený nad ostatných živočíchov, videl by túto situáciu každý rovnako-očami toho, kto tento dokument vytvoril. Záleží na tom, či sa cítite nadradení a oddelení, alebo či prijmete skutočnosť, že každý živý tvor má emócie a fyzickú stránku, ktorá mu dovoľuje cítiť bolesť a strach. Na mieste toho psíka si potom dokážete predstaviť aj sám seba. Aký by ste mali potom názor na toho, kto by vám niečo také urobil? Nie každý príbeh má takýto šťastný koniec.(16.8.2014)

-3* Tento kraťas je hodně citově vypjatý a myslím, že každý rozumný člověk chápe, že se podobným způsobem nedají odkládat živé bytosti. A naopak hloupým a cynickým lidem je to jedno a nic to neřekne. Proto je to pro mě uměle vytvořený krátký doják a kdo si chce otestovat svou otupělost může třeba tady. A snad mým průměrným hodnocením nenaštvu všechny milovníky zvířat. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](18.4.2017)

Zviera ťa neoklame, neošáli ťa falošným sľubom, že ho to mrzí, že mu máš dať druhú šancu, že už bude dobré. Nemá v povahe byť falošné a preto nevie, nakoľko falošný vie byť človek. Človeku stačia na vyškrtnutie tvora, o ktorého sa staral a miloval zámienky ako - je moc starý, je moc živý alebo naopak, nechce sa mu behať, nemôžem ho uživiť, proste kopa sračiek, ktoré znamenajú jediné - stratu dôvery. Človek si neustále myslí, že je pánom situácie, že zviera je v nejakom pomyselnom rebríčku menej dôležité než on. Prečo Estrellu uviazal? Preto, lebo vie, že keby mal byť v jeho koži, starý a bez pomoci blízkych, chce vyrovnať šance? Pes sa o seba postará, to človek potrebuje odmala naviesť na správnu cestu, mať okolo seba ostatných svojho druhu a na staré kolená už nie je schopný zabezpečiť si adekvátnu starostlivosť. Z môjho pohľadu teda nie je najodpornejšie z tohto videa opustenie psíka, ale práve upieranie šance na prežitie. Človek je neskutočný pokrytec. Som rád, že niekto to natočil konečne aj takto. A som rád, že to malo šťastný koniec.(17.8.2014)

Na tohle by se měl podívat každý !!(16.2.2015)